1917 წლის 20 დეკემბერს დავით საყვარელიძე ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს საბეჭდ მანქანაზე მუშაობდა.
1917 წლის 20 დეკემბერს ილია ალექსეევი იყო ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს მომსახურე პერსონალის წევრი.
1917 წლის 20 დეკემბერს ტიხონ მხეიძე იყო ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს მომსახურე პერსონალის წევრი.
1917 წლის 20 დეკემბერს მამედ კირჩხელი იყო ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს მომსახურე პერსონალის წევრი.
1917 წლის 20 დეკემბერს ბარნაბა გამსახურდია იყო თავადაზნაურობის საადგილმამულო კომისიის მდივნის თანაშემწე.
1917 წლის 20 დეკემბერს დიმიტრი ფალავანდიშვილი იყო თავადაზნაურობის საადგილმამულო კომისიის ინსტრუქტორი.
1917 წლის 21 დეკემბერს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტისა და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი, ესწრებოდნენ: კონსტანტინე მესხი, გიორგი გვაზავა, გრიგოლ რცხილაძე, გრიგოლ ვეშაპელი, ალექსანდრე ლომთათიძე, ვლადიმერ გობეჩია, ევგენი გეგეჭკორი, ნოე ჟორდანია, ნიკოლოზ ქარცივაძე და ისიდორე რამიშვილი.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტისა და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი, ესწრებოდნენ: კონსტანტინე მესხი, გიორგი გვაზავა, გრიგოლ რცხილაძე, გრიგოლ ვეშაპელი, ალექსანდრე ლომთათიძე, ვლადიმერ გობეჩია, ევგენი გეგეჭკორი, ნოე ჟორდანია, ნიკოლოზ ქარცივაძე და ისიდორე რამიშვილი. სხდომაზე დადგინდა, რომ საფინანსო სექციას ამიერკავკასიის ბანკიდან 50000 მანეთი უნდა გადასცემოდა ავანსად.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე გიორგი გვაზავამ განაცხადა, რომ ეროვნულმა საბჭომ დაადგინა ქართული უნივერსიტეტის დახმარების საკითხი, რომელიც გულისხმობდა თავადაზნაურობის მიერ გადადებული ფულიდან უნივერსიტეტის დახმარებას.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე გრიგოლ ნათაძემ განაცხადა, რომ ქართული გიმნაზია უნდა მოიაზრებოდეს საქართველოს მთავრობის გიმნაზიად, რადგან ის ყველა სასწავლებელზე უკეთ ასრულებს მის ფუნქცია-მოვალეობებს.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე რევაზ გაბაშვილმა განაცხადა, რომ საზოგადოებას არ უნდა დაეჩქარებინა გიმნაზიის ქონების გაყიდვა და ეროვნული საბჭოსთვის გადაცემა, რადგან რთული იყო ქვეყანაში სამოქალაქო ომის და ანარქიის შედეგების პროგნოზირება.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ქონებათა სექციას 19 დეკემბრის სხომაზე მიღებული დადგენილების შესახებ. კერძოდ, გამგეების თანაშემწეები თავად სექციებს უნდა აერჩიათ და დასამტკიცებლად წარედგინათ კომიტეტისთვის. ხელს აწერენ: კონსტანტინე მესხი, პავლე საყვარელიძე და დავით ნახუცრიშვილი.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა პავლე ინგოროყვას საკანონმდებლო კრებულის ტერმინოლოგიის ქართულად თარგმნის საჭიროების შესახებ.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე გრიგოლ მაღალაშვილმა და ალექსანდრე მიქაბერიძემ ისაუბრეს უნივერსიტეტის მხრიდან ვალების დაფარვის შესახებ იმ შემთხვევაში, თუ გაიყიდებოდა მათი ქონება, კერძოდ, განის ქუჩაზე მდებარე სახლი.
1917 წლის 21 დეკემბერს გამოქვეყნდა საქართველოს ეროვნული საბჭოს საფინანსო სექციის მოხსენება სადაც აღნიშნულია, რომ სოფლის მოსახლეობას ხაზინაში არ შეაქვს გადასახადი, რის გამოც ზარალდება სახელმწიფო. ეროვნული საბჭო ვალდებულია თითოეულ ოჯახს დააკისროს ვალდებულება ყოველთვიურად 10 თუმანი შეიტანოს ხაზინაში. ხელს აწერს მდივანი ბარნაბა გამსახურდია.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას თავმჯდომარეობდა გიორგი გვაზავა. სხდომაზე დადგინდა: 1. ქართულ უნივერსიტეტსა და ქართულ გიმნაზიას გაეწიოს ნივთიერი დახმარება ეროვნული საბჭოს სახსრებით; 2. გიმნაზიას შეუძლია ერთის მხრივ, სესხის აღებითა და მეორეს მხრივ, შემოსული სწავლის თანხებიდან ხარჯების დაფარვა; 3. ქართულ უნივერსიტეტს მიეცეს დახმარების სახით სუბსიდია 85 000 მანეთამდე ოდენობით; 4. არ გაიყიდოს გიმნაზიის კუთვნილებაში არსებული განის ქუჩაზე მდებარე სახლი.
1917 წლის 21 დეკემბერს გიორგი გვაზავას თავმჯდომარეობით საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს ეთხოვა სასკოლო სექციისთვის ქართული გიმნაზიის, როგორც სამოსწავლო, ისე ნივთიერი (სამეურნეო) მდგომარეობის გაცნობა და სხვადასხვა ღონისძიების გატარება გიმნაზიის მოსაწესრიგებლად.
1917 წლის 21 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა საერობო გამიჯვნის სექციის თავმჯდომარეს კომიტეტში თანაშემწის წარდგენის თაობაზე. ხელს აწერენ აღმასრულებელი კომიტეტის საქმეთა მმართველი, პავლე საყვარელიძე და კომიტეტის მდივანი, დავით ნახუცრიშვილი.
1917 წლის 23 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ამიერკავკასიის ბანკის გამგეობას 50 000 მანეთის ორი თვის ვადით სესხების თაობაზე. ხელს აწერს კონსტანტინე მესხი.