1889 წლის 28 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, არშაკ გრიგოლის ძე თუმანოვი ქურდობის ბრალდებით დააპატიმრეს.
1889 წლის 28 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ოჰანეზოვი ქურდობის ბრალდებით დააპატიმრეს.
1889 წლის 28 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ კარაპეტოვი და შაქარ ავაქოვი ქურდობის ბრალდებით დააპატიმრეს.
1889 წლის 27 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ანდრია სოლომონის ძე ღულაძემ მეტეხის ციხის პატიმართა წიგნსაცავს 30 ქართული წიგნი შესწირა.
1889 წლის 27 იანვარს თბილისში მირზა-მაჰმედ-ალი-ჰაჯი-ჯაფარ-ოღლიმ ვასილ გრიქუროვი დანით ზურგში დაჭრა.
1889 წლის 26 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კავკავის სომხურ ეკლესიაში მიხეილ ტარიელის ძე ლორის მელიქოვის პარაკლისი გადაიხადეს.
1889 წლის 26 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მიხაი ზიჩმა „ვეფხისტყაოსნის“ ერთ-ერთი გამოცემა სურათებით გააფორმა.
1889 წლის 26 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მ. შიუკოვი თელავის გამსესხებელ-შემნახველი ამხანაგობის წევრი იყო.
1889 წლის 26 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, უწმინდესმა სინოდმა კავკასიის სასულიერო სასწავლებლების წესდების შესაცვლელად კომისია დააარსა, რომლის წევრადაც იოანე ალექსეევი მიიწვია.
1889 წლის 26 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, იაგორ ბატურინს მარიამ ღოღობერიძის სახლის გაქურდვის ბრალდებით ეძებდნენ.
1889 წლის 26 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, სტეფანე ნიკოლაევი, სტეფანე სილიავინი და ანდრია სობოლევი გამომძიებლის განკარგულებით საპყრობილეში ჩასვეს.
1889 წლის 26 იანვარს არშაკ გრიგოლის ძე თუმანოვმა მჭედლოვის ტრაქტირიდან 141 მანეთი და ოქროსა და ვერცხლის ნივთები მოიპარა.
1889 წლის 26 იანვარს ოჰანეზოვმა სერგეი ბეგლიაროვს ვერცხლის საათი და 17 მანეთი წაართვა.
1889 წლის 26 იანვარს ალექსანდრე სერგეევს 308 მანეთის ღირებულების ტანსაცმელი მოჰპარეს.
1889 წლის 26 იანვარს გრიგოლ კარაპეტოვი და შაქარ ავაქოვი სოსიკო ახალკაციშვილის გაძარცვას აპირებდნენ.
1889 წლის 25 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ა. გ. იუზბაშევმა საქალაქო სკოლების ღარიბი შეგირდების დასახმარებლსდ ქალაქის საბჭოს 500 მანეთი შესწირა.