1901 წლის 17 დეკემბრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის თანახმად, დავით ბაქრაძე ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1908
1908 წლის 27 ივლისს გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის განყოფილების თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1914
1914 წლის 7 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თავმჯდომარე დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი იყო.
1899
1899 წელს ბეგოიძე მუშაობდა შეგირდად ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ფოტოსახელოსნოში.
1913
1913 წლის 16 დეკემბრის სამუზეუმო სექციის სხდომაზე სექციის თავმჯდომარედ დავით გიორგის ძე ჯორჯაძე, ხოლო მდივნად იროდიონ თომას ძე სონღულაშვილი აირჩიეს.
1915
1915 წლის 19 თებერვლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომას თავმჯდომარეობდა დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1914 წლის 16 ნოემბერს ქართველთა შორი წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრების თავმჯდომარის მდივანი იყო ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე.
1914 წლის 23 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კრების თავმჯდომარე იყო დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი.
1911
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მდივნის მოვალეობას სერგო კაკაბაძის შემდეგ ოთხი თვე დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი ასრულებდა.
ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მდივნის მოვალეობას დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილის შემდეგ ლუარსაბ გერასიმეს ძე ბოცვაძე ასრულებდა.
1910
1910 წლის 10 სექტემბრიდან 1911 წლის 28 მარტამდე სერგო კაკაბაძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მდივანი.
1889
1889 წელს ვლადიმერ ივანეს ძე კაიდანოვი თბილისის სახელმწიფო ბანკის მმართველი იყო.
1889 წელს ივანე ეგნატეს ძე ნაუმოვი სააქციზო განყოფილების მეორე ნაწილის მმართველი და ზედამხედველი იყო ბათუმში.
1889 წელს პეტრე შეშენინი სიღნაღის სააქციზო განყოფილების მეექვსე ნაწილის მმართველი და ზედამხედველი იყო.