1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების ხაზინადარი იყო ილია ნონიას ძე ლობჟანიძე.
1914 წელს ილია გიორგის ძე უნგიაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ალაგირის განყოფილების გამგეობის წევრი იყო.
1920 წლის იანვარში ინა ივანეს ასული ჟორდანიასი დედათა და ბავშვთა დაცვის საზოგადოების თავმჯდომარე იყო.
1913 წლის 24 ნოემბერს ალაგირის სასოფლის კრებაზე გადაწყდა, ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ადგილობრივი განყოფილების თავმჯდომარედ მღვდელი გაბრიელ ბოჭორიშვილი აერჩიათ.
1920 წლის 18 ივნისს დეკანოზი გიორგი გამზარდია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების დელეგატად აირჩიეს.
1920 წლის 18 ივნისს მიხეილ ზოსიმეს ძე ნოდია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების დელეგატად აირჩიეს.
1920 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების თავმჯდომარე იყო ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე ხოფერია, განყოფილების მდივანი კი – გიორგი ვასილის ძე გამზარდია.
1920 წლის 18 ივნისს ვლადიმერ დემურია ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სენაკის განყოფილების დელეგატად აირჩიეს.
1922 წლის 25 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე სასამართლოსა და სამთავრობო დაწესებულებებში საზოგადოების საქმეთა საწარმოებლად ვექილის არჩევის საკითხი დასვეს. გამგეობის გადაწყვეტილებით, საზოგადოების ვექილად პეტრე ივანეს ძე ქავთარაძე დაინიშნა. მისი პირველი დავალება მთავრობისთვის მისაცემი 698 მილიონი მანეთის განაღდება იყო.
1922 წლის 25 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე გამგეობის თავმჯდომარის, იასონ მერაბის ძე ლორთქიფანიძის მოადგილედ აირჩიეს.
1922 წლის 25 ივნისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე გამგეობის მდივნად აირჩიეს.
1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების კავკავის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე იყო რაჟდენ გლახუას ძე დუმბაძე, მოადგილე – იოსებ გრიგოლის ძე შვილევი, მდივანი და ხაზინადარი – მოსე ივლიანეს ძე სულუხია.
1899 წლის ნოემბერში კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის თავმჯდომარედ იასონ მერაბის ძე ლორთქიფანიძე აირჩიეს.
1899 წლის ნოემბერში კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის დროებით მდივნად პართენ ალექსანდრეს ძე გოთუა აირჩიეს.
1899 წლის ნოემბერში კავკავის სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის ხაზინადრად კონსტანტინე სოლომონის ძე გვარამაძე აირჩიეს.
1888 წელს ივანე ბედელაძე კავკავის ქართული სკოლის მასწავლებელი იყო.
1917 წელს ვალიკო დევიძე მასწავლებელი იყო სოფელ დიდ ჯიხაიშში.
1912 წლის 20 დეკემბერს მუშაობა დაიწყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გუდაუთის განყოფილებამ, რომლის თავმჯდომარე იყო დიმიტრი ნადარეიშვილი.
1904 წლის 1-ლ სექტემბერს გიმნაზიის საქმეებში გამგე-კომიტეტის უხეში ჩარევების გამო დირექტორი ექვთიმე თაყაიშვილი გადადგა. მის მაგივრად აირჩიეს ამავე გიმნაზიის მასწავლებელი ივანე რატიშვილი.
ვლადიმერ აბაშიძე ბათუმის საბაჟოზე მსახურობდა 1896 წლის 20 ნოემბრიდან 1899 წლის 7 მაისამდე და წელიწადში იღებდა ჯამაგირს 360 მანეთს.
1918 წელს გრიგოლ იასონის ძე ამაღლობელი თბილისის ქალთა მე-3 გიმნაზიაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1919 წლის პირველი სექტემბრიდან ილია გრიგოლის ძე ამაღლობელი ქუთაისის ვაჟთა პირველი გიმნაზიის მათემატიკის მასწავლებლად დამტკიცდა.
1918 წლის ოქტომბერში თბილისის ო. პ. აღაპიევის სახელობის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდა საღვთო სჯულის, გეოგრაფიისა და სომხური ენის პედაგოგი ო. გ. ერზიკიანცი.
1918 წლის ოქტომბერში თბილისის ო. პ. აღაპიევის სახელობის რეალურ სასწავლებელში მუშაობდა საღვთო სჯულის მასწავლებელი ო. მ. არხანგელსკი.