1915 წელს დავით ანტონის ძე თოიძე იყო ვარშავის პოლიტექნიკუმის მექანიკის განყოფილების სტუდენტი.
1915 წელს შალვა სპირიდონის ძე გუნცაძემ დაასრულა თემირ-ხან-შურას შვიდკლასიანი რეალური სასწავლებელი.
1915 წელს კონსტანტინე გიორგის ძე გეგელიძე კიევის უნივერსიტეტის ისტორიულ-ფილოლოგიური ფაკულტეტის სტუდენტი იყო.
1915 წელს ნინო გიორგის ასული ზალდასტანიშვილი იყო ხარკოვის სამედიცინო ინსტიტუტის მეორე კურსის სტუდენტი.
1915 წელს დავით თეოფილეს ძე ბერეკაშვილი იყო პეტროგრადის პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მესამე კურსის სტუდენტი.
1915 წელს შალვა ტროფიმეს ძე თაბუკაშვილი იყო მოსკოვის უნივერსიტეტის ისტორიულ-ფილოლოგიური ფაკულტეტის სტუდენტი.
1915 წლის 24 ივნისს შალვა სპირიდონის ძე გუნცაძემ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას სთხოვა, დაენიშნათ სტიპენდია რუსეთის რომელიმე უმაღლეს სასწავლებელში სწავლის გასაგრძელებლად.
1915 წლის 24 იანვარს გიორგი ანდრიას ძე ნამორაძე იყო კიევის კომერციული ინსტიტუტის მეხუთე სემესტრის სტუდენტი.
1916 წლის 15 იანვარს იოსებ იოსების ძე ანთაძე იყო პეტროგრადის უნივერსიტეტის აღმოსავლურ ენათა ფაკულტეტის სტუდენტი.
1918 წლის 6 ივლისს ს. ყულიჯანოვმა, მ. არუთინოვმა, ალი არუთინოვმა, ნ. მელიქოვმა, ნუშა ხეჩოევმა, ეკატერინე არუთინოვმა, კატო მარქაროვმა და ოსანა პიპინოვმა თელავის წმინდა ნინოს სასწავლებლის დირექციას რუსულ ჯგუფში სწავლის გაგრძელება სთხოვეს.
1918 წლის 6 ივლისს ნინა კირაკოზოვი, გაიანე კამილოვი, დარია ალხაზოვი, ეკატერინე ვასილიევა, სოფო ოსაკოვა, ანა ტერ-არუთინოვა და დ. გაბაევა თელავის წმინდა ნინოს სასწავლებლის დირექციას რუსულ ჯგუფში სთხოვენ სწავლის გაგრძელებას.
1918 წლის 3 ოქტომბრის განათლების სამინისტროს ბრძანების საფუძველზე, ალექსანდრე გიორგის ძე მაჭავარიანმა ქართული ენის ცუდად ცოდნის მიუხედავად თბილისის მეორე ვაჟთა გიმნაზიაში გააგრძელა სწავლა.