1896 წელს კაპიტანი კირილე ქუთათელაძე თბილისის საიუნკერო სასწავლებლის საქმისმწარმოებელი იყო.
1916 წელს ელისაბედ ციცქიშვილი, გრიგოლ მერაბის ძე მაჭავარიანი და სტეფანე გიორგის ძე კიკაჩეიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კავკავის განყოფილების სკოლის მასწავლებლები იყვნენ.
1916 წელს მღვდელი გიორგი გრიგოლის ძე ნათაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კავკავის განყოფილების სკოლის საღვთო სჯულის მასწავლებელი იყო.
1918 წელს გრიგოლ ივანეს ძე გველესიანი იუსტიციის მინისტრის მოადგილე და საჭიროებისას მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელიც იყო.
1916 წელს გიორგი ივანეს ძე მიქაბერიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კავკავის განყოფილების სკოლის გამგე და მასწავლებელი იყო.
1918 წელს ა. პონიატსკი იუსტიციის სამინისტროს კანცელარიის დირექტორის მოადგილე იყო.
1881 წლიდან გრიგოლ ყიფშიძე საქმისმწარმოებლად მუშაობდა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებაში.
1916 წელს ივანე იოსების ძე მთვარელიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კავკავის განყოფილების გამგეობის ნამდვილი წევრი იყო.
1914 წლის 23 სექტემბერს ტრიფონ შუბლაძე აკაურთის სკოლის მასწავლებლად დაინიშნა.
მარიამ ჯამბაკურ-ორბელიანი თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა საზოგადოების „შეუძლებელ მოსწავლეთა შემწეობისათვის“ თავმჯდომარის ამხანაგი იყო.
კონსტანტინე ბაგრატიონ-მუხრანსკი თავმჯდომარეობდა თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა საზოგადოებას „შეუძლებელ მოსწავლეთა შემწეობისათვის“.
საზოგადოების „ძმობა ყოვლად წმიდის ღვთისმშობლისა საქართველოს საეგზარქოსოში“ თავმჯდომარე დეკანოზი ესტატე ელიაშვილი იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დუშეთის განყოფილების ნამდვილი წევრები – ალექსანდრე პეტრეს ძე ცაგარელი და მღვდელი ევგენი ივანეს ძე კაველაშვილი – ამ განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ.
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების თავმჯდომარის ამხანაგი იყო მაკრინე ღლონტისა.
1896 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარის ამხანაგი პრასკოვია ალექსანდრეს ასული ვიტგენშტეინი იყო.