1912 წლის 7 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ს. კაპანაძე სვირის ყოფილი მამასახლისი იყო.
1866 წლის 3 მაისს, კავკასიის მეფისნაცვლის სამმართველოში შესული ბრძანების მიხედვით, სამიჯნაო კომისიის მომიჯნავე წევრად ტიტულოვანი მრჩეველი თულაშვილი დაამტკიცეს.
1896 წელს სამსახური დატოვეს სათავადაზნაურო ბანკის ზედამხედველობის კომიტეტის შემდეგმა წევრებმა: რაფიელ დავითის ძე ერისთავმა, ვასილ მიხეილის ძე თუმანიშვილმა, ა. ი. კობიაშვილმა, პავლე იოსების ძე ყიფიანმა და გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურულმა.
1896 წელს სათავადაზნაურო ბანკის დამფასებელი კომისიის წევრმა ლევან ლევანის ძე ჩერქეზიშვილმა სამსახური დატოვა.
1896 წელს სათავადაზნაურო ბანკის დამფასებელი კომისიის წევრმა, ალექსანდრე რევაზის ძე ვახვახოვმა სამსახური დატოვა.
1896 წელს სამსახური დატოვეს სათავადაზნაურო ბანკის ზედამხედველობის კომიტეტის შემდეგმა წევრებმა: პეტრე ალექსანდრეს ძე გრუზინსკიმ, ნიკოლოზ დავითის ძე ანდრონიკაშვილმა, დავით ალექსანდრეს ძე გურამიშვილმა, ლევან გიორგის ძე ჯანდიერმა და ალექსანდრე ზაალის ძე ჩოლოყაშვილმა.
1896 წელს სათავადაზნაურო ბანკის მმართველობის წევრმა მიხეილ ალექსანდრეს ძე გრუზინსკიმ თანამდებობა დატოვა.
1918 წელს ჰეიდარ-ბეგ შახტახტინსკი, თბილისის სამხარეო სასამართლოს უცროსი მოსამართლე, ნახიჩევანის საგამოძიებო განყოფილების ხელმძღვანელად დაინიშნა.
1830 წლის 8 აგვისტოს გამოცემული უმაღლესი ბრძანებულების მიხედვით, 1830 წელს მაიორი ყორღანოვი ბელგოროდის ულანთა პოლკში მსახურობდა.
1912 წლის 6 ოქტომბრის გაზეთ „იმერეთის“ ცნობით, ნ. კ. მაკარაშვილი საფილოქსერო დასების მთავარი ინსტრუქტორი იყო.
1918 წლის 17 ნოემბრის გაზეთ „კლდის“ ცნობით, არქიმანდრიტი ნაზარი ქუთათელ მიტროპოლიტად აირჩიეს.
1918 წლის 17 ნოემბერს ქუთათელ მიტროპოლიტად არჩეული არქიმანდრიტი ნაზარის კურთხევა გაიმართებოდა მცხეთის საპატრიარქო ტაძარში.