1916 წლის 19 ივნისის ჟურნალის „თეატრი და ცხოვრება“ ცნობით, ქეთო კალაძე ხაშურის თეატრში მუშაობდა.
1916 წლის 19 ივნისის ჟურნალის „თეატრი და ცხოვრება“ ცნობით, მსახიობი ალექსანდრე ყალაბეგაშვილი საზაფხულოდ ხონში მიიწვიეს სამუშაოდ.
1916 წელს გიორგი მიხეილის ძე შალიბაშვილი სურამის დრამატული საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1915 წლის აპრილში ა. გ. სარაჯიშვილი ახალი კლუბის ხაზინადრად აირჩიეს.
1915 წლის აპრილში ზაქარია პეტრეს ძე ფალიაშვილი და ა. გ. სარაჯიშვილი „ახალი კლუბის“ სამუსიკო-სამხატვრო განყოფილებათა ხელმძღვანელებად აირჩიეს.
1915 წლის აპრილში მიხეილ ჭავჭავაძე ახალი კლუბის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1894 წელს პეტრე გელეიშვილი ოლთისში გაჰყვა დუტუ მეგრელს საკანცელარიო საქმიანობაში დამხმარედ და ბიძაშვილის მასწავლებლად.
1930 წლის 10 ივნისს დუტუ მეგრელის დაწერილი ავტობიოგრაფიის თანახმად, მამამისი თომა ხოშტარია სუჯუნის წმ. გიორგის ეკლესიაში მსახურობდა დიაკვნად.
1930 წლის 10 ივნისს დუტუ მეგრელის დაწერილი ავტობიოგრაფიის თანახმად, მამამისი თომა ხოშტარია იყო დიაკვანი.
1920 წელს ბაგრატ გიორგის ძე ჟღენტი გენერალი იყო.
1898 წლის 12 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, წმინდა სინოდმა ეპისკოპოსი კირიონი შუამთისა და ალავერდის მონასტრების მეურვედ დანიშნა.
1898 წლის 12 ივლისის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, გენერალი ფიოდორ ჯ. გერშელმანი სამუშაო მივლინებით ყირიმში იმყოფებოდა.
1898 წლის 17 აპრილს ექიმებიი ვლადიმერ მიხეილის ძე მახვილაძე თბილისის მიხეილის საავადმყოფოს ორდინატორად დაინიშნა.
1898 წლის 25 ივნისს ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორის თანაშემწე, გენერალი მ. სამოელოვი საქმიანი მივლინებით გუდაუთაში ჩავიდა.
1898 წლის 12 ივლისს ქუთაისის გუბერნიის გამგეობის დელეგატებმა 31 ხმით 28-ს წინააღმდეგ ლუარსაბ თეიმურაზის ძე ლოლუა ქალაქის მოურავის თანამდებობაზე აირჩიეს.
1898 წლის 27 მაისს ექიმი იოსებ ნიკოლოზის ძე თუმანიშვილი თბილისის მიხეილის საავადმყოფოს ორდინატორად დაინიშნა.
1878 წლის 12 სექტემბრის „დროების“ ცნობით, ვლადიმერ ლევაშოვი ოდესის ქალაქისთავი იყო.
1916 წელს ასტამურ ინალ-იფა აფხაზეთის დეპუტატი იყო.
1916 წელს პეტრე ანჩაბაძე აფხაზეთის დეპუტატი იყო.
1916 წელს მელიტონ ემუხვარი აფხაზეთის დეპუტატი იყო.
1916 წელს მ. კ. შერვაშიძე აფხაზეთის დეპუტატი იყო.
1916 წელს ალექსანდრე გრიგოლის ძე შერვაშიძე აფხაზეთის დეპუტატი იყო.
1882 წელს ალექსანდრე ივანეს ძე სუმბათაშვილმა მოსკოვის თეატრში დაიწყო მუშაობა.
1900 წლის 24 მაისის „ცნობის ფურცელი" საბჭოს მიერ ქალაქის თავის მოადგილედ ალექსანდრე არღუთინსკი-დოლგორუკოვი არჩევისა და დამტკიცების შესახებ თბილისის გუბერნატორის ქალაქის თავისადმი გაგზავნილ ცნობას აქვეყნებს.
1867 წლის 12 ივნისს მეფისნაცვლის სამმართველომ ქუთაისის გუბერნიის საერო შუამავლის თანამდებობიდან გაათავისუფლა პორუჩიკი ჩიქოვანი, მაგრამ შეუნარჩუნა სენაკის მაზრის უფროსის თანაშემწის თანამდებობა.