1849 წელს კავალერიის მაიორი სოლომონ ივანეს ძე ანდრონიკოვი სიღნაღის მაზრის თავადაზნაურთა წინამძღოლი იყო.
1846-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი კორნელი ანტონის ძე ზაიცევი თელავის მაზრის რწმუნებული იყო.
1847-1849 წლებში იგორ იაცეკის ძე დელერი თელავის მაზრაში მიწისმზომლად მუშაობდა.
1849 წელს ტიტულოვანი მრჩეველი იგორ დიმიტრის ძე სარანოვი თელავის მაზრის პროკურორი იყო.
1847-1849 წლებში კოლეგიის მდივანი ივანე ევგენის ძე ქობულოვი ქალაქ თელავის მერი იყო.
1849 წელს კოლეგიის ასისტენტი ივანე იერონიმეს ძე ალექსი-მესხიშვილი და კოლეგიის მდივანი ოსიპ ივანეს ძე საყვარელიძე თელავის მაზრაში ზედამხედველად მუშაობდნენ.
1847-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი ივანე ივანეს ძე ფედორენკო თელავის მაზრის მმართველის მდივნად მუშაობდა.
1849 წელს კოლეგიის მრჩეველი დიმიტრი დავითის ძე ჯორჯაძე თელავის მაზრის მმართველის თანაშემწედ მუშაობდა.
1847-1849 წლებში ტიტულოვანი მრჩეველი რამაზ ივანეს ძე ანდრონიკოვი თელავის მაზრის მმართველი იყო.
1915 წელს დავით თედეშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების დრამატული კომიტეტის ხაზინადარი იყო.
1897 წლის თებერვალში მთავრობის განკარგულებით იოსელიანი კოლეგიის ასესორი გახდა.
1896 წლის 31 ოქტომბერს თბილისის საბჭოს მუდმივი საფინანსო კომისიის პირველ კრებაზე საფინანსო კომისიის თავმჯდომარედ ა. ს. ბაბოვი აირჩიეს.
1915 წელს სერგი ჭანტურიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს განყოფილების დრამატულ კომიტეტში თავმჯდომარის მოადგილედ მუშაობდა.
1897 წლის თებერვალში, მთავრობის განკარგულების მიხედვით, ზუგდიდის სასწავლებლის პედაგოგი გომელაური ტიტულოვანი მრჩეველი გახდა.
1897 წლის თებერვალში მთავრობის განკარგულებით ზემო სვანეთში მდებარე სასწავლებლის პედაგოგი ნიჟარაძე ტიტულოვანი მრჩეველი გახდა.
1915 წელს ილია გოგია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბაქოს ქართული სკოლაში გალობას ასწავლიდა.
1897 წლის თებერვალში ექიმ ნავასარდიანის კლინიკაში ქალთა დაავადებებს მკურნალობდა ზ. ბაბანასიანცი.
1896 წლის ოქტომბრის ბოლოს თბილისის პოლიციის პირველი ნაწილის ბოქაულის თანაშემწემ, წულუკიძემ თანამდებობა დატოვა.
1897 წლის თებერვალში ყარამან ჩიქოვანი ექიმ ნავასარდიანის კლინიკაში თვალისა და ნერვების პრობლემებს მკურნალობდა.