1916 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ანგარიშის მიხედვით, ნინო უშვერიძე 3 წელი სოფელ ტოლების სკოლაში ასწავლიდა.
1924 წელს დაპატიმრებული კლიმენტი (კალისტრატე) დიმიტრის ძე კალანდარიშვილი იყო მიწის მუშა.
1919 წელს იოანე კანდელაკი მღვდლად მსახურობდა ხობის მაცხოვრის კარის ეკლესიაში.
1918 წელს ირაკლი პარკაია მღვდლად მსახურობდა სენაკის წმინდა გიორგის ეკლესიაში.
1919 წლამდე მღვდელი მიხეილ ზემსკი თბილისის ქალთა პირველ გიმნაზიაში საღვთო სჯულს ასწავლიდა.
საქართველოს ჩეკას მიერ თარასხან ეშბაზე წარმოებულ საქმეში დევს 1923 წლის 23 სექტემბრით დათარიღებული წერილი, რომლის მიხედვითაც მენშევიკების დროს თარასხან ეშბა იყო განსაკუთრებული რაზმის ხელმძღვანელი აფხაზეთში. მისი რაზმი კომუნისტებს დასდევდა და აპატიმრებდა.
1918 წელს ვ. დ. ცეკვაშვილს, ძველი სენაკის სკოლის პედაგოგს, ხელფასი 100 მანეთი ჰქონდა.
1918 წელს გ. ს. ქავთარაძე იყო ძველი სენაკის სკოლის სჯულის პედაგოგი და მისი ხელფასი 10 მანეთს შეადგენდა.
1919-1920 წლების მონაცემების მიხედვით, სოხუმის პირველი გიმნაზიის მასწავლებელ ოლღა ალექსის ასულ გეორგობიანს ჰქონდა საშინაო მასწავლებლის წოდება ისტორიასა და ფრანგულ ენაში.
1919-1920 წლების მონაცემებით, სოხუმის პირველი გიმნაზიის მასწავლებელ თამარა ზაქარის ასულ ჩერქეზოვას საშუალო საგანმანათლებლო სასწავლებლის პედაგოგის წოდება ჰქონდა.
1915-16 წელს სამსონ მუმულია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ნალჩიკის სკოლაში ასწავლიდა.
1915 წლამდე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ნალჩიკის სკოლის პედაგოგი სამსონ მუმულია 8 წელი სენაკის მაზრაში ასწავლიდა.
1911 წელს აგრაფინა ფოცხვერაშვილი ალაგირის ქართულ სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1911 წელს გ. უტურაშვილი ალაგირის ქართულ სკოლაში პედაგოგად მუშაობდა, ამავდროულად სკოლის ქოროსაც ხელმძღვანელობდა.
1921 წლიდან არტაშ ზაქარიას ძე მიკაელიანცი მსახურობდა სხვადასხვა საბჭოთა დაწესებულებაში.
1914-1917 წლებში არტაშ ზაქარიას ძე მიკაელიანცი მუშაობდა კერძო ქარხნებში მოსწავლე ზეინკლად.
1911 წლის პირველი სექტემბრიდან 1918 წლის 10 სექტემბრამდე სავლე აბულაძე კიცხის ორკლასიანი სკოლის მასწავლებელი იყო.
1935 წლის 3 იანვარს გამართულ თბილისის საბჭოს მე-9 მოწვევის პირველი პლენუმის სხდომაზე საპატიო პრეზიდიუმში აირჩიეს: სტალინი, კაგანოვიჩი, მოლოტოვი, ვოროშილოვი, კალინინი, ორჯონიკიძე, კუიბიშევი, ანდრეევი, კოსიორი, მიქოიანი, ჩუბარი, პეტროვსკი, პოსტიშევი, რუძუტაკი, ჟდანოვი, ბერია.
1919 წელს პეტრე ტატალაშვილი მღვდლად მსახურობდა სტამბოლის ქართველ კათოლიკეთა მონასტერში.
1919 წელს მღვდელი პეტრე ტატალაშვილი იყო სტამბოლის ქართველ კათოლიკეთა მონასტრის მდივანი.
1909 წლის 24 მაისს დაარსდაქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების ახალ-სენაკის ბიბლიოთეკა. მას ხელმძღვანელობდა მღვდელი გიორგი გამზარდია.