1916 წლის 14 ივლისს ნიკიფორე ბესარიონის ძე იმნაიშვილი, ნოე დევიძე და ვასილ გოგიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშური-სურამის განყოფილების გამგეობის წევრებად აირჩიეს.
1916 წლის 14 ივლისს იაკობ ალექსანდრეს ძე გვარამაძე, გერასიმე სოფრომის ძე ხაბეიშვილი და დავით მელიქიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშური-სურამის განყოფილების გამგეობის წევრობის კანდიდატებად აირჩიეს.
1916 წლის 14 ივლისს ნიკოლოზ ივანეს ძე სიხარულიძე, თეიმურაზ სერგოს ძე ჭუმბურიძე, ლეონტი ალექსანდრეს ძე მეტრეველი, ვასილ ამბაკოს ძე ზაქარეიშვილი და მიხეილ ივანეს ძე მარიამიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშური-სურამის განყოფილების გამგეობის წევრებად აირჩიეს.
1916 წლის 14 ივლისს კირილე იესეს ძე ნინიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშური-სურამის განყოფილების მდივნად აირჩიეს.
1916 წლის 14 ივლისს ალექსანდრე ბესარიონის ძე მდივანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშური-სურამის განყოფილების თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1918 წლის 11 ოქტომბერს გაიმართა ქალაქის საბჭოს კრება გადამდგარი ქალაქის გამგეობის მაგივრად ახალის არჩევასთან დაკავშირებით. სხდომაზე ქალაქის მოურავად აირჩიეს ნიკოლოზ ზურაბის ძე ელიავა, რომელმაც მიიღო 41 თეთრი და 3 შავი კენჭი, მის ამხანაგად კი – გ. გ. კონიევი.
1915 წელს ტრიფონ შუბლაძე აკაურთის სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა და ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს იღებდა.
1915 წელს ლავრენტი ბარნაბიშვილი ატენის სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა და ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს იღებდა.
1915 წელს ისიდორე ტატიშვილი გერგეთში მუშაობდა მასწავლებლად და იღებდა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს
1915 წელს ლავრენტი ძიძიგური გომარეთში მუშაობდა მასწავლებლად და იღებდა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს.
1915 წელს კონსტანტინე სეხნიაშვილი საგურამოში მუშაობდა მასწავლებლად და იღებდა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს.
1915 წელს მარიამ ჯარიაშვილი ნავთლუღში მუშაობდა მასწავლებლად და ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს იღებდა.
1915 წელს ნატალია ბასილაშვილი ბორბალოში მუშაობდა მასწავლებლად და ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს იღებდა.
1915 წელს ბარბარე ზაზანაშვილი ნავთლუღში ასწავლიდა ხელსაქმეს და ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მიერ დანიშნულ ხელფასს იღებდა.
ფოთის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის გამგე გ. ჩხაიძე იუწყებოდა, რომ 1896 წლის პირველი აგვისტოდან იასონ ლუარსაბის ძე ამირანაშვილი მასწავლებლად მსახურობდა.
1898 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მეშვიდე სხდომაზე გამგეობამ ანასტასია შავლოხაშვილი ხელთუბნის სკოლის ხელსაქმის პედაგოგად დაამტკიცა.
1915 წელს ნატალია ლუკას ასული ჩიქოვანისა, ვასილ ყარამანის ძე გელაშვილი და ალექსანდრე ალექსანდრეს ძე ქუთათელაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშურის განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1915 წელს ივანე გიორგის ძე ტატიშვილი, ალექსანდრე პავლეს ძე აღაჯანაშვილი, ალექსანდრე ნესტორის ძე კორძაია და ალექანდრე ბესარიონის ძე მდივანი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშურის განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1915 წელს სიმონ ნიკიფორეს ძე პაპუნაშვილი, ვიქტორ დიმიტრის ძე სახუაძე, რაჟდნ დავითის ძე ლოლაძე, გრიგოლ ყარამანის ძე ძნელაძე და მიხეილ ალექსანდრეს ძე დაბრუნდაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშურის განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1915 წელს ნესტორ ანდრიას ძე ნარსია, ნოე დავითის ძე კლდიაშვილი, სვიმონ პავლეს ძე დევდარიანი, იაკინთე შავარდენის ძე ცეცხლაძე და იაგორ გრიგოლის ძე სულაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშურის განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1915 წელს ნიკიფორე ბესარიონის ძე იმნაიშვილი, ტრიფონ იასონის ძე ჯაფარიძე, ნიკო ივანეს ძე სიხარულიძე, იოსებ ფილიპეს ძე ყაჭეიშვილი და ნანა ალექსის ასული ყაჭეიშვილისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშურის განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.
1915 წელს კონსტანტინე იოსების ძე ძნელაძე, ელიზბარ ვასილის ძე კარბელაშვილი, იოსებ სავლეს ძე ძნელაძე, პეტრე ალექსანდრეს ძე კაპანაძე და დავით გრიგოლის ძე ჯუღელი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაშურის განყოფილების ნამდვილი წევრები იყვნენ.