1918 წელს ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის თანამშრომელი სევერიან მეფარიშვილი ფოსტალიონად დაინიშნა შუშაში.
1918 წელს ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის თანამშრომელი მელიტონ ზარელუა ფოსტალიონად დაინიშნა შემახაში.
1918 წელს თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის ფოსტალიონებად დანიშნეს ლეონიდ კალინინი და გრიგოლ კასრაძე.
1918 წელს თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის კანტორის ფოსტალიონებად დანიშნეს ვლადიმერ გონტაროვი და ჯალილ მამედოვი.
1918 წელს დენიკინელთა წინააღმდეგ ბრძოლაში დაიღუპა დაღესტნელი მაჰომედ-ალი დახადაევი.
1918 წელს ქუთაისის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელეებად დაინიშნენ ვარლამ ჩიხლაძე, ალექსანდრე ჭუმბურიძე,ალექსანდრე მიქელაძე და შალვა იოსელიანი.
1918 წელს ქუთაისის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელეებად დაინიშნენ ფილიპე ჩიხლაძე, კარპო რიმარჩკი, ვარლამ ცაბაძე, ბაგრატ შენგელაია, კონსტანტინე ჯიხვაშვილი.
1918 წელს ქუთაისის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელეებად დაინიშნენ მიხეილ დოლიძე, მიხეილ ბოჭორიშვილი, გერვასი სოხაძე, მიხეილ ჭელიძე, სევერიან მახარაშვილი, იოსებ დოლიძე, კონსტანტინე ჯოხია.
1918 წელს ქუთაისის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელეებად დაინიშნენ ალექსანდრე სულავა, იოსებ ასათიანი, გრიგოლ ფოფხაძე, გური ყიფიანი, პორფირ კაკაბაძე, რომან კუპრავა.
1918 წელს ქუთაისის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელეებად დაინიშნენ ნინა გამყრელიძე, მელიტონ ობოლაძე, პეტრე ხითაროვი, გრიგოლ გუგუშვილი, ეფრემ ვეკუა, კონსტანტინე დარჯანია.
1918 წელს ქუთაისის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელეებად დაინიშნენ პლატონ თოფურია, ნინა ბახტაძე, კონსტანტინე ხოხიაშვილი, ვერა შარვაძე.
1918 წელს, თბილისის სასამართლოს კანცელარიის განცხადებით, მიხეილ ნიკოლოზის ძე ივანიცკი 1917 წლის 7 ოქტომბრის გადაწყვეტილებით ამ კანცელარიის მეორე განყოფილების მოხელედ დაინიშნა.
1918 წელს გრიგოლ სარქისიანი ჯულფის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების მოხელედ დაინიშნა.
1918 წელს ფიოდორ ნოვრუზოვი ბაქოში ფოსტალიონად დანიშნეს და მას სახელმწიფომ ხელფასის სახით წლიურად 480 რუბლი დაუნიშნა.
1918 წელს მეექვსე რანგის ფოსტალიონი ალექსანდრა სარ-ოღლი ქალაქ ბათუმის ფოსტა-ტელეგრაფის მემანქანე-ამკრებად დაინიშნა.
1918 წელს ნადეჟდა კუპრაძე ბათუმის ფოსტა-ტელეგრაფის მემანქანე-ამკრებად დაინიშნა.
1918 წელს, თბილისის სასამართლო პალატის დადგენილების თანახმად, თბილისის სასამართლო პალატის კანცელარიის უხელფასო თანამშრომელ ანა ვასილის ასულ ბელავსკის დროებითი მთავრობის 1917 წლის 5 აგვისტოს განკარგულებით კანცელარიის მოხელის ხელფასი დაენიშნა.
1918 წელს ვასილი ემილიანოვი თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის ფოსტალიონად დაინიშნა და მისი ხელფასი 480 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს ვასილ კრიალაშვილი თბილისის ფოსტა-ტელეგრაფის ფოსტალიონად დაინიშნა და მისი ხელფასი 480 რუბლს შეადგენდა.
1918 წელს ზაქარია ალადაშვილი ბათუმის ფოსტა-ტელეგრაფის მემანქანე-ამკრებად დაინიშნა.