1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიის“ ცნობით, ალექსანდრე გიორგის ძე ქვლივიძის ცოლი იყო ნატალია ეფრემის ასული ქვლივიძისა.
1892 წლის 22 თებერვალს ვ. ი. ვოლკომირსკის ლექცია უნდა წაეკითხა თემაზე, შესაძლებელია თუ არა იარსებონ მცენარეებმა და ცხოველებმა ცის მნათობებზე.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიაში" ვკითხულობთ, რომ საადგილმამულო ბანკმა ილია ჭავჭავაძის ხელმძღვანელობით წინამძღვრიანთკარის სასოფლო-სამეურნეო სასწავლებელს გამოუყო 500 თუმანი.
1892 წლის 18 თებერვლის გაზეთ „ივერიაში“ ილია ჭავჭავაძე 14 თებერვალს რუსეთში საკვების გარეშე დარჩენილი ხალხის დასახმარებლად სოფელ ბაკურციხეში გამართული მეჯლისის შესახებ წერდა.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიაში" ილია ჭავჭავაძე წერდა, რომ წინამძღვრიანთკარის სასოფლო-სამეურნეო სასწავლებლისთვის საადგილმამულო ბანკის მიერ გამოყოფილი 500 თუმნიდან 180 მანეთი გამიზნული იყო ყველის გაკეთებისა და საქონლის მოვლა-მოშენების შესასწავლად ედიმონოვის სასწავლებელში გაგზავნილი ფშაველი მოსწავლის გზის და შენახვის ხარჯისთვის.
1892 წლის 18 თებერვლის „ივერიაში" ილია ჭავჭავაძე წერდა, რომ წინამძღვრიანთკარის სასოფლო-სამეურნეო სასწავლებლისთვის საადგილმამულო ბანკისგან გამოყოფილი 500 თუმნიდან 50 მანეთი განკუთვნილი იყო წინა წელს იალტაში, ნიკიტის სასწავლებელში, წასული ერთი მასწავლებლისა და ერთი მოსწავლის გზის ხარჯისთვის.
1892 წლის 16 თებერვალს დიდი მთავარი ალექსანდრე მიხეილის ძე რომანოვი ბორჯომიდან თბილისში ჩამოვიდა და მეორე დღეს უკან დაბრუნდა.
1892 წლის 16 თებერვალს ქუთაისის მაცხოვრის ამაღლების (საფიჩხიის) ეკლესიის მღვდელი გერასიმე ნიკოლოზის ძე აბზიანიძე გარდაიცვალა.
1892 წლის 15 თებერვალს გორში რატილის ლოტბარობით გამართულ სიმღერის ქართული გუნდის კონცერტს დივერტისმენტი მოჰყვა, რომელშიც მონაწილეობდნენ სვიმონიძე და ადამიძე.
1892 წლის 15 თებერვალს ქალაქ გორში რატილის ლოტბარობით სიმღერის ქართულმა გუნდმა კონცერტი გამართა.