1915 წელს ილ. სონღულაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მუზეუმის ხაზინადარი იყო.
1916 წელს ნინო ალექსის ასული თურქიასი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სოხუმის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1916 წელს ელიზბარ პეტრეს ძე კაჭარავა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სოხუმის განყოფილების ხაზინადარი იყო.
1915 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სასკოლო სექციის გადაწყვეტილებით ქუთაისის წმინდა ნინოს სასწავლებლის პედაგოგი ტრიფონ შუბლაძე 360-ის ნაცვლად 504 მანეთის ოდენობის ჯამაგირს მიიღებდა (ჯამაგირი – 480 მანეთი, დამატება – 24).
1915 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სასკოლო სექციის გადაწყვეტილებით წინარეხის სკოლის პედაგოგი ივანე იოსების ძე გიუნაშვილი 360 მანეთის ნაცვლად 600 მანეთის ოდენობის ჯამაგირს მიიღებდა (ჯამაგირი – 480 მანეთი, დამატება –120).
1915 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სასკოლო სექციის გადაწყვეტილებით, გორის მაზრის სოფელ სასირეთის პედაგოგი ლავრენტი ბარნაბიშვილი 360 მანეთის ნაცვლად 480 მანეთის ოდენობის ჯამაგირს მიიღებდა.
1916 წელს ნადეჟდა მოსეს ასული თოთიბაძისა, ავთანდილ პორფირეს ძე ინგოროყვა, გერმანე იოსების ძე გოგიტიძე, ანტონ მაქსიმეს ძე მუჯირი და სეფე ივანეს ძე ბურჭულაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოზურგეთის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ.
1916 წელს მოსე მიხეილის ძე ბახტაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1916 წელს მღვდელი გიორგი ვასილის ძე გამზარდია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების მდივანი იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ: გიორგი ლევანის ძე ქავთარაძე, პეტრე მიხეილის ძე დგებუაძე და ბიქტორ მიხეილის ძე ხარბედია.
1916 წელს ნიკოლოზ კონსტანტინეს ძე შონია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების ხაზინადარი იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ: პოლიკარპე ესტატეს ძე ლორთქიფანიძე, მიხეილ პავლეს ძე თათარიშვილი და ვასილ ვასილის ძე კანდელაკი.
1915 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სასკოლო სექციის გადაწყვეტილებით ნავთლუღის სკოლის პედაგოგ მარიამ პავლეს ასული ჯარიაშვილს 360-ის ნაცვლად 504 მანეთის ოდენობის ჯამაგირი უნდა მიეღო (ჯამაგირი – 480 მანეთი, დამატება – 24).
1909 წელს გაიხსნა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილება. 1916 წელს ოლღა გიორგის ასული ხოფერიასი ამ განყოფილების თავმჯდომარე იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების გამგეობის წევრები იყვნენ: ევგენია დავითის ასული ოქროპირიძე და მღვდლები – სამსონ სვანიძე, ბართლომე მათეს ძე ხარებავა, იოანე გობეჩია.
1916 წელს პეტრე გიორგის ძე ჭარაია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამურზაყანოს განყოფილების მდივანი იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოზურგეთის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ: გრიგოლ მაქსიმეს ძე ჩიჩუა, ბეჟან ვასილის ძე ხუნდაძე და თეოფილე იოსების ძე გოგიტიძე.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამტრედიის განყოფილება გაიხსნა. მღვდელი სილიბისტრო ხუნდაძე ამ განყოფილების თავმჯდომარე და ნამდვილი წევრი იყო.
1916 წელს მალაქია გიორგის ძე ტოროშელიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამტრედიის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე იყო.
1916 წელს რაჟდენ გიორგის ძე მიქაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამტრედიის განყოფილების მდივანი იყო.
1916 წელს ანეტა გლახუნას ასული ავალიანისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სამტრედიის განყოფილების ხაზინადარი იყო.