დარია ალექსანდრეს ასული ალიხანოვას პირადი საქმის მიხედვით, განათლების სამინისტროს საქმისმწარმოებელი იყო დ. მესხი.
დარია ალექსანდრეს ასული ალიხანოვას პირადი საქმის მიხედვით, განათლების სამინისტროს მდივანი იყო გიორგი ნიკიფორეს ძე მებუკე.
დარია ალექსანდრეს ასული ალიხანოვას პირადი საქმის მიხედვით, განათლების სამინისტროს საქმისმწარმოებელი იყო ნიკოლოზ ივლიანეს ძე აბესაძე.
დარია ალექსანდრეს ასული ალიხანოვას პირადი საქმის მიხედვით, თბილისის ქალთა მე-3 გიმნაზიის დირექტორი იყო ელ. ჭელიშვილი.
დარია ალექსანდრეს ასული ალიხანოვას პირადი საქმის მიხედვით, მთავარგამგე იყო სერგი იოსების ძე დანელია.
1920 წლის 1-ლი მარტიდან კლავდია კონსტანტინეს ასული ალექსეევა-ხორონენკო აღარ მუშაობდა ფოთის ვაჟთა გიმნაზიაში ისტორიის მასწავლებლად.
კლავდია კონსტანტინეს ასული ალექსეევა-ხორონენკოს პირადი საქმის მიხედვით, ბათუმის ვაჟთა გიმნაზიის დირექტორი იყო დ. ქუთათელაძე.
1916 წლის 22 მაისს გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სოხუმის განყოფილების წლიური კრებზე სოხუმის განყოფილებისა და გამგეობის თავმჯდომარედ აირჩიეს მარიამ ნიკოლოზის ასული ანჩაბაძისა.
ლავრენტი ფირცხალავა მარტვილის ქალ-ვაჟთა გიმნაზიის დირექტორი იყო.
ვერა გიორგის ასული ავალიშვილის პირადი საქმის მიხევდით, თბილისის ქალთა მე-2 გიმნაზიის დირექტორი იყო გიორგი ახვლედიანი.
სერგი იაკობის ძე აზარაპეტოვის პირადი საქმის მიხედვით, სახალხო სკოლების ინსპექტორი და განათლების სამინისტროს საბუღალტრო საქმეების მომწესრიგებელი იყო კონსტანტინე მიხეილის ძე მიხაილოვი.
იოსებ გიორგის ძე ავალიშვილის პირადი საქმის მიხედვით, თბილისის ვაჟთა პირველი გიმნაზიის დირექტორი იყო იაკობ ღულაძე.
ივანე ალექსანდრეს ძე აზნაუროვის პირადი საქმის მიხედვით, თბილისის ვაჟთა მე-5 გიმნაზიის გამგე იყო ილია ალექსანდრეს ძე ჯიშკარიანი.
1892 წელს ოლივერ უორდროპი დაინიშნა ბრიტანეთის ელჩის პირად მდივნად და კონსულად სანკტ-პეტერბურგში.
1923 წელს მიხეილ სამსონის ძე ოკუჯავა ამიერკავკასიის კომუნისტური უნივერსიტეტის რექტორი იყო. სხვადასხვა წლებში მაღალი თანამდებობები ეკავა. ახასიათებდნენ, როგორც რკინის ნერვების მქონე და მტკიცე ხასაიათის მქონე ადამიანს, რომლის გამოსვლებშიც არ შეინიშნებოდა პარტიული გადახრა.
1917 წლის ოქტომბრის რევოლუციის შემდეგ მიხეილ სამსონის ძე ოკუჯავა თბილისის აღმასრულებელი კომიტეტის მუშათა დეპუტატად აირჩიეს.
1903 წელს მიხეილ სამსონის ძე ოკუჯავამ პარტიული მუშაობა დაიწყო.
1914 წელს ალექსი ჭიჭინაძე თბილისის ქართულ გიმნაზიაში მეორედ მიიწვიეს დირექტორად. იგი გიმნაზიას სიკვდილამდე ხელმძღვანელობდა.
1905 წელს, რუსეთის რევოლუციის დროს, ალექსი ჭიჭინაძე ხონის საოსტატო სემინარიის დირექტორად გადაიყვანეს, სადაც 9 წელი მუშაობდა.
1894 წელს ალექსი ჭიჭინაძე საპატიო მიზეზების გამო იძულებული გახდა თბილისის ქართული გიმნაზია დაეტოვებინა. კავკავის ოლქის მთავრობის განკარგულებით თერგის ოლქში ჯერ სახალხო სკოლების ინსპექტორად დაინიშნა, შემდეგ კი ამავე სკოლების დირექტორად – ერევნის გუბერნიაში.
1886 წელს ალექსი ჭიჭინაძე, როგორც გამოცდილი ადმინისტრატორი, თბილისის ქართული გიმნაზიის დირექტორად მიიწვიეს. იგი გიმნაზიას რვა წელი ხელმძღვანელობდა.
1879 წელს ქუთაისის გუბერნიის ყოფილმა თავადაზნაურობამ ქართული გიმნაზია დააარსა და ალექსი ჭიჭინაძე დირექტორად მიიწვია.
1932 წელს სიმონ ალექსანდრეს ძე ჩიხლაძე პოლიტ-ეკონომიკის კათედრაზე ისევ დანიშნეს.
1921-1923 წლებში სიმონ ალექსანდრეს ძე ჩიხლაძე გაზეთ „კომუნისტის“ რედაქტორი იყო.
1920 წელს სიმონ ალექსანდრეს ძე ჩიხლაძე გაზეთ „კომუნისტის“ თანამშრომელი იყო.