1912 წლის 7 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ს. კაპანაძე სვირის ყოფილი მამასახლისი იყო.
1866 წლის 3 მაისს, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, სამიჯნაო კომისიის მომიჯნავე წევრად ტიტულოვანი მრჩეველი თულაშვილი დაამტკიცეს.
1912 წელს ამბროსი ხვინგია ვაჭარი იყო.
1896 წელს სამსახური დატოვეს სათავადაზნაურო ბანკის ზედამხედველობის კომიტეტის შემდეგმა წევრებმა: რაფიელ დავითის ძე ერისთავმა, ვასილ მიხეილის ძე თუმანიშვილმა, ა. ი. კობიაშვილმა, პავლე იოსების ძე ყიფიანმა და გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურულმა.
1896 წელს სათავადაზნაურო ბანკის დამფასებელი კომისიის წევრმა ლევან ლევანის ძე ჩერქეზიშვილმა სამსახური დატოვა.
1896 წელს სათავადაზნაურო ბანკის დამფასებელი კომისიის წევრმა, ალექსანდრე რევაზის ძე ვახვახოვმა სამსახური დატოვა.
1912 წელს გრიგოლ აბაკელია მთარგმნელად მუშაობდა.
1896 წელს სამსახური დატოვეს სათავადაზნაურო ბანკის ზედამხედველობის კომიტეტის შემდეგმა წევრებმა: პეტრე ალექსანდრეს ძე გრუზინსკიმ, ნიკოლოზ დავითის ძე ანდრონიკაშვილმა, დავით ალექსანდრეს ძე გურამიშვილმა, ლევან გიორგის ძე ჯანდიერმა და ალექსანდრე ზაალის ძე ჩოლოყაშვილმა.
1912 წელს ვლადიმერ ნაცვლიშვილი მასწავლებლად მუშაობდა.
1912 წელს რაჟდენ ხვედელიძე მატარებელში კონდუქტორად მუშაობდა.
1896 წელს სათავადაზნაურო ბანკის მმართველობის წევრმა მიხეილ ალექსანდრეს ძე გრუზინსკიმ თანამდებობა დატოვა.
1912 წელს გრიგოლ ბარათაშვილი ნაფიცი ვექილი იყო.
1918 წელს ევგენი დავითის ძე ებრალიძე ლანჩხუთის რაიონის საგამოძიებო სამსახურის უფროსად დაინიშნა.
1918 წელს ივანე ფილიპეს ძე ფხაკაძე ოზურგეთის რაიონის საგამოძიებო განყოფილების ხელმძღვანელად დაინიშნა.
1918 წელს ჰეიდარ-ბეგ შახტახტინსკი, თბილისის სამხარეო სასამართლოს უცროსი მოსამართლე, ნახიჩევანის საგამოძიებო განყოფილების ხელმძღვანელად დაინიშნა.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოცემული უმაღლესი ბრძანებულების მიხედვით, 1830 წელს მაიორი ყორღანოვი ბელგოროდის ულანთა პოლკში მსახურობდა.
1912 წლის 6 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ნ. კ. მაკარაშვილი საფილოქსერო დასების მთავარი ინსტრუქტორი იყო.
1895 წელს კონსტანტინე ზოსიმეს ძე ალშიბაია ოზურგეთის მაზრის უფროსი იყო.
1918 წლის 17 ნოემბრის გაზეთ „კლდის“ ცნობით, არქიმანდრიტი ნაზარი ქუთათელ მიტროპოლიტად აირჩიეს.
1918 წლის 17 ნოემბერს ქუთათელ მიტროპოლიტად არჩეული არქიმანდრიტი ნაზარის კურთხევა გაიმართებოდა მცხეთის საპატრიარქო ტაძარში.
1897 წელს მღვდელი პართენ ცაგარელი საღვთო სჯულს ასწავლიდა სოფელ თონეთის სკოლაში.
1897 წელს თამარა ჯორჯაძე ქართულ და რუსულ ენებს ასწავლიდა სოფელ თონეთის სკოლაში.
1897-98 სასწავლო წელს იოსებ ივანეს ძე ოცხელი ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის პედაგოგიური საბჭოს წევრი იყო.
1897-98 სასწავლო წელს ბენედიქტე ვ. მამფორია ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის პედაგოგიური საბჭოს წევრი იყო.
1897-98 სასწავლო წელს გერასიმე მათეს ძე ცაგარეიშვილი ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის პედაგოგიური საბჭოს წევრი იყო.