1899 წლის ოქტომბერში კავკავის სკოლაში ახლად დანიშნულმა მესამე მასწავლებელმა ნიკოლოზ კურდღელაშვილმა მოითხოვა, ოჯახური მიზეზების გამო დაეთხოვათ აღნიშნული თანამდებობიდან.
1901 წლის 1-ელი სექტემბრიდან ლავრენტი აგლაძე თონეთის სკოლის მასწავლებლის თანამდებობიდან გაათავისუფლეს. გადაწყვეტილება ხელმოწერით ნიკოლოზ ცხვედაძემ დაადასტურა.
1899 წლის სექტემბერში ანა კოლიაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას სთხოვდა, დაენიშნათ მასწავლებლად საზოგადოების რომელიმე სკოლაში.
1899 წელს ნიკოლოზ სვიმონის ძე კურდღელაშვილი მუშაობდა მასწავლებლად კავკავის სკოლაში, ის ასევე ასწავლიდა გალობას და იყო ქოროს ხელმძღვანელი.
1899 წლის სექტემბერში ბარბარე თეოდორეს ასული ყიფშიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვდა კავკავის სკოლაში მესამე მასწავლებლის ადგილის დაკავებას.
1899 წლის სექტემბერში დავით პავლიაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვდა კავკავის სკოლაში მასწავლებლის თანამდებობის დაკავებას.
1899 წლის სექტემბერში ნიკოლოზ კურდღელაშვილმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვა კავკავის სკოლაში მასწავლებლის თანამდებობის დაკავება.
1899 წლის სექტემბერში თომა უსეინაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვდა კავკავის სკოლაში მასწავლებლის თანამდებობის დაკავებას.
1910 წლის 21 იანვარს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე ფილიპე გოგიჩაიშვილი ხაზინადრად აირჩიეს.
1899 წლის აგვისტოში კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვდა, რომ კავკავის სკოლაში მარიამ გვარამაძის მაგივრად მოეწვიათ სამასწავლებლო სემინარიის კურსდამთავრებული, რომელსაც სემინარიაში ნასწავლი ექნებოდა მებაღეობა-მებოსტნეობა და გალობა.
1899 წლის აგვისტოში კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვდა, რომ კავკავის რეალური სასწავლებლის მასწავლებელი პართენ გოთუა დაენიშნათ კავკავის სკოლის გამგედ ტიტე კახიძის მაგივრად.
1899 წლის აგვისტოში კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას აცნობა, რომ თერგის ოლქის სახალხო სკოლების დირექტორს ეთხოვა ცნობა კავკავის სკოლის გამგედ პართენ გოთუას დანიშვნის თაობაზე ტიტე კახიძის მაგივრად.
1899 წელს კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტმა თერგის ოლქის სახალხო სკოლების დირექტორს სთხოვა ნებართვა პართენ გოთუას დანიშვნის შესახებ კავკავის სკოლის გამგედ ტიტე კახიძის ნაცვლად.
1899 წლის ივნისში ფოტოსახელოსნოს გამგე ვასილ როინაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვდა თანამდებობიდან გათავისუფლებას.