1918 წელს ნ. გ. თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა ლოზანის უნივერსიტეტის ისტორია-ფილოლოგიის ფაკულტეტის კურსდამთავრებული, გერმანული და ფრანგული ენების პედაგოგი ლაპოსავა მიხეილის ასული ბორისავლევიჩი.
1918 წელს ნ. გ. თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა კიევის უნივერსიტეტის მსმენელი, ლათინური ენის პედაგოგი ლეონ მიხეილის ძე გაზარბეკოვი.
1918 წელს ყაზანის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული, რუსული ენის მასწავლებელი ვიაჩესლავ თედორეს ძე კრონოვიჩი ნ. გ. თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წელს ბრიუსელის ნორმალური სასწავლებლის მსმენელი, ფრანგული ენის პედაგოგი ელენე პავლეს ასული ყიფიანი ნ. გ. თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის ოქტომბერში თბილისის ო. პ. აღაპიევის სახელობის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდა ქართული ენისა და ლიტერატურის პედაგოგი ნ. ფ. ტორჩინავა.
1918 წლის ოქტომბერში თბილისის ო. პ. აღაპიევის სახელობის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდა რუსული ენის პედაგოგი ვ. ო. კრონოვიჩი.
ნინო ვასილის ასული აკოფოვა (აკოფაშვილი) თბილისის ქართულ გიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლად ექვსი წელი მუშობდა.
ნინო ვასილის ასული აკოფოვა (აკოფაშვილი) ქუთაისის ქალთა მთავრობის გიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლად სამი წელი მუშაობდა.
1920 წლის 29 აგვისტოს „ერთობა“ იუწყება, რომ საგარეო საქმეთა სამინისტრომ არმავირში ვიცე-კონსულად გიორგობიანი დანიშნა.
1920 წლის 29 აგვისტოს „ერთობა“ იუწყება, რომ საგარეო საქმეთა სამინისტრომ როსტოვში ვიცე-კონსულად ალექსანდრე ჩიქოვანი დანიშნა.
1920 წლის 29 აგვისტოს „ერთობა“ იუწყება, რომ საგარეო საქმეთა სამინისტრომ ხინთიბიძე ეკატერინოდარში ვიცე-კონსულად დანიშნა.
1904 წელს სასწავლო ოლქის მზურნველმა თბილისის გიმნაზიის გამგედ რუსული ენის მასწავლებელი შიო ჩიტაძე აირჩია.
1918 წელს პ. რცხილაძე თელავის ვაჟთა გიმნაზიაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1919 წელს დ. შავლიაშვილი თელავის ვაჟთა გიმნაზიაში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1914 წლის 17 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების კრების თავმჯდომარედ აირჩიეს გიორგი ქაიხოსროს ძე დავითიშვილი.
1903 წელს ანასტასია მიხეილის ასული თუმანიშვილი-წერეთლისა საბავშვო ჟურნალ „ჯეჯილის“ რედაქტორი იყო, ეკატერინე გაბაშვილი, კეკე მესხი, ვ. ქართველიშვილი-მიქაბერიძისა და ა. ციციშვილი სარედაქციო კოლეგიის წევრები იყვნენ.
1919-1920 წლებში ეკატერინე სილიბისტროს ასული გველესიანი სახალხო განათლების სამინისტროში საქმისმწარმოებლის მოვალეობის შემსრულებელი იყო.
1900 წელს თბილისის გიმნაზიისათვის ვაკეში ახალი შენობის აგება დაიწყეს. კრებამ მშენებლობის კომისიის თავმჯდომარედ აირჩია ნიკო ცხვედაძე, წევრებად კი ექვთიმე თაყაიშვილი, კ. ყავრიშვილი, ხუროთმოძღვარი ს. კლდიაშვილი აირჩიეს.
1905 წლამდე ილია გრიგოლის ძე ამაღლობელი ქუთაისის გუბერნიის სოფლის და სამოქალაქო სასწავლებლებში მასწავლებლად მუშაობდა.
ახალციხის მაზრის კომისარმა მაღლაკელიძემ 1918 წლის 28 თებერვალს თანამდებობა დატოვა.
გიორგი გიორგობიანი მასწავლებლობდა ლანჩხუთში, ხოლო შემდგომ ბაქოს მეოთხე უმაღლეს დაწყებით სასწავლებელში.