1916 წელს გიორგი ქრისტეფორეს ძე კვიტაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ერევნის განყოფილების მდივანი იყო.
1914 წელს აგრაფინა წერეთელი თბილისის საქველმოქმედო სკოლის ქართული ენის მასწავლებლობის კანდიდატი იყო.
1914 წელს ანა შარაშიძე თბილისის საქველმოქმედო სკოლის ქართული ენის მასწავლებლობის კანდიდატი იყო.
1914 წელს ელენე მიქელაძე თბილისის საქველმოქმედო სკოლის ქართული ენის მასწავლებლობის კანდიდატი იყო.
1914 წელს ელენე ლომთათიძე თბილისის საქველმოქმედო სკოლის ქართული ენის მასწავლებლობის კანდიდატი იყო.
1914 წელს მარიამ პავლეს ასული ჯარიაშვილი თბილისის საქველმოქმედო სკოლის ქართული ენის მასწავლებლობის კანდიდატი იყო.
1914 წელს ბარბალე გარსიაშვილი თბილისის საქველმოქმედო სკოლის ქართული ენის მასწავლებლობის კანდიდატი იყო.
1916 წლის 6 დეკემბერს გიორგი იორამის ძე ცხომელიძე და ნიკოლოზ ჩლაიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები გახდნენ.
1914 წლის 16 სექტემბერს კონსტანტინე სეხნიაშვილი საგურამოს სკოლის მასწავლებლად მიიწვიეს.
1915 წლის 5 თებერვალს ტრიფონ რომანოზის ძე თაბუკაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების მდივანი გახდა.
1916 წლის 6 დეკემბერს მღვდელი ნესტორ აბესაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების თავმჯდომარე გახდა.
1915 წლის 5 თებერვალს სოლომონ ვახტანგის ძე მაჩაბელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების თავმჯდომარე გახდა.
1913 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ერევნის განყოფილება გაიხსნა. 1916 წელს საზოგადოების ნამდვილი წევრი დესპინე გიორგის ასული სიდავასი ამ განყოფილების თავმჯდომარე იყო.
1915 წელს იოსებ ქრისტეფორეს ძე მთვარელიძე თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის მოხელე იყო.
1881 წელს იერემია ჭარელოვი სიღნაღის მაზრის სოფელ მაღაროს სკოლის მასწავლებელი იყო.
1913 წლის 13 ოქტომბერს პარმენ არჩილის ძე ჯაფარიძე, ივანე დიმიტრის ძე ჩხიკვიშვილი, ტრიფონ რომანოზის ძე თაბუკაშვილი და ერმალოზ თეიმურაზის ძე ცხადაია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების გამგეობის წევრები გახდნენ.
1913 წლის 13 ოქტომბერს იოსებ ფილორის ძე ცისკარიშვილი, გიორგი იორამის ძე ცხომელიძე და ნიკოლოზ ჩლაიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები გახდნენ.
1913 წლის 13 ოქტომბერს ლუკა გიორგის ძე ხარაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების ხაზინადარი გახდა.
1913 წლის 13 ოქტომბერს გიორგი ქრისტეფორეს ძე კვიტაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების მდივანი გახდა.
1913 წლის 13 ოქტომბერს კლემენტი კონსტანტინეს ძე თოფურიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების განჯის განყოფილების თავმჯდომარე გახდა.
1916 წელს იასონ გიორგის ძე ფავლენიშვილი და ალექსანდრე ივანეს ძე კეზელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დუშეთის განყოფილების დამფუძნებელი წევრები იყვნენ.
1916 წელს ქრისტეფორე ვლადიმერის ძე ფიცხელაური ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დუშეთის განყოფილების თავმჯდომარის მოადგილე და მდივანი იყო.
1916 წელს ვასილ კირილეს ძე მამისაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების დუშეთის განყოფილების ხაზინადარი იყო.