1916 წელს მღვდელი იაკინთე კანდელაკი, ანთიმოზ ექვთიმეს ძე მაისურაძე, ამბროსი მიხეილის ძე მეტრეველი, ალექსანდრე იოსების ძე და გიორგი ქრისტეფორეს ძე კვიტაშვილები ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების წევრები იყვნენ.
1916 წელს მინა და ალექსანდრე ლევანის ძე გოცირიძეები, ბიქტორ მაქსიმეს ძე ელიავა, ანდრო ეგნატეს ძე თოდრია, თევდორე სვიმონის ძე იმედაძე და ეკატერინე მოსეს ასული იმედაძისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების წევრები იყვნენ.
1914 წლის აგვისტოში დავით გრიგოლის ძე ჯაფარიძე და ანტონ ვასილის ძე ჯანუაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრად აირჩიეს.
1914 წლის აგვისტოში რაჟდენ გრიგოლის ძე ნანუკოვი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრად აირჩიეს.
1914 წლის აგვისტოში მალაქია იასონის ძე ჯაფარიძე და ანდრო ეგნატეს ძე თოდრია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების წევრებად აირჩიეს.
1912 წლის 22 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების დამაარსებელმა კრებამ ნამდვილ წევრებად აირჩია: დავით რამაზის ძე გოცირიძე, ვალერიან სიკოს ძე ჯაფარიძე, ბიქტორ მაქსიმეს ძე ელიავა, გიორგი ქაიხოსროს ძე იაშვილი, ასლან გიორგის ძე გელოვანი, ამბროსი ვლადიმერის ძე გამყრელიძე და დარია ხოსროს ასული ჯანუაშვილი.
1912 წლის 22 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების დამაარსებელმა კრებამ ნამდვილ წევრებად აირჩია: რაულ ფარნაოზის ძე ნიჟარაძე, ამბროსი მიხეილის ძე მეტრეველი, დავით სპირიდონის ძე სუხაშვილი, ილია გიორგის ძე გოგია, სერგო სიმონის ძე ბაქრაძე.
1912 წლის 22 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების დამაარსებელმა კრებამ ნამდვილ წევრებად აირჩია: გალაქტიონ ყარამანის ძე მასხარაშვილი, ლავრენტი ანდრიას ძე გაჩეჩილაძე, ვარლამ კონსტანტინეს ძე ბახტაძე, სერგო ნიკოლოზის ძე რუხაძე და ვარლამ დავითის ძე გოგნაძე.
1912 წლის 22 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების დამაარსებელმა კრებამ ნამდვილ წევრებად აირჩია: კონსტანტინე გიორგის ძე წულუკიძე, დავით გრიგოლის ძეჯაფარიზე, გრიგოლ მეტრეველი, ქიშვარდი საჩინის ძე ჯაფარიძე, ნადეჟდა მიხეილის ასული ჩიკვაიძე და ეკატერინე ფილიპეს ასული გოცირიძე.
1912 წლის 22 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რაჭის (ონის) განყოფილების დამაარსებელმა კრებამ ნამდვილ წევრებად აირჩია: იოსებ ჯავახის ძე მდივნიშვილი, სევასტი გრიგოლის ძე ჯანელიძე, დავით ვასილის ძე კერესელიძე, იოსებ როსტომის ძე ტატიშვილი და ვარლამ დავითის ძე ბოკუჩავა.
1915 წელს დავით არევაძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების ბიბლიოთეკა-სმკითხველოს ბიბლიოთეკარი.
1899 წელს ეკატერინე რევაზის ასული გაბაშვილისა ქართველ ქალთა ამხანაგობის გამგე იყო.
1899 წელს ქართველ ქალთა ამხანაგობის თავმჯდომარე იყო ოლღა თადეოზის ასული გურამიშვილი-ჭავჭავაძისა.
1914 წელს ოქრო ივანეს ძე ლობჟანიძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრი.
1914 წლის 10 ნოემბერს სამსონ სოლომონის ძე მეტრეველი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების გამგეობის წევრად აირჩიეს.
1911 წლის სექტემბერში სოლომონ გიორგის ძე მიქელაძე ქუთაისის საადგილმამულო ბანკის ზედამხედველობის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1914 წლის 16 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების გამგეობამ მოიწვია საზოგადო კრება, რომლის თავმჯდომარედ ერთხმად აირჩიეს ალაგირის განყოფილების თავმჯდომარე გაბრიელ ბოჭორიშვილი.
1914 წელს ნიკოლოზ ხატისკაცი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების მდივანი იყო.
1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების თავმჯდომარე მღვდელი გაბრიელ ბოჭორიშვილი იყო.
1920 წლის 1-ელი იანვრიდან ვასილ გადილიამ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მაღაზიაში დაიწყო მუშაობა.
1914 წელს პეტრე დავითის ძე მეტრეველი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების გამგეობის წევრი იყო.
1914 წელს დავით ექვთიმეს ძე არევაძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრი.