1920 წელს ნიკოლაი ნიკოლაის ძე ჩერეპნინი იყო კონსერვატორიის რექტორი, პროფესორი.
1920 წელს ზაქარია პეტრეს ძე ფალიაშვილი იყო კონსერვატორიის პროფესორი.
1920 წელს დავით ივანეს ძე როსტომაშვილი იყო ციმბირსა და შორეულ აღმოსავლეთში მცხოვრებ ქართველთა დელეგატი.
1920 წლის 21 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ა. დ. ხუდაბაშოვი იყო თბილისის სავაჭრო ბანკის ერევნის განყოფილების გამგე.
1920 წლის 21 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ა. გ. ბურსუკი კავკასიის ბანკის ერევნის გამყოფილების წარმომადგენელი იყო.
1920 წლის 21 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ს. ი. კარაპეტიანცი თბილისის სავაჭრო ბანკის ბაქოს განყოფილების წარმომადგენელი იყო.
1897 წლის თებერვალში სიღნაღის მაზრის მმართველობის რეგისტრატორი, ბეგიაშვილი იმავე მმართველობის თარჯიმნად დაინიშნა.
1897 წლის თებერვალში ახალციხის მაზრის მმართველობის მდივანი, ბაქრაძე სიღნაღის მაზრის მმართველობის მდივნად დაინიშნა.
1897 წლის მარტში თბილისის საოლქო სასამართლოს გორის განყოფილების თავმჯდომარე იყო ი. ო. პარჩევსკი.
1897 წლის მარტში ა. ვ. პადალკო თბილისის საოლქო სასამართლოს გორის განყოფილების ერთ-ერთი წევრი იყო.
1897 წლის მარტში ნ. ა. ტარსაიძე თბილისის საოლქო სასამართლოს გორის განყოფილების პროკურორი იყო.
1897 წლის 25 თებერვალს ბათუმში მეურმეებისა და მეეტლების მამასახლისების არჩევნები გაიმართა. მეურმეების კრებამ მამასახლისად სიმონ მერკვილაძე აირჩია.
1846 წელს ალექსანდრე პავლეს ძე ნიკოლაი იყო საიმპერატორო კარის კამერ-იუნკერი, კარის მრჩეველი.
1846 წელს დანილოვი იყო ახალციხის მაზრის მმართველის თანაშემწე (კავალერიის მიმართულებით) ხერთვისში.
1846 წელს ვასილ აფანასის ძე ძიუბენკო თბილისის გუბერნიის სახელმწიფო ქონების პალატის უფროსის მრჩეველი იყო.
1846-1847 წლებში თბილისის სამშენებლო კომისიის თავმჯდომარე იყო სამოქალაქო გუბერნატორი, სამშენებლო სამუშაოების ხელმძღვანელი დიმიტრი ივანეს ძე სონინი.
1898 წლის იანვარში ა. შპაკოვსკი ექიმ ნავასარდიანის კლინიკაში ნერვულ, კანისა და ვენერიულ დაავადებებს მკურნალობდა.
1846 წელს ამიერკავკასიაში ჭირის გავრცელების დაცვის კომიტეტის თავმჯდომარე იყო სამოქალაქო გუბერნატორი, ამიერკავკასიის კარანტინის ინსპექტორი – ვასილი ვასილის ძე დობროსლავსკი, მისი დამხმარე კი – დანიელ პროკოფის ძე მიხაილოვი.
1920 წლის 21 იანვარს გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული ერთხმად აირჩიეს თავმჯდომარედ სახალხო სახლში გამართულ მეცხვარე-მესაქონლეთა ყრილობაზე.
1920 წლის იანვარში ივანე თედორეს ძე ჭავჭანიძე იყო მომარაგების სამინისტროს წარმომადგენელი.
1920 წლის იანვარში გრიგოლ სვიმონის ძე რცხილაძე იყო აგრონომიული საბჭოს წარმომადგენელი.
1920 წელს ოლივერ უორდროპი დიდი ბრიტანეთის უმაღლესი კომისარი იყო.
1920 წლის მონაცემებით ოვანეს თუმანიანი იყო სომეხი მწერალი, პოეტი და საზოგადო მოღვაწე.
1920 წლის 11 იანვარს საკათალიკოსო კარის ეკლესიაში მორწმუნეთა კრებაზე შემდეგი კრების მდივნად აირჩიეს დ. დავითაშვილი.
1920 წლის იანვარში ა. გრიგოლია მოსკოვის ბანკის წარმომადგენელი იყო.