1964 წელს ელენე მეტრეველი კორნელი კეკელიძის სახელობის ხელნაწერთა ინსტიტუტის დირექტორი იყო.
კლიმენტი (კალისტრატე) დიმიტრის ძე კალანდარიშვილი საბჭოთა ხელისუფლების დამყარების შემდეგ უფროს მილიციონერად მუშაობდა ბათუმში.
კლიმენტი (კალისტრატე) დიმიტრის ძე კალანდარიშვილი საბჭოთა ხელისუფლების დამყარების შემდეგ 6 თვით მუშაობდა ადმინისტრაციული წესრიგის დამმყარებლად სოხუმში.
გრიგოლ სპირიდონის ძე ჭელიძე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტური ორგანიზაციის ფინანსური სექციის უფროსად დანიშნეს და რამდენიმე თვის მუშაობის შემდეგ შვებულებაში გავიდა.
1922 წლიდან დაპატიმრების დღემდე ანდრია სოკრატეს ძე სულიაშვილი გაზეთ „მუშისა“ და ამიერკავკასიის ფინანსთა სახალხო კომისარიატის (ა. კ. ფინსახკომის) რწმუნებული იყო მე-2 საგადასახადო განყოფილებაში.
1918 წლის 1-ელი ოქტომბრის „სახალხო საქმე“ იუწყება, რომ მთავრობამ საქართველოს საგანგებო სასამართლოს თავმჯდომარედ ნაფიცი ვექილი ივანე ჯაფარიძე დანიშნა.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა მაქსიმე დავითის ძე ბერძნიშვილმა, თბილისის მეოთხე გიმნაზიის საქართველოს ისტორიისა და გეოგრაფიის პედაგოგმა.
1918 წელს განათლების სამინისტროს კანცელარიაში დასაქმება მოითხოვა ვასილ ვალერიანის ძე მელაძემ, რომელიც იყო ჯიხაიშის, ხოლო შემდეგ რგანის ორკლასიანი სასწავლებლის გამგე.
1918 წელს განათლების სამინისტროს კანცელარიაში დასაქმება მოითხოვა გიორგი ივანეს ძე ლორთქიანიძემ, რომელიც ცხოვრობდა ქუთაისის მაზრის სოფ. სალხინოში, მუშაობდა სოფლის ორკლასიან სასწავლებელში მასწავლებლად და შემდეგ ჯარში ოფიცრად.
1921 წელს სოცუზრუნველყოფის სახკომად დაინიშნა ალექსანდრე ვინოკუროვი.
1921 წელს სასურსათო საქმის სახკომად დაინიშნა ალექსანდრე ციურუპა.
1921 წელს შრომის სახკომად დაინიშნა ვასილ შმიდტი.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა ნინო ნოშრევანის ასულმა ხარაბაძემ, უნივერსიტეტის მათემატიკის ფაკულტეტის კურსდამთავრებულმა.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა ევგენია კონსტანტინეს ასულმა ვარშავსკიმ, განჯის გიმნაზიის მოსამზადებელი კლასის მასწავლებელმა.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა ქართული უნივერსიტეტის სტუდენტმა ნიკიფორე გრიგოლის ძე გეგელიამ.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა უნივერსიტეტის ფილოლოგიის ფაკულტეტის კურსდამთავრებულმა დიმიტრი ნიკოლოზის ძე მიხაილოვმა.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა სკოლის ზედამხედველმა პეტრე ბარამის ძე ნაცვალოვმა.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა საქმისმწარმოებელმა ალექსანდრე ისაკის ძე ნასაღაშვილმა.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა რგანის ორკლასიანი სასწავლებლის გამგე ვასილ ილარიონის ძე მგელაძემ.
1918 წელს განათლების სამინისტროში შესაფერისი სამსახური მოითხოვა სოფლის მასწავლებელმა ნინო ამირანის ასულმა ბეგიშვილმა.