1920 წელს გოგი ხიმშიაშვილი იყო სახალხო გვარდიის გორის რაზმის უფროსი პოლკოვნიკი.
1920 წელს მელქისედეკ კედია შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან არსებული განსაკუთრებული რაზმის უფროსი იყო.
1920 წლის 5 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, მე-4 სომხური გიმნაზიის მასწავლებელი ვასილ დავითის ძე მამულოვი განათლების სამინისტრომ დანიშნა საქართველოში სომხური სასწავლებლების საოლქო ინსპექტორად.
1920 წლის თებერვალში აზერბაიჯანის შინაგან საქმეთა მინისტრი მამედ ჰასან გაჯინსკი გადადგა.
1920 წელს იონა ლუკას ძე ჯანელიძე შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან არსებული განსაკუთრებული რაზმის უფროსის თანაშემწე იყო.
1920 წლის 31 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ქ. თბილისის სასკოლო კომისიამ ანა სოლოღაშვილისა ქალთა N1 გიმნაზიის სამეურნეო ნაწილში თავის რწმუნებულად დანიშნა.
1920 წელს დავით ვლადიმერის ძე ვაჩნაძე ქ. თბილისის საბჭოს ხმოსანი იყო.
1888 წლის 15 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, გრიგოლ იოსების ძე ვოლსკი ექიმი იყო.
1912 წელს ვ. ბოკერია ამბროლაურის სკოლის გამგე იყო.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა პეტრე ალექსანდრეს ძე შაბანოვი, რომელიც იყო უმცროსი ინჟინერ-ჰიდრავლიკოსი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი პეტრე ალექსანდრეს ძე შაბანოვი იყო გუბერნიის მდივანი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სოფლის მეურნეობისა და მრეწველობის სამმართველოს თანამშრომელი ვიქტორ ნიკოლოზის ძე გეევსკი იყო ტიტულარული მრჩეველი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი იაკობ სერგის ძე მედვედევი იყო კოლეგიის მდივანი.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში მსახურობდა ანდრეი ნიკოლოზის ძე გრიბოვსკი, რომელიც იყო XII კლასის ჩინოვნიკი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელი ანდრეი გრიგოლის ძე მონინი იყო კოლეგიის რეგისტრატორი.
1869 წელს გამოსული „Кавказский календарь на 1870 год“-იდან ირკვევა, რომ კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოს თანამშრომელ ანდრეი ნიკოლოზის ძე გრიბოვსკის ჩინი არ გააჩნდა.
1869 წელს კავკასიის სახელმწიფო ქონების, ტყეების, სასოფლო-სამეურნეო და სამრეწველო საქმეთა სამმართველოში აგრონომად მსახურობდა ანდრია ივანეს ძე დეიჩმანი.
1886 წლის 1-ლი აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, კაიდანოვი საურთიერთო კრედიტის საზოგადოების მრჩეველი წევრი იყო. მან დატოვა სამსახური, რადგან ახალი კანონის თანახმად სახელმწიფო მოხელეს სხვა სამსახურში მუშაობის უფლება არ ჰქონდა, კაიდანოვი კი პარალელურად სხვა დაწესებულებაშიც მუშაობდა.
1886 წლის 1-ლი აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანენკო საურთიერთო კრედიტის საზოგადოების მრჩეველი წევრი იყო. მან დატოვა სამსახური, რადგან ახალი კანონის თანახმად სახელმწიფო მოხელეს სხვა სამსახურში მუშაობის უფლება არ ჰქონდა, ივანენკო კი პარალელურად სხვა დაწესებულებაშიც მუშაობდა.
1886 წლის 1-ელი აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, საურთიერთო კრედიტის საზოგადოების დირექტორის თანამდებობის კენჭისყრაზე ბაბანოვმა გაიმარჯვა და დირექტორად დანიშნეს.
1896 წელს ქალაქის ბეითალი შიო დედაბრიშვილი მაზრის ბეითლად დანიშნეს.
1896 წელს ინჟინერი ვურცელი ყარსის რკინიგზის გამგე იყო.
1912 წელს მ. დუმბაძე მცხეთის ბოქაული იყო.
1886 წლის 2 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მთავარმართებლის განკარგულებით ქუთაისის საოლქო სასამართლოს კანდიდატი სოლომონ სანებლიძე სამსახურიდან დაითხოვეს.
1912 წლის 20 დეკემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, მ. დუმბაძე დუშეთის მაზრის უფროსის თანაშემწედ დანიშნეს.