1896 წლის 12 ნოემბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით მარიამ ნიკოლოზის ასული კერესელიძისა მათე იოსების ძე კერესელიძის მეუღლე იყო.
1896 წლის 12 ნოემბერს დადგმულ ოპერაში „ფაუსტი“ მარშადი მარგარიტას როლს ასრულებდა.
1896 წლის 12 ნოემბერს გენერალ ალხაზოვის დასაფლავებას ესწრებოდნენ ნიკოლოზ მიხეილის ძე რომანოვი, ზაქარია გულბაათის ძე ჭავჭავაძე, ივანე გივის ძე ამილახვარი, ვიცე-გუბერნატორი კონსტანტინე კონსტანტინეს ძე სტეფანოვიჩი და სხვ.
1896 წლის 12 ნოემბერს გენერალ ალხაზოვის ცხედარი ვანქის სობორომდე ჯარმა მიაცილა. ჯარს გენერალი ზეზემანი მეთაურობდა.
1896 წლის 12 ნოემბერს დუშეთის პოლიციის განყოფილებაში მეღორე სუარიშვილი მივიდა და განაცხადა, რომ ცოლის საყვარელი მოკლა.
1896 წლის 12 ნოემბერს ფოთის საურთიერთო საკრედიტო საზოგადოების დეპუტატთა კრებაზე განიხილეს თავმჯდომარის, თემისტოკლე ნიკოლოზის ძე ავღერინოს წინადადება თანამდებობის დატოვების შესახებ. კრებამ ავღერინოს თხოვნა დააკმაყოფილა.
1896 წლის 12 ნოემბერს ქუთაისის საბჭომ ალექსი გაბაშვილისა და იაკობ ჩიმაკაძის სამსახურიდან წასვლის საკითხი განიხილა. ვადის ამოწურვის გამო ერთ-ერთ მათგანს საბჭო უნდა დაეტოვებინა. საბჭომ ამ საკითხის განხილვა მომავლისთვის გადადო.
1896 წლის 12 ნოემბერს საჭილაოში ფერშალმა სტეფანე გაბილაიამ გზაზე დაყაჩაღებული და თავგატეხილი ურია იპოვა, თავი შეუხვია და თავდასხმის ამბავი აბაშაში მამასახლისს უამბო.
1896 წლის 11 ნოემბერს გამართულ ქალაქის საბჭოს სხდომაზე ქალაქისთავის მოადგილე ივანენკომ საბჭოს პეტერბურგში გენერალ ალხაზოვის გარდაცვალების ამბავი შეატყობინა და 12 ნოემბერს ვანქის ტაძარში პანაშვიდზე წასვლა შესთავაზა. საბჭომ ივანენკოს წინადადება მიიღო.
1896 წლის 11 ნოემბერს თბილისის მოქალაქეთა გამგეობის მდივნად ნ. ა. რევაზოვის ნაცვლად მ. პავლოვი დაინიშნა.
1896 წლის 11 ნოემბერს ქალაქის საბჭოს სხდომაზე გამგეობის მეოთხე წევრის არჩევნები ჩატარდა. კანდიდატებად დაასახელეს პ. მ. არღუთინსკი 18 ხმით, მღებროვი 7 ხმით, იაკიმოვი 6 ხმით, არსენ ბებუთოვი 2 ხმით, შახაზიზოვი, გრაბოვსკი და ა. ს. ბაბოვი თითო-თითო ხმით.
1896 წლის 11 ნოემბერს დედოფლისწყაროში ცოფით გარდაიცვალა ალექსი აფანასის ძე მულიგინი. მისთვის 3 თვის წინ ძაღლს უკბენია და ასე დაინფიცირებულა.
1896 წლის 11 ნოემბერს გორში, სახალხო მატარებელში, იპოვეს გულწასული 60 წლის გიორგი ელიაზარის ძე თულაევი, რომელიც მალე გარდაიცვალა.
1896 წლის 11 ნოემბერს სასირეთელი გიგო სოსოს ძე ონეზაშვილის გვამი ხიდის ქვეშ, ლიანდაგზე, იპოვეს. იგი ნასვამ მდგომარეობაში ხიდიდან გადავარდნილიყო.
1896 წლის 10 ნოემბერს კოლეგიის მდივნის, ივანე ანტონის ძე იაროშევიჩის მოსამსახურე ტატიანა შჩერბაკოვისა ყელზე თავისი ხელით მიყენებული ჭრილობით მთაწმინდაზე იპოვეს.
1896 წლის 10 ნოემბერს კოლეგიის მდივანმა ივანე ანტონის ძე იაროშევიჩმა პოლიციაში განაცხადა, რომ დილის 5 საათზე მისი მოსამსახურე ტატიანა შჩერბაკოვისა შინიდან გავიდა და აღარ დაბრუნდა.
1896 წლის 10 ნოემბერს სახლში მიმავალ გაბრიელ დარჩიას ვიღაცამ ზურგში ხანჯალი ჩაარტყა და დაჭრა.
1896 წლის 10 ნოემბერს ოჩამჩირის ბლაღოჩინმა იოანე კერესელიძემ ილორის ეკლესიაში წირვა ჩაატარა.
1896 წლის 9 ნოემბერს თეატრის ბილეთებით ვაჭრობისთვის სახელმწიფო თეატრში იაგორ ყულიევი და გიორგი საათოვი დააკავეს.
1896 წლის 9 ნოემბერს კუკიის ხიდზე ვანქის ტაძრის მოძღვარი გევორქ გალუსტიანი გარდაიცვალა.