1916 წელს ირაკლი გრიგოლის ძე დეკანოზიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჭიათურის განყოფილების ხაზინადარი იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სიღნაღის განყოფილების თავმჯდომარე იყო ნიკოლოზ ალექსანდრეს ძე ჯანდიერი. განყოფილებასთან არსებობდა სასკოლო და ადმინისტრაციული კომისიები და წიგნების მაღაზიის გამგეკომისია.
1916 წელს ნიკოლოზ ლაზარეს ძე ტურიაშვილი, ნიკოლოზ დიმიტრის ძე ყაზბეგი, ზაქარია ლუკას ძე მოსულიშვილი, ივანე დიმიტრის ძე ქიტიაშვილი და მათე გიორგის ძე ახმეტელაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სიღნაღის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1916 წელს ილია პეტრეს ძე სარაჯიშვილი, რომან ბართლომეს ძე ხუციშვილი და დავით ნიკოლოზის ძე მირიანაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სიღნაღის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ.
1916 წელს კონსტანტინე იესეს ძე ტყავაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სიღნაღის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1916 წელს გიორგი ალექსანდრეს ძე ჭანიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სიღნაღის განყოფილების ხაზინადარი იყო.
1916 წელს ივანე იასეს ძე ორჯონიკიძე, ნიკოლოზ გაბრიელის ძე ჭონიშვილი და ლაზარე ივანეს ძე კვინიკაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ.
1916 წელს იოსებ გრიგოლის ძე გოგინაშვილი, გრიგოლ რაჟდენის ძე შათირიშვილი და მიხეილ დავითის ძე კობალაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1916 წელს ავთანდილ იესეს ძე ცინცაძე, ვალერიან პავლეს ძე ჭანტურია, გიორგი ალმასხანის ძე ჟღენტი და ილია მიხეილის ძე შარაშიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ჩოხატაურის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1916 წელს დეკანოზი იროდიონ ბესარიონის ძე ოქროპირიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1916 წელს არჩილ ზინობის ძე დედანაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების მდივანი და ხაზინადარი იყო.
1916 წელს იორდანე მიხეილის ძე გოცაძე, ვანო (ვარლამ) დავითის ძე საყვარელიძე, მელიტონ მალაქიას ძე გაჩეჩილაძე და ბესარიონ ანტონის ძე კელენჯერიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის (ზესტაფონის) განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1916 წელს პლატონ თეიმურაზის ძე კიკნაველიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის (ზესტაფონის) განყოფილების მოლარე იყო.
1916 წელს სამსონ პეტრეს ძე მამალაძე, გედევან გველესიანი და მიხეილ ჩუბინიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის (ზესტაფონის) განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ.
ვასილ კიკნაძე იყო თელავის სამოქალაქო სასწავლებლის ინსპექტორი.
1896 წელს სოლომონ ჩიტაძე საზოგადოება „საქართველოს სამზრუნველო სასულიერო წოდება ღარიბთათვის“ მდივანი იყო.
1896 წელს ნინო ჯორჯაძისა თელავის წმინდა ნინოს სახელობის დედათა სასწავლებლის ზედამხედველი იყო.
1896 წელს გიორგი შერვაშიძე თბილისში ალექსანდრეს თავშესაფრის თავმჯდომარე იყო.
1916 წელს პავლე გრიგოლის ძე მეტრეველი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის (ზესტაფონის) განყოფილების მდივანი იყო.
1914 წლის ნოემბერში ალექსანდრე ბუჭუას ძე მგელაძე ბათუმის სკოლის მასწავლებელი იყო.
1916 წელს მიხეილ მახარობლის ძე სიხარულიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ყვირილის (ზესტაფონის) განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1915 წლის ივნისში ა. ბაბუნაშვილი პეტროგრადის პოლიტექნიკუმთან არსებული ქართული სათვისტომოს გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ფოთის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ: ნიკოლოზ ერმალოს ძე კვინიკაძე, ვლადიმერ იესეს ძე გაგუა, გიორგი მინას ძე აბაშიძე, იასონ ელიზბარის ძე ალექსიშვილი, მიხეილ ოტიას ძე გვალია და თადეოზ გიორგის ძე კეშელავა.