1970 წლის შემდეგ შალვა მაღლაკელიძე საქართველოს მწერალთა კავშირის იურისტი იყო.
1884 წელს გიორგი იერონიმეს ძე საძაგლიშვილი თელავის სასულიერო სკოლის ინსპექტორი იყო.
1884 წლის 26 აპრილს სვიმონ იოსების ძე ბეგიაშვილმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მმართველობას სიღნაღის აგენტობაზე უარი უთხრა.
1918 წლის ივნისამდე ნეოფიტე ომარაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყალამშის სკოლაში პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წლის სექტემბრამდე კალისტრატე ტიმოთეს ძე ჟვანია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საგურამოს სკოლაში პედაგოგად მუშაობდა.
1912 წელს მელიტონ მალაქიას ძე გაჩეჩილაძე და ნესტორ სიმონის ძე მესხი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1912 წლის 2 აგვისტოს ბარბარე სპირიდონის ასული წერეთლისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1909 წლის 28 ივლისს ვლადიმერ ილიას ძე ჩხეიძე, სიმონ გიორგის ძე ორჯონიკიძე და ბესარიონ ოქროპირის ძე გაჩეჩილაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრებად აირჩიეს.
1909 წლის 28 ივლისს ტარიელ გიორგის ძე ინასარიძე და ალექსანდრე მიხეილის ძე წერეთელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების გამგეობის წევრობის კანდიდატები გახდნენ.
1909 წლის 28 ივლისს მელიტონ მალაქიას ძე გაჩეჩილაძე და ნიკოლოზ სერგის ძე მესხი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების გამგეობის წევრებად აირჩიეს.
1909 წლის 28 ივლისს ბარბარე სპირიდონის ასული წერეთლისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1909 წლის 10 იანვარს კონსტანტინე დავითის ძე ანთაძე, ვარლამ მიხეილის ძე გარდავაძე, ბესარიონ ანტონის ძე კელენჯერიძე და პლატონ თეიმურაზის ძე კიკნაველიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილების წევრები იყვნენ.
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის განყოფილება 1909 წელს დაარსდა. განყოფილების თავმჯდომარედ მღვდელი კონსტანტინე დავითის ძე ანთაძე აირჩიეს.
1909 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე ლუკა გიორგის ძე ჟვანია იყო.
1909 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების გამგეობის მდივანი და მოლარე იყო ოლღა გიორგის ასული ხოფერია.
1909 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების გამგეობის მდივანი პოლიკარპე ესტატეს ძე ლორთქიფანიძე იყო.
1914 წლიდან ქეთევან სერგოს ასული ჯინჭველაშვილი აკაურთის სკოლის მასწავლებელი იყო.
1914 წლიდან მიხეილ ჩიქვინიძე და ნატალია ბასილაშვილი ვარიანის სკოლის პედაგოგები იყვნენ.
1915 წელს კლემენტი კონსტანტინეს ძე თოფურიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილებას ხელმძღვანელობდა. გამგეობამ 1915 წლის იანვარიდან ივლისის ჩათვლით 17 სხდომა ჩაატარა.
1915 წელს ილია გიორგის ძე გოგია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების სასწავლებლის მგალობელთა გუნდს ხელმძღვანელობდა.
1915 წელს მეთოდე მიხეილის ძე კაკაბაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების სკოლის გამგე და პირველი კლასის მასწავლებელი იყო.