1896 წლის 9 ნოემბერს კოლეგიის ასესორ ნიკოლოზ სიმონის ძე არეშოვს ეტლი დაეჯახა. მეეტლე დააპატიმრეს.
1896 წლის 8 ნოემბრის გაზეთ „ცნობის ფურცელში“ ზაქარია ჩხიკვაძის წერილი დაიბეჭდა.
1896 წლის 8 ნოემბრის გაზეთ „ცნობის ფურცელში“ დაიბეჭდა ალექსანდრე თოიძის წერილი მუშათა საავადმყოფოს აშენების შესახებ.
1896 წლის 8 ნოემბერს კლასიკური გიმნაზიის დირექტორის მზარეულს, გიორგი ჩახუას, სამზარეულოდან ნივთები მოჰპარეს. ჩახუამ მომხდარის შესახებ პოლიციაში განაცხადა.
1896 წლის 8 ნოემბერს რკინიგზის თანამშრომლის ცოლი სავიცკაია გარდაიცვალა. ექიმ ნიკოლოზ ხუდადოვის დასკვნით სავიცკაია მოწამლული იყო.
1896 წლის 8 ნოემბერს კავკასიის არმიის კორპუსის მეთაური ივანე გივის ძე ამილახვარი, ტატიშჩევი, კავკასიის სამოსწავლო ოლქის მზრუნველი კირილე პეტრეს ძე იანოვსკი, ზავადსკი და სხვ. თბილისის იუნკერთა სასწავლებლის ეკლესიის კურთხევის ცერემონიას დაესწრნენ.
1896 წლის 8 ნოემბერს სათიხართან ახლოს ვანო ზურაბის ძე ლაფაჩის გვამი აღმოაჩინეს.
1896 წლის 7 ნოემბერს ინსტიტუტის ქუჩაზე აღათი ბერეჟინისას სარქისა პეტრუსოვმა საფულე მოჰპარა. პეტრუსოვი პოლიციამ დააკავა.
1896 წლის 7 ნოემბრის „ცნობის ფურცელში“ მარიამ და შალვა დადიანებმა მადლობა გადაუხადეს მოქალაქეებს თანაგრძნობისთვის ნიკოლოზ ტარიელის ძე დადიანის გარდაცვალების გამო.
1896 წლის 7 ნოემბერს ივანე პავლეს ძე სიდამონიძეს მომრიგებელმა მოსამართლემ ცოლზე ძალადობისათვის ერთი თვით პატიმრობა მიუსაჯა.
1896 წლის 7 ნოემბერს ხარიტონ მორჩილაძე თბილისი-ბათუმის მატარებლიდან ლანჩხუთში გადმოვარდა და მძიმედ დაშავდა.
1896 წლის 7 ნოემბერს ალექსანდრე ილჩენკოს ცხენით ოფიცერი დაეჯახა. ილჩენკო მიხეილის საავადმყოფოში გადაიყვანეს, მაგრამ მძიმე ჭრილობების გამო მალევე გარდაიცვალა.
1896 წლის 7 ნოემბერს შაქარა ალავერდიშვილმა თივის დაწვის თაობაზე გორის პოლიციის განყოფილებაში საჩივარი შეიტანა.
1896 წლის 6 ნოემბერს ქართული დრამატული საზოგადოების დასმა დადგა ოთხმოქმედებიანი კომედია „ციმბირელი“, რომელშიც მთავარ როლებს მაკო საფაროვა და ვასო აბაშიძე ასრულებდნენ.
1896 წლის 6 ნოემბერს ქართული დრამატული საზოგადოების დასმა მაკო საფაროვას, ელისაბედ ჩერქეზიშვილის, ალექსანდრა კარგარეთელის, ვასო აბაშიძის, სვიმონ სვიმონიძის, გედევან გედევანოვის, კოტე შათირიშვილისა და კანდელაკის მონაწილეობით სპექტაკლი „ცოლ-ქმრობის წინააღმდეგ“ დადგა.
1896 წლის 6 ნოემბერს ახალ თეატრში ვერდის ოპერა „რიგოლეტო“ დაიდგა. ჰერცოგის როლს რუბენშტეინი ასრულებდა.
1896 წლის 6 ნოემბერს პოლიციამ გეურქ აპრიამოვის დაჭრისთვის სიმონ ღამბაროვი დააკავა.
1896 წლის 6 ნოემბერს განოვის ქუჩაზე თავადაზნაურობის სახლის მესამე სართულიდან მუშა გულაბ ოგანესიანცი გადმოვარდა. დაშავებული სამკურნალოდ მიხეილის საავადმყოფოში გაგზავნეს.
1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში მალაქია ჭუბაბრიას, მიხეილ დავითის ძე წულუკიძისა და ალექსანდრე გრიცის საქმე განიხილეს. ჭუბაბრიას თავისი დაზღვეული სახლის დაწვაში ედებოდა ბრალი, წულუკიძესა და გრიცს – დამწვარი სახლის ძვირად დაზღვევაში.
1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში თავისი დაზღვეული სახლის დაწვაში ბრალდებულ მალაქია ჭუბაბრიას სახელმწიფო ადვოკატი ყორღანოვი იცავდა.
1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში დამწვარი სახლის ძვირად დაზღვევაში ბრალდებულ ალექსანდრე გრიცს ადვოკატი ოპოჩინინი იცავდა.
1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატამ დამწვარი სახლის ძვირად დაზღვევაში ბრალდებული მიხეილ დავითის ძე წულუკიძე და ალექსანდრე გრიცი უდანაშაულოდ ცნო, ხოლო თავისი დაზღვეული სახლის დაწვაში ბრალდებულ მალაქია ჭუბაბრიას წლითა და ოთხი თვით პატიმრობა მიუსაჯა.
1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში დამწვარი სახლის ძვირად დაზღვევაში ბრალდებულ მიხეილ დავითის ძე წულუკიძეს ადვოკატი ტერ-სტეფანოვი იცავდა.