1900 წლის 4 ივნისს გიორგი ივანეს ძე ჩხეიძე აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად.
1900 წლის 4 ივნისს სოფიო მიხეილის ასული ჩხარტიშვილი აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად.
1900 წლის 4 ივნისს მიხეილ დავითის ძე ყიასაშვილი აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად.
1892 წელს სალომე გიორგის ასული მაღალაშვილი წინარეხის სკოლის მასწავლებელი იყო.
1892 წელს თევდორე (თედო) პავლეს ძე რაზიკაშვილი იყო ხელთუბნის სკოლის მასწავლებელი.
1892 წელს ქართული საზოგადოების მზრუნველი კომიტეტის თავმჯდომარემ, მართა ზაქარიას ასულმა ჭავჭავაძისამ, უარი თქვა თანამდებობაზე და მისი მოვალეობის შესრულება დროებით მისივე თანაშემწე ტიტე ბენედიქტეს ძე კახიძეს დაეკისრა.
1892 წელს ვასილ როსტომის ძე ყიფიანი ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის ინსპექტორი იყო.
1900 წლის 4 ივნისს გიორგი მაქსიმეს ძე ქოქაშვილი აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად.
1900 წლის 4 ივნისს ივანე მიხეილის ძე გომელაური აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად.
1900 წლის 4 ივნისს გრიგოლ მიხეილის ძე წულუკიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1900 წლის 4 ივნისს არაქელ გრიგოლის ძე ოქუაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1900 წლის 4 ივნისს დავით ივანეს ძე კალატოზიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1900 წლის 4 ივნისს ივანე დავითის ძე კილაძე აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად.
1900 წლის 4 ივნისს დიმიტრი ივანეს ძე ბაქრაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1900 წლის 4 ივნისს კონსტანტინე მიხეილის ძე ამირაჯიბი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1900 წლის 4 ივნისს კონსტანტინე ივანეს ძე გრძელიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1900 წლის 4 ივნისს სვიმონ რევაზის ძე ვახვახიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრად აირჩიეს.
1892 წლის პირველი ივნისიდან ანასტასია მიხეილის ასული წერეთლისა თბილისის სახალხო ბიბლიოთეკის მმართველი იყო.
1904 წლის 27 იანვარს იასონ ლორთქიფანიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კავკავის სკოლის მზრუნველთა კომიტეტის თავმჯდომარედ დაინიშნა.
1919 წლის 29 აპრილის „ერთობა“ იუწყება, რომ რაფიელ რამიშვილი დაინიშნა ბორჩალოს მაზრის მიწათმოქმედების მინისტრის საგანგებო რწმუნებულად.
1919 წლის 17 აპრილის „ერთობა“ იუწყება, რომ ხონის რაიონის მომრიგებელ მსაჯულად სამაზრო ერობამ კ. ქუთათელაძე აირჩია.
1919 წლის 13 აპრილს ბეჭდვითი საქმის მუშათა პროფესიული კავშირის წევრთა კრებაზე ხელახალ არჩევნებზე აირჩიეს შემდეგი პირები: ნაკაიძე, რეინვალდი, გოგუაძე, დობორჯგინიძე, ხარაზიანი, კაიტაჯიანი, მაკინაჯიანცი, ელიაძე, გეორგიშვილი, ჭელიძე, ტოროტაძე, ღლონტი, ჯაში, ვადაჭკორია, ივანოვი; კანდიდატებად: წულაძე, ილატოვსკი, კილაძე, თამაზაშვილი, ბერგმანი. გამარჯვება ისევ ძველ გამგეობას დარჩა.
1919 წლის 8 აპრილის სხდომაზე მთავრობამ დაადგინა, ინჟინერი ბესარიონ ალექსის ძე ჭიჭინაძე დაინიშნოს მიწათმოქმედების, გზათა და შრომის სამინისტროს გზათა დეპარტამენტის დირექტორად.
1919 წლის 15 აპრილის „ერთობა“ იუწყება, რომ თბილისის კონსერვატორიის კოლეგიამ მუსიკალურ-პედაგოგიურ ასპარეზზე 25 წლის მოღვაწეობისთვის პროფესორის ხარისხი უბოძა კონსერვატორიის ინსპექტორს, ზაქარია ფალიაშვილს.