1919 წლის 1-ლ დეკემბერს მამა დავითის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის მათემატიკის მასწავლებლად ნინო გრიგოლის ასული ბარათაშვილი დანიშნეს.
1909 წლის 17 სექტემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განიხილეს საზოგადოების ბათუმის განყოფილებიდან გამოგზავნილი განცხადება ბარნაბა გელაზანიას მასწავლებლად წარდგენის შესახებ.
1907 წლის 14 სექტემბერს ბათუმის ქართული სკოლის სამზრუნველოს სხდომაზე გადაწყდა, რომ ელისაბედ მდივანი კომიტეტის წევრად აერჩიათ.
1912 წლიდან ბარბარე იაგორის ასული ბაისოგოლოვა გორის ქალთა მე-6 გიმნაზიაში ასწავლიდა ხატვას.
1918 წლის 12 ივნისს ცავრინა დისიონის ასულმა ახვლედიანმა საქართველოს რესპუბლიკის სახალხო განათლების მინისტრს მისწერა, რომ ქართულ სკოლებში მასწავლებლად ცხრა წლის განმავლობაში მუშაობდა.
ცავრინა დისიონის ასული ახვლედიანი ქუთაისის გუბერნიის სკოლებში ექვსი წლისა და ოთხი თვის განმავლობაში მუშაობდა.
თბილისის ქალთა მე-7 გიმნაზიის მასწავლებლის ევგენია ჯანდიერის შვებულებაში გასვლის შემდეგ, მის თანამდებობაზე ცავრინა დისიონის ასული ახვლედიანი დანიშნეს.
1916 წლის 1-ლი სექტემბრიდან 1917 წლის 5 ოქტომბრამდე თბილისის ყოფილ სათავადაზნაურო ვაჟთა გიმნაზიაში მუშაობდა ცავრინა დისიონის ასული ახვლედიანი.
1920 წლის 8 სექტემბრის თელავის ვაჟთა გიმნაზიის სამეურნეო კომიტეტის დადგენილების ოქმის მიხედვით, ალექსანდრე ზაქარიას ძე ბარნოვი პირნათლად ასრულებდა მასწავლებლის მოვალეობას თელავის ვაჟთა გიმნაზიაში.
1906 წელს ძველი სენაკის სკოლის გამგე არსენ წითლიძე იანვრის დასასრულიდან, ავადმყოფობის გამო, სამსახურიდან გაათავისუფლეს. მის ნაცვლად სკოლას ხელმძღვანელობდა მასწავლებელი პოლიკარპე ლორთქიფანიძე.
1905-1906 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ოქმისა და ანგარიშის მიხედვით, რაჟენ გამსახურდია ერთი წლის განმავლობაში ძველი სენაკის სკოლის მასწავლებელი იყო და მისი ხელფასი 580 მანეთს შეადგენდა.
1906 წელს ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში მთელი წლის განმავლობაში მათემატიკას ნიკო სიმონის ძე ჯანაშია ასწავლიდა.
1906 წლის იანვრიდან ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში საღვთო სჯულს ნიკო სიმონის ძე ჯანაშია ასწავლიდა.
1906 წლის იანვრამდე ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში ქართულ ენას, საღვთო სჯულს და სამშობლოს აღწერას წილოსანი ასწავლიდა.
1906 წლის იანვრიდან ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში რაჟდენ გამსახურდია ქართულ ენას, საღვთო სჯულსა და სამშობლოს აღწერას ასწავლიდა.
1906 წლის იანვრიდან ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში ქართულ ენას მიწვეული მასწავლებელი ქავთარაძე ასწავლიდა.
1906 წლის იანვრამდე ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში რუსულ ენას არსენ სიმონის ძე წითლიძე ასწავლიდა.
1906 წლის იანვრიდან ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-4 განყოფილებაში რუსულ ენას ნიკო სიმონის ძე ჯანაშია ასწავლიდა.
1906 წელს ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის გამგე არსენ სიმონის ძე წითლიძე იყო.
1906 წლის იანვრიდან ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლას მასწავლებელი პოლიკარპე ესტატეს ძე ლორთქიფანიძე ხელმძღვანელობდა.
1906 წელს ძველი სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მე-3 განყოფილებას ქართულ ენას მთელი წლის განმავლობაში პოლიკარპე ესტატეს ძე ლორთქიფანიძე ასწავლიდა.
1919 წლის 4 იანვარს თბილისის ვაჟთა მე-8 გიმნაზიის საქმის მწარმოებელი სასულიერო სემინარიის მასწავლებელი იყო ივანე სიმონის ძე ბერიაშვილი.
1919-1920 წლებში საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის სახალხო განათლების მინისტრის მოადგილე იყო ნოე ცინცაძე.