1915 წლიდან სიმონ ალექსანდრეს ძე ჩიხლაძე პარტიაში პროპაგანდისტად მუშაობდა.
1917 წელს სიმონ ალექსანდრეს ძე ჩიხლაძე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალ-ეკონომიკურ ფაკულტეტზე მუშაობდა.
1922 წელს გიორგი გრიგოლის ძე ელიავა ამიერკავკასიის ფედერაციის რესპუბლიკაში არმიისა და ფლოტის სახალხო კომისრად დაინიშნა. მანამდე სხვადასხვა თანამდებობაზე მუშაობდა.
1917 წლის 17 სექტემბერს საქართველოს საეკლესიო კრებამ ალავერდელ ეპისკოპოსად აირჩია პიროსი ოქროპირიძე.
1917 წლის 17 სექტემბერს საქართველოს საეკლესიო კრებამ თბილისის მიტროპოლიტად აირჩია ეპისკოპოსი ლეონიდე ოქროპირიძე.
1918 წლის 25 ოქტომბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N60 ბრძანებით ვიჩესლავ ვიაჩესლავის ძე რადზივანოვიჩი თბილისის ქალთა მეექვსე გიმნაზიის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 18 ოქტომბერს განათლების მინისტრის N49 ბრძანებით მარიამ ჩიჯავაძე თბილისის ქალთა მეშვიდე გიმნაზიაში ხატვის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ალექსანდრა დავითის ასული სალარიძე თბილისის ქალთა მეორე გიმნაზიის ქართული ენისა და ლიტერატურის პედაგოგად დაინიშნა.
1914 წლის 20 აგვისტოს გიორგი ქაიხოსროს ძე დავითიშვილის მიერ მოწვეულმა კრებამ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარედ იასონ ლევანის ძე ხიმშიაშვილი აირჩია.
1912 წლისათვის ვლადიმერ კონსტანტინეს ძე ალშიბაია თავად მინგრელსკის მამულის გამგე იყო.
1881 წელს რაჟდენ თარხანოვი მუშაობდა სოფელ კონდოლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დაარსებულ პირველდაწყებით სასწავლებელში.
1882 წელს ოლღა ნიკოლოზის ასული ალექსი-მესხიშვილი იყო ახალციხის კეთილმოქმედების საზოგადოების თავმჯდომარე.
1918 წელს ვლადიმერ აბრამის ძე პოტკოვი ნიკოლოზ გიორგის ძე თევზაძის სახელობის კერძო გიმნაზიაში მუშაობდა.
1918 წლის ოქტომბერში თბილისის ო. პ. აღაპიევის სახელობის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდნენ: მინსკის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული, მათემატიკის პედაგოგი ივანე ვასილის ძე ჩუისტოვი, მიხაილოვის არტილერიის აკადემიის კურსდამთავრებული, ფიზიკის მასწავლებელი ე. ფ. სმალკა, პეტროგრადის უნივერსიტეტის მსმენელი, ისტორიის პედგოგი იაკობ იაკობის ძე მელიუშენკო, ხარკოვის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული, გეოგრაფიის პედაგოგი ვ. ფ. ბადინსკი, გერმანული ენის მასწავლებელი რ. მ. პროზოროვსკაია, ფრანგული ენის პედაგოგი ნ. ნ. სუროვიოვა და რუსული ენის პედაგოგები: კიევის სასულიერო სასწავლებლის მსმენელი ა. ა. შალაიკა, მოსკოვის უნივერსიტეტის კურსდმთავრებული გ. პ. ლევიცკი, თბილისის ქალთა პირევლი გიმნაზიის მსმენელი ლ. ი. სტასი, ნ. ნ. ისაევა, ვ. მ. ლანდაი, ე. ა. ვასოევიჩი.
1918 წლის 21 ნოემბერს ნ. ა. კორჟევსკი, ა. ფ. პოტენკოვსკი, ა. ვ. სიუძიკი, ა. გ. მამულაშვილი და ნ. ბ. ტახუმოვა თბილისის ფონ-ბრენერის სახელობის რეალურ სასწავლებელში პედაგოგებად მუშაობდნენ.
1918 წლის 21 ნოემბერს სამხედრო იურიდიული აკადემიის კურსდამთავრებული ბ. ი. დუბროვსკი, კ. ე. კაპუსტინი, მ. ი. დიაჩკოვი და კ. ი. ერზიკიანცი თბილისის ფონ-ბრენერის სახელობის რეალურ სასწავლებელში პედაგოგებად მუშაობდნენ.
1918 წლის 21 ნოემბერს თბილისის სამასწავლებლო ინსტიტუტის კურსდამთავრებული ი. ი. აბრამენკო და ოდესის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული ი. ლ. ბრენერი თბილისის ფონ-ბრენერის სახელობის რეალურ სასწავლებელში პედაგოგებად მუშაობდნენ.