1911 წელს ალაგირის ქართული სკოლის ოფიციალურ გამგედ ითვლებოდა ადგილობრივი ეკლესიის მღვდელი ანდრეევსკი.
1897
1897 წელს ივლიანე ნესტორის ძე გოგოლაშვილი მასწავლებლად მუშაობდა ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლაში.
1897 წელს ტერენტი ნიკოლოზის ძე წერეთელი მასწავლებლად მუშაობდა ბათუმის სკოლაში.
1926
1926 წლის 27 იანვარს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წიგნსაცავ-მუზეუმის ბიბლიოთეკარის თანაშემწე ოლღა დემურიშვილი სამსახურიდან განთავისუფლებას ითხოვს. იუწყება, რომ მოსკოვში მიდის, სადაც სამსახურს ჰპირდებიან.
1919 წელს თამარა კიკვაძე იყო სოფელ მოტყიარის ერთკლასიანი სასწავლებლის გამგე-მასწავლებელი.
1919 წლის 15 ივნისს ჩატარდა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების წევრთა წლიური საზოგადო კრება, რომლის თავმჯდომარედ აირჩიეს ვლადიმერ დემურია, ხოლო მდივნად გიორგი კალანდარიშვილი.
1934 წელს დოდო ანთაძე, ვერიკო ანჯაფარიძე, ნიკოლოზ გოცირიძე, ვასო გოძიაშვილი, ნიკ. გოძიაშვილი, მ. გოცირელი, ვ. გვინჩიძე, ელენე დონაური, ლ. ვაჩნაძე, ი. ვაშაძე, ც. თაყაიშვილი, კ. კვანტალიანი, პ. კობახიძე, მიხეილ ლორთქიფანიძე და გ. ლომაია კ. მარჯანიშვილის სახელობის თეატრის თანამშრომლები იყვნენ.
1934 წელს ნუნუ მაჭავარიანი, ალექსანდრე ჟორჟოლიანი, ელენე სიბილა, მიხეილ სარაული, მ. სულთანიშვილი, შალვა ღამბაშიძე, ცეცილია წუწუნავა, თამარა ჭავჭავაძე, ხათუნა ჭიჭინაძე, ივლიტა ჯორჯაძე, უშანგი ჩხეიძე, დავით ჩხეიძე, ი. ჩახავა, შალვა ჯაფარიძე და ჯანუაშვილი კოტე მარჯანიშვილის სახელობის თეატრის თანამშრომლები იყვნენ.
1927 წელს ივანე მიხეილის ძე ბერბერაშვილი საქართველოს უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარე იყო.
1919 წელს ეკატერინე ზაზუნოვისა ავლაბარში მდებარე მე-7 სკოლის მასწავლებელი იყო.
1919 წელს პეტრე გიორგის ძე ჭარაია მასწავლებლად მუშაობდა გალის ორკლასიან სკოლაში.
1897 წელს სიმონ ბესარიონის ძე ღოღობერიძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის ინსპექტორი იყო.
1935 წლის 12 მაისის გაზეთ „კომუნისტის" მიხედვით, საქართველოს საბჭოთა მხატვრების კავშირის გამგეობის მიერ ჩამოყალიბებული მხატვრობის კრიტიკოსების სექციის თავმჯდომარე იყო შ. დუდუჩავა.
1935 წლის 12 მაისის გაზეთ „კომუნისტის" მიხედვით, საქართველოს საბჭოთა მხატვრების კავშირის გამგეობის მიერ ჩამოყალიბებული მხატვრობის კრიტიკოსების სექციის მდივანი იყო დ. ჯანელიძე.
1924 წლამდე, დაკავებამდე, ამბროსი ნიკოლოზის ძე გაჩეჩილაძე მუშაობდა აგრონომიის ინსტრუქტორად.
1917
1917-1919 წლებში ანდრია სოკრატეს ძე სულიაშვილი სურამსა და ხაშურში მდივნად მუშაობდა.
1919-1921 წლებში ანდრია სოკრატეს ძე სულიაშვილი დუშეთის რაიონში მდივნად მუშაობდა.
1921-1922 წლებში ანდრია სოკრატეს ძე სულიაშვილი სურამის რევკომსა და მუშკორში მუშაობდა.
1924 წლის 21 აპრილს დაპატიმრებისას ანდრია სოკრატეს ძე სულიაშვილი თბილისის მე-11 უბნის საფინანსო ინსპექტორის თანაშემწედ მუშაობდა.
1935 წლის 8 მარტის გაზეთ „კომუნისტის" მიხედვით, რიონჰესის სამმართველოს უფროსი იყო კლიმენტი სულავა.
1918 წელს თევდორე კიკვაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამწიგნობრო სექციის თავმჯდომარედ დაინიშნა.
1919 წლის 6 ივლისის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზესტაფონის განყოფილების წლიური კრების თავმჯდომარე იყო მ. ტაბატაძე.