1908 წლის 27 თებერვალს კაპიტონ ალექსანდრეს ძე გოგოლაძე, ანდრია დიმიტრის ძე დეკანოზიშვილი და სამსონ სპირიდონის ძე ელიაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების წევრებად აირჩიეს.
1898 წლის 29 სექტემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომიდან ვიგებთ, რომ კავკავის სკოლის მესამე მასწავლებლად აირჩიეს მარიამ ივანეს ასული გვარამაძე.
1889 წელს ნიკოლოზ დავითის ძე ქანანოვი სახელმწიფო ბანკის საქმეთა მმართველი იყო.
1914 წელს ელენე ნესტორის ასული მაჭარაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გადამწერი იყო.
1914 წელს გიორგი სპირიდონის ძე ლომთათიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მაღაზიის გამგის თანაშემწე იყო.
1914 წელს ივანე გიორგის ძე ავალიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მაღაზიის გამგე იყო.
1914 წლის 7 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრების თავმჯდომარის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1918 წლის კომერციული სასწავლებლის ანგარიშებიდან ირკვევა, რომ იპოლიტე პეტრეს ძე ვართაგავა რუსულ ენას ასწავლიდა თბილისის მეორე კომერციულ სასწავლებელში, ჰქონდა 17 საათი და იღებდა გასამრჯელოს 1870 მანეთის ოდენობით.
1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, დავით ლორთქიფანიძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, დავით ხელთუფლიშვილი ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, სიმონ ჯაფარიძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, იასონ ბაქრაძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, ნიკოლოზ ჭიჭინაძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, კირილე ლორთქიფანიძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.