1886 წლის 11 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ბ. კ. ყიფიანი იყო მსახიობი.
1886 წლის 8 იანვრის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, გიორგი ნიკოლოზის ძე იოსელიანი იყო მასწავლებელი.
1886 წლის 21 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, სოფიო ჩერნიაევსკი იყო ბებია ქალი.
1831 წლის აგვისტოში კავკასიის ხაზის ხელმძღვანელი გახდა გენერალ-ლეიტენანტი ალექსი ალექსანდრეს ძე ველიამინოვი.
1837 წლის 30 ნოემბერს ინფანტერიის გენერალი ევგენი ალექსანდრეს ძე გოლოვინი დაინიშნა კავკასიის ცალკეული კორპუსის ხელმძღვანელად.
1854 წლის მარტში შვებულებაში დროებით გასული მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვის ნაცვლად კავკასიის მეფისნაცვლის თანამდებობაზე დაინიშნა კავალერიის გენერალი ნიკოლოზ ანდრიას ძე რეადი.
1854 წელს გენერალი ნიკოლოზ ანდრიას ძე რეადი იყო ამიერ და იმიერ კავკასიის სამოქალაქო ნაწილის ხელმძღვანელი.
1854 წლის 4 ივნისს თურქებთან ბრძოლაში გურიის რაზმის მეთაური იყო გენერალ-ადიუტანტი ივანე მალხაზის ძე ანდრონიკოვი.
1886 წლის 11 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, მარიამ მიხეილის ასული საფაროვა-აბაშიძე იყო მსახიობი.
1886 წლის 11 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, არჩილ ჯორჯაძე იყო მსახიობი.
1886 წლის 11 თებერვლის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, კ. მაქსიმიძე იყო მსახიობი.
1854 წლის 24 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვალი და ნოვოროსიისკისა და ბესარაბიის გენერალ-გუბერნატორი მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვი განთავისუფლებულ იქნა დაკავებული თანამდებობებიდან ავადმყოფობის გამო.
1854 წელს მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვი იყო კავკასიის მეფისნაცვალი და ნოვოროსიისკისა და ბესარაბიის გუბერნატორი.
1854 წლის 29 ნოემბერს გენერალ-ადიუტანტი ნიკოლოზ ნიკოლოზის ძე მურავიოვი დაინიშნა კავკასიის მეფისნაცვლად და კავკასიის ცალკეული კორპუსის მთავარსარდლად.
1856 წლის 22 ივლისს კავკასიის ცალკეული კორპუსის მთავარსარდალი და კავკასიის მეფისნაცვალი ნიკოლოზ ნიკოლოზის ძე მურავიოვი მისი სურვილისამებრ განთავისუფლებულ იქნა დაკავებული თანამდებობებიდან.
1856 წლის 22 ივლისს კავკასიის ცალკეული კორპუსის მთავარსარდლისა და კავკასიის მეფისნაცვლის თანამდებობებიდან განთავისუფლებულმა ნიკოლოზ ნიკოლოზის ძე მურავიოვმა შეინარჩუნა გენერალ-ადიუტანტის წოდება.
1856 წლის 26 ივლისს კავკასიის ცალკეული კორპუსის ხელმძღვანელი და კავკასიის მეფისნაცვლის მოვალეობის შემსრულებელი ალექსანდრე ივანეს ძე ბარიატინსკი დაინიშნა კავკასიის ცალკეული კორპუსის მთავარსარდლად და კავკასიის მეფისნაცვლად.
1856 წელს ალექსანდრე ივანეს ძე ბარიატინსკი იყო კავკასიის ცალკეული კორპუსის ხელმძღვანელი და კავკასიის მეფისნაცვლის მოვალეობის შემსრულებელი.
1854 წლის 24 ოქტომბერს კავკასიის მეფისნაცვლისა და ნოვოროსიისკისა და ბესარაბიის გენერალ-გუბერნატორის თანამდებობებიდან გადამდგარ მიხეილ სიმონის ძე ვორონცოვს შეუნარჩუნდა გენერალ-ადიუტანტის წოდება და სახელმწიფო საბჭოს წევრობა.
1920 წელს ვლადიმერ იოსების ძე წერეთელი შტაბს-კაპიტანი იყო.
1856 წლის 22 ივლისს კავკასიის ცალკეული კორპუსის მთავარსარდლისა და კავკასიის მეფისნაცვლის თანამდებობებიდან განთავისუფლებული ნიკოლოზ ნიკოლოზის ძე მურავიოვი სახელმწიფო საბჭოს წევრად დაინიშნა.
1886 წლის 20 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, დავით მერაბის ძე გამყრელიძე (აწყურელი) იყო ქართული დრამატული დასის არტისტი.
1886 წლის 20 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, მალინინი იყო თბილისის 1–ლი სამხედრო სამკურნალოს მთავარი ექიმი.
1886 წლის 20 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, ი. ი. მალინინს დამსახურებული სახელმწიფო მრჩევლის წოდება ჰქონდა.
1886 წლის 20 მარტის გაზეთ „ივერიის“ მიხედვით, გ. ს. ალექსეევ-მესხიევი იყო არტისტი.