1919 წლის 19 სექტემბერს სახალხო განათლების სამინისტრომ მასწავლებელ ვერა გიორგის ასულ აბაზაძეს მისწერა, მასწავლებლად დანიშვნის თაობაზე მოსალაპარაკებლად დაუყოვნებლივ გამოცხადებულიყო სამინისტროში. ხელს აწერენ მთავარგამგე გრიგოლ იასონის ძე ნათაძე და საქმისმწარმოებელი ნიკოლოზ ივლიანეს ძე აბესაძე.
1918 წლის 28 ნოემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლების მთავარგამგის გრიგოლ იასონის ძე ნათაძის N145 ბრძანებით, ვერა გიორგის ასული აბაზაძე თბილისის ბეროზაშვილის გიმნაზიის ფრანგული ენისა და უმცროსი მოსამზადებელი კლასის მასწავლებლად დაინიშნა.
განათლების მინისტრის მოადგილე ნოე ცინცაძის 1920 წლის 19 ივნისის N70 ბრძანებით საქართველოს მუზეუმის დებულების მე-6 მუხლის თანახმად, პროფესორი გიორგი ჩუბინაშვილი ეთნოგრაფია-არქეოლოგიის განყოფილების გამგედ დაინიშნა.
1916 წლის 1-ლი სექტემბრიდან 1917 წლის 1-ლ სექტემბრამდე ალექსანდრა გიორგის ასული აბაზაძე კუზანის ივანოვის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდა. 1917 წლის 1-ლი სექტემბრიდან კი – ფრანგული ენის მასწავლებლად ლანჩხუთის ქალთა და ვაჟთა გიმნაზიებში.
1917 წლის 1-ელი სექტემბრიდან კავკასიის კომისარიატმა ალექსანდრა გიორგის ასული აბაზაძე ლანჩხუთის ქალთა და ვაჟთა გიმნაზიების ფრანგულის ენის მასწავლებლად დანიშნა.
სახალხო განათლების მინისტრის მოადგილე ნოე ცინცაძის 1920 წლის 17 ივნისის N78 ბრძანების თანახმად, ქუთაისის ვაჟთა მეორე გიმნაზიის მასწავლებელი სიმონ ბ. შარაშენიძე მათემატიკის მასწავლებლად დამტკიცდა.
1918 წელს სიმონ დავითის ძე ჯაფარიძე მუშაობდა 1904 წელს დაარსებულ ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის ექიმად.
1918 წელს სასულიერო სასწავლებლის კურსდამთავრებული ალექსანდრე გიორგის ძე კავსაძე 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს სამხატვრო სასწავლებლის კურსდამთავრებული თეოდორე თეოდორეს ძე ჩუდევი 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს ქალთა გიმნაზიის კურსდამთავრებული სადიკო მელიტონის ასული ვაშაძე 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს კომერციული ინსტიტუტის მეოთხე კურსის სტუდენტი თეოფილე ანთიმოზის ძე კალანდაძე 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს ელეფთერ ზაქარიას ძე ღვალაძე, სასულიერო სემინარიის კურსდამთავრებული, 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს სამასწავლებლო ინსტიტუტის კურსდამთავრებული იოსებ გლახუას ძე დიდია 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს სამასწავლებლო ინსტიტუტის კურსდამთავრებული თედორე ანტონის ძე ანთელიძე 1904 წელს დაარსებული ჭიათურის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის გამგედ მუშაობდა.
1918 წელს ვარლამ ბესარიონის ძე მახარობლიძე ლაილაშის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს რაჟდენ იოსებს ძე ჭეიშვილი ლაილაშის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს ქუთაისის სასულიერო სემინარიის კურსდამთავრებული ივანე პეტრეს ძე მუსერიძე ლაილაშის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს კიევის კომერციული ინსტიტუტის კურსდამთავრებული ერმილე კალისტრატეს ძე გაბიანი ლაილაშის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს სტავროპოლის სამასწავლებლო ინსტიტუტის კურსდამთავრებული კონსტანტინე ბურდღუს ძე ინჯია ლაილაშის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის გამგედ მუშაობდა.
1918 წელს ჰაი-კანუშა ელიზბარის ასული ივანოვი , მუშაობდა 1913 წელს დაფუძნებულ ცხინვალის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად
1918 წელს ფილიმონ ნიკოლოზის ძე სირაძე მუშაობდა 1913 წელს დაფუძნებულ ცხინვალის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად
1918 წელს გიორგი ივანეს ზე ბასიშვილი, მეოთხე კურსის სტუდენტი, 1913 წელს დაფუძნებული ცხინვალის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის გამგედ მუშაობდა.
ვიდრე სასულიერო გიმნაზია შეუერთდებოდა სასულიერო სემინარიას და მე-8 გიმნაზიად გადაკეთდებოდა, ნიკოლოზ ბარნაბიშვილი იყო საქმის მწარმოებელი სასულიერო გიმნაზიაში.
1918 წლის 1-ელი ოქტომბრიდან თბილისის ვაჟთა მე-2 გიმნაზიაში საღმრთო სჯულის მასწავლებლად დაინიშნა ნიკოლოზ ბარნაბიშვილი.
1918 წელს კიევის უმაღლესი სამხატვრო კურსების სტუდენტი ვალერიან ანქონის ძე ხმალაძე 1916 წელს დაფუძნებული ხიდისთავის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.