1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვაჭარი ალექსანდრე ბუკუჩავა ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მეორე გილდიის ვაჭარი იაკობ სიმონის ძე ბეგოვი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთი „ივერია“ იუწყება, რომ ნათლისღების დღესასწაულზე ხიდის ჩატეხის შემდეგ, რასაც მრავალრიცხოვანი მსხვერპლი მოჰყვა, ტერ-კოსტა არარატიანი დროებით გადააყენეს მღვდლობიდან.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიაში“ ვკითხულობთ, რომ ფარნაოზ ისარლოვი მომხმარებელს თბილისის სარდაფების ღვინოებზე უკეთეს და იაფ კახურ ღვინოს სთავაზობდა საკუთარ სახლში ახლად მოწყობილ საწყობში, ვორონცოვის წყლის პირის („ნაბერეჟნი“) ქუჩაზე.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნაფიცი ვექილი მოსე ათანასეს ძე ქიქოძე ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, საურთიერთო ნდობის საზოგადოების თანამშრომელი ივანე იოსების ძე კაუხჩევი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნოტარიუსი დავით ნიკოლოზის ძე აბდუშელიშვილი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დავით ბესარიონის ძე მიქიაშვილი ქუთაისის სათათბიროს მესამე რიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნოტარიუსი ისიდორე გიორგის ძე გაბაევი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნაფიცი მსაჯული ივანე პეტრეს ძე ჯაიანი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მკურნალი სიმონ ივანეს ძე ხეჩინოვი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მეორე გილდიის ვაჭარი რომანოზ ქაიხოსროს ძე მახარაძე ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნაფიცი ვექილი დავით ბესარიონის ძე ხელთუფლიშვილი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის ბუღალტერი ონისიმე ბიჭიას ძე სვანიძე ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სამაზრო სამმართველოს შტატსგარეშე მოხელე მელიტონ ვასილის ძე ქელბაქიანი ქუთაისის სათათბიროს მესამე თანრიგის ხმოსნად აირჩიეს.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის" ცნობით, ალექსანდრე გიორგის ძე ქვლივიძე 19 თებერვალს კუკიის სასაფლაოზე უნდა დაეკრძალათ.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიაში“ თბილისის სახელოსნო გამგეობის ატესტატის მფლობელი ესმა გიორგის ასული ქიქოძე მსურველებს სთავაზობს ქალის ტანსაცმლის ჭრა-კერვის სწავლებას სამი თვის განმავლობაში 20 მანეთად, აგრეთვე ქალის ტანსაცმლის შეკერვას ხელსაყრელ ფასად ქ. ოზურგეთში.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიაში“ დაიბეჭდა ა. ნა-ლის (ალექსანდრე ნანეიშვილის) წერილი „ქართული თეატრი ქუთაისში“, რომელშიც აღნიშნულია, რომ დავით ერისთავის „სამშობლოში“ კოტე მესხმა და კოტე ყიფიანმა დიდი ოსტატობით ითამაშეს ლეონიძისა და ხიმშიაშვილის როლები.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიის“ ცნობით, 60 წლის ირინე ლორთქიფანიძისა აზნაურ სამსონ ლორთქიფანიძის მეუღლე იყო.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე გიორგის ძე ქვლივიძე იყო დიმიტრი გიორგის ძე ქვლივიძის ძმა.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გარდაცვლილი ალექსანდრე გიორგის ძე ქვლივიძის პანაშვიდი დიდუბის ეკლესიაში უნდა შემდგარიყო 18 თებერვალს.