1907-1910 წლებში იაკობ ფანცხავა იყო ქუთაისის ქალაქისთავის მოადგილე.
1907 წლის პირველ იანვარს იაკობ ფანცხავა დაინიშნა ქუთაისის ქალაქისთავის მოადგილედ.
1900-1906 წლებში იაკობ ფანცხავა იყო ფოთის ქალაქისთავის მოადგილე.
1900 წელს იაკობ ფანცხავა აირჩიეს ფოთის ქალაქისთავის მოადგილედ.
1898 წელს იაკობ ფანცხავა მუშაობდა ქალაქ ფოთის გამგეობის უფროს ბუღალტრად.
1896 წლის აპრილიდან ერთი წლის განმავლობაში იაკობ ფანცხავა მსახურობდა ბუღალტრის თანამდებობაზე სახბანკის ნიკოლაევის განყოფილებაში.
1896 წლის აპრილში იაკობ ფანცხავა ნიკოლაევში ბუღალტრის თანამდებობაზე მუშაობას შეუდგა.
1896 წლის იანვარში იაკობ ფანცხავამ თავისივე თხოვნის საფუძველზე მიიღო განკარგულება ქალაქ ნიკოლაევის ბანკში მეორე ხარისხის ბუღალტრის თანამდებობაზე დანიშვნის შესახებ.
1894 წლის დეკემბერში საფილოქსერო კომიტეტმა იაკობ ფანცხავა ფილოქსერას უფროს მაძიებლად დანიშნა.
1892 წელს ივანე ანდრონიკაშვილის საფილოქსერო პარტიაში იაკობ ფანცხავას გარდა ფილოქსერას მაძიებლის თანამდებობაზე მეორე პირიც იყო დასაქმებული.
1892 წლის ზაფხულის თვეებში იაკობ ფანცხავას ფილოქსერას მაძიებლის თანამდებობა ეკავა ივანე ანდრონიკაშვილის საფილოქსერო პარტიაში.
1894 წლის აპრილამდე იაკობ ფანცხავა იყო მასწავლებელი გერასიმე ცაგარეიშვილის სასწავლებელში.
1889-93 წლებში ოდესის უნივერსიტეტში მათემატიკას ასწავლიდა პროფესორი შვედოვი.
1898 წლის 14 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, თურქესტანის მეოცე ბატალიონის პოდპორუჩიკი ვლადიმერ ქარსელაძე წმინდა ვლადიმირის მეოთხე ხარისხის ორდენით დაჯილდოვდა.
1898 წლის 17 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, არქიმანდრიტი გერმოგენი თბილისის სასულიერო სემინარიის რექტორის თანამდებობას დაიკავებდა.
1898 წლის 17 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, სასულიერო მმართველობამ დეკანოზი პოლიევქტოს კარბელაშვილი თბილისის ანჩისხატის ეკლესიის მღვდლად აკურთხა.
1898 წლის 17 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, შორაპნის მაზრის ახალი უფროსის, იოსებ დიმიტრის ძე ნეტკაჩევის მეცადინეობით, დაბა ყვირილას ბაზარში სანიმუშო წესრიგი დამყარებულა.
1909 წელს გიორგი ნუკრაძე მარტოუბნის სადგურის უფროსად დანიშნეს.
1916 წლის 19 ივნისის ჟურნალის „თეატრი და ცხოვრება“ ცნობით, შალვა ნიკოლოზის ძე დადიანი და ელენე იოსების ასული ანდრონიკაშვილი ხაშურის დრამატულ წრეში მიიწვიეს სამუშაოდ.
1916 წლის 19 ივნისის ჟურნალის „თეატრი და ცხოვრება“ ცნობით, ვალერიან გუნია ქუთაისის დასის ხელმძღვანელად მიიწვიეს.
1900 წელს ალექსი მირიანაშვილი თბილისის პირველი კომერციული სასწავლებლის აღმზრდელ-მასწავლებლად მუშაობდა.
1867 წლის 18 დეკემბერს პეტერბურგში გამოცხადდა რუსეთის იმპერატორ ალექსანდრეს განკარგულება, რომლის თანახმად ამიერკავკასიის სამიჯნაო პალატის საიდუმლო მრჩეველი ევგენი სტარიცკი დაინიშნა თბილისის სამსჯავრო პალატის თავმჯდომარის თანამდებობაზე.
1913 წელს გამოდიოდა იუმორისტული ჟურნალი „ჭინჭარი“, რომლის გამომცემელი და რედაქტორი იყო მიხეილ გიორგის ძე ლელაშვილი.
1914 წელს მიხეილ გიორგის ძე ლელაშვილმა დაიწყო იუმორისტული ჟურნალ „სუსხის“ გამოცემა. ჟურნალის მხოლოდ 9 ნომერი გამოვიდა.