1918 წელს ელენა მიქელაძე თავისი თხოვნით გათავისუფლდა ფოსტა-ტელეგრაფის თბილისის კანტორიდან.
1918 წელს შუშის ტელეგრაფის კანტორის მეოთხე თანრიგის მოხელე ანდრია სერვული და მეხუთე თანრიგის მოხელე აბდულაჰ მუხამედოვი ქალაქ შაქის კანტორაში გადავიდნენ სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის მოხელე რაჟდენ რცხილაძე სოფ. გოლთეთის საფოსტო განყოფილებაში გადავიდა სამუშაოდ.
1912 წლის 14 დეკემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ლავრენტი წერეთელი მღვდელი იყო.
1918 წელს ელიზავეტპოლის ტელეგრაფის კანტორის მოხელე სათენიკ მხითარიანცი ბაქოს ტელეგრაფის კანტორაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს შაქის ტელეგრაფის კანტორის მეოთხე თანრიგის მოხელე ალექსანდრე ჭუბაბრია ქალაქ შუშის კანტორაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის თანამშრომლები – ეკატერინე ალადაშვილი, ვერა ჟორდანია, ბენიამინ მესხი, ადამ პაპანდოპულო, რაჟდენ რცხილაძე, ვერა კიკნაძე – თვიურ სარგოზე გადავიდნენ, პირზე წლიური 480 რუბლი გაიცემოდა.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის მოხელე ვერა კიკნაძე ბელგოროდის საფოსტო განყოფილებაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის მოხელე ეკატერინე ალადაშვილი მაჩხაანის საფოსტო განყოფილებაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის მოხელე ადამ პაპანდოპულო ყარსის საფოსტო განყოფილებაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის მოხელე ბენიამინ მესხი ქუთაისის საფოსტო განყოფილებაში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ბაქოს ტელეგრაფის კანტორის მეექვსე თანრიგის მოხელე ვერა ჟორდანია სამუშაოდ გადავიდა თბილისის საფოსტო განყოფილებაში.
1898 წლის სექტემბერში ნიკოლოზ მკურნალი ქუთაისის სამეურნეო სასწავლებლის მმართველის თანაშემწე იყო.
1896 წლის ოქტომბერში ნედზვეცკი თბილისის სასამართლო პალატის პროკურორის მდივნად დაინიშნა.
1896 წლის ოქტომბერში თბილისის სასამართლო პალატის პროკურორის მდივანი ნიკოლოზ არღუთაშვილი თავისი სურვილით გაათავისუფლეს სამსახურიდან.
1896 წლის ოქტომბერში თელავის სამაზრო ხაზინის ხაზინადარი მეღვინეთხუციშვილი ავადმყოფობის გამო სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
1912 წლის 14 დეკემბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, იოსებ ჯაფარიძე პრინცესა მიურატის ქონების მმართველი იყო.