1918 წლის პირველი ნოემბრიდან ივანე ალექსანდრეს ძე აზნაუროვი თბილისის ვაჟთა მე-5 გიმნაზიის ბუნებისმეტყველების მასწავლებლის თანამდებობის დროებით აღმასრულებლად დაინიშნა.
1919 წლის 14 მარტამდე გრიგოლ იასონის ძე ამაღლობელი თბილისის ქალთა მე-3 გიმნაზიაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1918 წლის 8 ოქტომბრის „სახალხო საქმე“ იუწყება, რომ ბერლინში პრუსიის ვაჭრობა-მრეწველობის მინისტრად რეიხსტაგის წევრი ფიშბეგი დაინიშნა.
1919 წლის 1-ელი სექტემბრიდან ვასილ ჯანაშია კიწიის სასწავლებლის პედაგოგად დაამტკიცეს.
1920 წლის 3 აგვისტოს ბათუმის ქალაქისთავის მოადგილედ მეჯლისის პრეზიდიუმის წევრი ზია-ბეგ აბაშიძე აირჩიეს.
1904 წლიდან 1910 წლის პირველ სექტემბრამდე კონსტანტინე მაქსიმეს ძე სუხიევი განჯის ექვსკლასიან საქალაქო სასწავლებელში მასწავლებლად მუშაობდა.
1913 წლის 4 სექტემბრიდან 1918 წლის პირველ სექტემბრამდე ანა გიორგის ასული ალშიბაია თბილისის ყოფილ სათავადაზნაურო ქალთა გიმნაზიაში პედაგოგად მსახურობდა.
1919 წლის 1-ელი სექტემბრიდან პლატონ გერასიმეს ძე გამზარდია კიწიის სასწავლებლის მასწავლებლად დაამტკიცეს.
1919 წლის 1-ელი სექტემბრიდან დეკანოზი კონდრატე მალაქიას ძე ჩაჩიბაია კიწიის სასწავლებლის პედაგოგად დაამტკიცეს.
1924 წლის 3 სექტემბერს დაკავებული ივანე ბეგლარის ძე ღლონტი მუშაობდა საფონდო მიწების გამგედ.
1914 წლის 18 თებერვალს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარ გამგეობას გუდაუთის განყოფილების გამგეობამ გაუგზავნა განყოფილების 1913 წლის მოქმედების ანგარიში. დოკუმენტის მიხედვით, 1913 წელს განყოფილების გამგეობის სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ: იროდიონ დიმიტრის ძე ჩხიკვაძე, იასონ გიორგის ძე გვაზავა და დავით თომას ძე ზენაიშვილი.
1917 წლიდან ანანია ანდრიას ძე სტურუა სამტრედიის სამხედრო დანაყოფში (მენშევიკების არმია) მსახურობდა.
1924 წლის 2 ივნისს დაკავებული აკაკი ევგენის ძე ადამია იყო ვაჭარი და ოჯახის კანცელარიის მოხელე.
1934 წლის 17 აპრილის გაზეთ „კომუნისტის“ ცნობით, დიმიტრი თავბერიძე იყო თელავის რაიონის სოფელ ქვემო ალვანის სასოფლო საბჭოს თავმჯდომარე.
1922
1922 წლიდან არჩილ იოსების ძე ხოხობაშვილი მუშაობდა წერილების დამტარებლად. 2 თვე მსახურობდა მეფის არმიაში ჯარისკაცად, სამხედრო სამსახურიდან გაათავისუფლეს ავადმყოფობის გამო.
1923 წლიდან დაკავებამდე ისიდორე სამსონის ძე ჯაში კი ნავთლუღში მშენებლად მუშაობდა.
1923 წლის 20 ნოემბერს დაკავებული ვასილ გიორგის ძე კაპანაძე ზეინკლად მუშაობდა.
1912 წლის 20 ივნისს კრებამ გუდაუთის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარედ აირჩია დიმიტრი პავლეს ძე ნადარეიშვილი.
1913 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გუდაუთის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე იყო დიმიტრი პავლეს ძე ნადარეიშვილი, მდივანი – ნიკოლოზ იოსების ძე გულივერდაშვილი.
1928
1928 წლის 9 თებერვალს კომუნისტური პარტიის წევრების მიმღები კომისიის სხდომის თავმჯდომარე იყო თ. ბეღელაძე, მდივანი – ტ. პანიევი.
1917 წლის სექტემბერში რუსეთის Викжель-ის (რკინიგზის პროფკავშირის აღმასრულებელი კომიტეტი) თავმჯდომარე იყო მალიცკი, მდივანი – ნესტერენკო.