1920 წელს იოსებ გობეჩია პარიზში მოსწავლეების ინსტრუქტორი იყო.
გაზეთ „ბარრიკადის“ რედაქტორი იყო ტიციან ტაბიძე.
ლვოვი იყო ჟურნალისტების კავშირის წევრი.
1920 წლის 13 ივლისის „ერთობა“ იუწყება, რომ ბრიტანეთის მმართველობის განკარგულებით მაიორმა შევკეტ ნორმანმა ბათუმის ქალაქის საბჭოს თავმჯდომარის მოვალეობის შესრულება შეწყვიტა. ქალაქისთავის მოვალეობის შესრულებას შეუდგა რ. ჯავახოვი.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე სათადარიგო მსაჯულებად აირჩიეს: ილ. რაზმაძე და თამარა ასლანიშვილი.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს ევტ. ქარცივაძე.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს გრ. სირაძე.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს ან. გალიტაშვილი.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს ის. რაზმაძე.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად ვახტანგ რატიშვილი აირჩიეს.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს მწერალი ვასილ ბარნოვი.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს გრ. ასიტოვი.
1920 წლის 7 ივლისს ზაქარ სულხანოვი თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ალექსანდრე ციციშვილი ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს.
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს ანდრ. ბიბილოვი
1920 წლის 7 ივლისის თბილისის ოლქის სასამართლოს სხდომაზე რევაზ გაბაშვილი ნაფიც მსაჯულად აირჩიეს.
ლევან ყიფიანი იყო ჟურნალისტების კავშირის წევრი.
თბილისში დაარსდა ჟურნალისტების კავშირი, რომლის საბჭოს თავმჯდომარე იყო ო. ბუკშტეინი.
ლელი ჯაფარიძე იყო ჟურნალისტების კავშირის წევრი.
1918 წლის 18 ივნისს კალისტრატე ღიბრაძე განათლების მინისტრის ბრძანებით აცანის დაწყებითი სასწავლებლის ინსპექტორის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1918 წლის 18 ივნისს ანტონ კაკტინს განათლების მინისტრის ბრძანებით მიეცა უფლება, ესწავლებინა ლატინური ენა გორის ქალთა გიმნაზიაში.
1918 წლის 18 ივნისს სიმონ ჯაფარიძეს განათლების მინისტრის ბრძანებით თელავის ვაჟთა გიმნაზიაში რუსული ენის სწავლების უფლება მიენიჭა.
1918 წლის 18 ივნისს სიმონ ჯაფარიძეს განათლების მინისტრის ბრძანებით მიხაილოვის სახელობის ქალთა გიმნაზიაში ისტორიის სწავლების უფლება მისცეს.
1918 წლის 3 ივნისს გლებ ალექსანდრეს ძე ფონ-ლემლეინი დაინიშნა თბილისის ფიზიკის ობსერვატორიის დირექტორის მოვალეობის დროებით შემსრულებლად.
1918 წელს სახალხო განათლების მინისტრ გიორგი ლასხიშვილის განკარგულებით, საბუნებისმეტყველო-მათემატიკური განყოფილების მასწავლებლად ოდესის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული, დოცენტი იასონ მოსეშვილი დაინიშნა.