1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ახალციხის სკოლის მასწავლებელმა გიორგი ჯაფარიძემ ალექსანდრე ყაზბეგის სასარგებლოდ 12 მანეთი შეაგროვა და „ივერიის“ რედაქციას გადასცა.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიაში“ მეჯვრისხევის სკოლის მასწავლებელი თეოფილე კანდელაკი მადლობას უხდის შემომწირველებს სკოლისთვის ჟურნალ „ჯეჯილის“ გამოწერის გამო.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ავლაბარში, წყალობა არუთინოვის დუქანში, დიმიტრი ივანეს ძე მაყაშვილის რუისპირის ზვრის საუკეთესო თეთრი და წითელი კახური ღვინო იყიდებოდა.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, წყალობა არუთინოვს დუქანი ჰქონდა ავლაბარში, სირაჯხანის თავში, აფთიაქის ზემოთ, ტრაქტირის პირდაპირ.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ალექსი მიქელაძემ მანეთი გაიღო ალექსანდრე ყაზბეგის სასარგებლოდ.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გენერალ-გუბერნატორისგან თბილისის მაზრის უფროს ლევან ჯანდიერს დაკისრებული ჰქონდა საზოგადო ზვრების გაშენების საკითხი.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, 22 დეკემბერს თბილისის მაზრის უფროსი ლევან ჯანდიერი სოფელ საგარეჯოში ჩავიდა საზოგადო ზვრების გაშენების თაობაზე ადგილობრივ მოსახლეობასთან მოსალაპარაკებლად.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თბილისის სასულიერო სემინარიის მოსწავლე დავით მიხეილის ძე იმნაიშვილმა ლანჩხუთის ორკლასიანი სასწავლებლის ბიბლიოთეკას წიგნები შესწირა.
1892 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნ. ასათიანმა მანეთი გაიღო ალექსანდრე ყაზბეგის სასარგებლოდ.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ქალაქის მახლობლად თბილისის მცხოვრებ მიხეილ კერაშვილის დასახიჩრებული გვამი იპოვეს, რომელიც, როგორც პოლიციამ დაადგინა, 11 იანვარს ფეხით წავიდა წყნეთში, ბილიკზე ფეხი დაუსხლტა და ხევში გადაიჩეხა.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე გიგაურმა სკოლის სასარგებლოდ, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში, მანეთი და 20 კაპიკი გაიღო.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თომა ქირიკაშვილმა სკოლის სასარგებლოდ, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში, მანეთი გაიღო.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გიორგი გიგაურმა სკოლის სასარგებლოდ, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში, 6 კაპიკი გაიღო.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბაჩა სეხნიაშვილმა სკოლის სასარგებლოდ, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას სტეფანწმინდაში უნდა გაეხსნა, 75 კაპიკი გაიღო.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ლაზარე გელიაიძემ სკოლის სასარგებლოდ, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში, 1 მანეთი გაიღო.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კავკასიის იურიდიული საზოგადოების კრებაზე სიტყვა წარმოთქვა ა. ს. ფრენკელმა.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კავკასიის იურიდიული საზოგადოების კრებაზე ა. ს. ფრენკელმა აღნიშნა, რომ გაზეთმა „დროებამ“ სასტიკ ბოროტმოქმედ ტატო წულუკიძეს ქართული საზოგადოებრივი ცხოვრების ნაყოფი უწოდა და სინანული გამოხატა მისი ხვედრის გამო.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ჯღუნა წიკლაურმა და გიორგი ფიცხელაურმა თითო მანეთი შესწირეს სკოლას, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას სტეფანწმინდაში უნდა გაეხსნა.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, შიო ზაგაშვილმა 70 კაპიკი შესწირა სკოლას, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, თომა წიკლაურმა 1 მანეთი შესწირა სკოლას, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გლახა გელიაიძემ და ნანა ქუქიშვილმა 50-50 კაპიკი შესწირეს სკოლას, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში.
1892 წლის 24 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ წიკლაურმა 50 კაპიკი შესწირა სკოლას, რომელიც ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას უნდა გაეხსნა სტეფანწმინდაში.