1912 წლის 7 ივლისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების წლიურ კრებაზე განიხილეს ქეთევან ივანეს ასული რუსიშვილის წერილი. რუსიშვილი უარს აცხადებდა გამგეობის წევრობაზე, რადგან უმეტესად თბილისში უხდებოდა ცხოვრება. მიუხედავად ამისა, კრებამ იგი ერთხმად აირჩია გამგეობის წევრად როგორც ფრიად სასარგებლო პირი და დაადგინა, მისთვის გამგეობაში დარჩენა ეთხოვათ.
1899 წელს თბილისის სასულიერო სემინარიის კურსდამთავრებული დავით პავლიაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას სთხოვდა წინარეხის სკოლის მასწავლებლობას.
1899 წელს თბილისის სახელოსნო სასწავლებლის კურსდამთავრებული დავით სხირტლაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას სთხოვდა წინარეხის სკოლის მასწავლებლობას.
1899 წელს მიხეილ სოხაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას სთხოვდა წინარეხის სკოლის მასწავლებლობას.
1899 წელს სოლომონ ბეჟანის ძე ანდღულაძე გურია-სამეგრელოს ეპარქიის ოზურგეთის მაზრის განყოფილების სამოსწავლო საბჭოს თავმჯდომარე იყო.
1899 წელს ანდრია ანტონის ძე შუბლაძე სოფელ დიდი ჯიხაიშის სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1899 წლის სექტემბერში სოფელ ჯიხაიშის ახლად გახსნილ ბიბლიოთეკის მმართველად აირჩიეს ადგილობრივი აფთიაქარი ბესარიონ ნიკოლოზის ძე ჩომახიძე.
1899 წლის სექტემბერში სოფელ ჯიხაიშის ახლად გახსნილ ბიბლიოთეკის მმართველის თანაშემწედ აირჩიეს ადგილობრივი მასწავლებელი ანდრია ანტონის ძე შუბლაძე.
1899 წელს სოლომონ ბეჟანის ძე ანდღულაძე მღვდლად მსახურობდა გურია-სამეგრელოს ეპარქიაში.
1899 წელს სოლომონ ბეჟანის ძე ანდღულაძე მასწავლებლად მუშაობდა ოზურგეთის მაზრაში.
1899 წლის აგვისტოში გომარეთის სკოლის მასწავლებელმა მიხეილ კლიმიაშვილმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას აცნობა, რომ მომავალი წლიდან ვერ გააგრძელებდა მუშაობას.
1899 წელს ანტონ ივანეს ძე ნატროშვილი იყო მცხეთის ტაძრის აღმდგენელი კომიტეტის წევრი.
1899 წლის სექტემბერში ივანე კილაძე ქუთაისის საკვირაო სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა.
1899 წელს ალექსანდრე ალექსანდრეს ძე გარსევანიშვილი იყო ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის ინსპექტორი.
1881 წელს მიხეილ სპირიდონის ძე გიორგობიანი მუშაობდა მასწავლებლად სოფელ ბუგეულში.
1881 წელს გიორგი ცერცვაძე მუშაობდა მასწავლებლად სენაკის მაზრის სოფელ კირცხში.
1886 წელს გენერალ-ლეიტენანტი კონსტანტინე ქრისტეფორეს ძე მამაცაშვილი რუისის სკოლის მზრუნველი იყო.
1886 წელს ბათა ჯალაღანია იყო ზუგდიდის მაზრის სოფელ ახუთის საზოგადოების მამასახლისის თანამდებობის აღმასრულებელი.