ვ. გ. მელქუმოვი 1909 წლის ნოემბერში იყო რუსეთის სადაზღვევო საზოგადოების მთავარი სააგენტოს მთავარი აგენტი თბილისში. მისამართი: განის ქუჩა, სახლი №5, ტელ.: №155.
1919 წელს მარიამ ღიბრაძე სოფელ წერაქვის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზესტაფონის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე იყო მიხეილ მახარობლის ძე სიხარულიძე.
1916 წელს პავლე გრიგოლის ძე მეტრეველი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზესტაფონის განყოფილების ამგეობის თავმჯდომარის მდივანი იყო.
1917 წელს ლუარსაბ გერასიმეს ძე ბოცვაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სასკოლო სექციის თავმჯდომარე იყო.
1901 წლის 21 თებერვალს გამართული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, ვიქტორ ბერიძე სენაკის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1919 წელს სოფიო გიორგის ასული ჩიტაძე მასწავლებლად მუშაობდა ნავთლუღის სკოლაში.
1919 წელს მარიამ პავლეს ასული ჯარიაშვილი მასწავლებლად მუშაობდა ნავთლუღის სკოლაში.
1919 წლამდე გრიგოლ ჩიქვინიძე სოფელ შრომის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1919 წლის 1-ლი აპრილიდან სოფელ შრომის მასწავლებელი გრიგოლ ჩიქვინიძე სამსახურიდან მიდიოდა.
1919 წლის 6 ივლისის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ზესტაფონის განყოფილების წლიური კრების თავმჯდომარის მდივანი იყო კონსტანტინე დავითის ძე ანთაძე.
1918 წელს ლუარსაბ გერასიმეს ძე ბოცვაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სასკოლო სექციის თავმჯდომარე იყო.
1919 წელს ნატალია ბასილაშვილი სოფელ ვარიანის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1919 წლის თებერვლამდე მიხეილ ჩიქვინიძე სოფელ ვარიანის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1916 წლამდე კიტა (ივანე) გიორგის ძე აბაშიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჭიათურის განყოფილების თავმჯდომარე იყო.
1916 წლამდე ალექსი ბესარიონის ძე ჭიჭინაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხონის განყოფილების თავმჯდომარე იყო.
1884 წლის 19 ნოემბერს ბეჟან დავითის ძე წერეთელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მმართველობას საჩხერის აგენტობაზე დასთანხმდა.
1913 წელს ალექსანდრე მაქსიმეს ძე გაფრინდაშვილი, გიორგი კონის ძე წერეთელი და ალექსანდრე ვლადიმერის ძე წერეთელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჭიათურის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრობის კანდიდატებად აირჩიეს.
1913 წელს სიმონ დავითის ძე ჯაფარიძე, გრიგოლ მიხეილის ძე მუხაძე და აპოლონ არსენის ძე კობახიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჭიათურის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ.