1916 წელს იაკობ სტეფანეს ძე პატრიკეევი იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის სარევიზიო კომისიის წევრი.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის ხაზინადარი იყო გაბრიელ კონსტანტინეს ძე დიდიმამიშვილი.
1916 წელს ზაქარია ალექსის ძე ნებიერიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1916 წელს ივანე გიორგის ძე ბეჟიტაძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის სარევიზიო კომისიის წევრი.
1914 წელს მიხეილ ზაქარიას ძე კანდაუროვი იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის წევრი.
1913 წლიდან ანა ნიკოლოზის ასული ჯაჯანიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის სკოლაში ასწავლიდა, მანამდე კი ერთი წელი ყვარლის სამინისტრო სკოლის მასწავლებელი იყო.
1916 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის სკოლის მასწავლებელს, ნინო მიხეილის ასულ გოგნიაშვილს, ამ სკოლაში მუშაობის 6 წლის გამოცდილება ჰქონდა. მანამდე ის ასწავლიდა სამინისტროს სკოლაში, შემდეგ 4 წელი თელავის ქალთა სასწავლებელში, 2 წელი საკუთარი სკოლა ჰქონდა და ბოლოს ერთი წელი თბილისის მასწავლებელთა საზოგადოების სკოლაში იყო პედაგოგი.
1919 წლის პირველი ნოემბრიდან ვლადიმერ ბოჟოვსკი თბილისის რუსული საოსტატო ინსტიტუტის ფიზიოლოგიის, ანატომიისა და ჰიგიენის მასწავლებლად დაინიშნა.
1916 წელს ნინო ივანეს ასულ ლაშხაურს თბილისის საეპარქიო სასწავლებელი დასრულებული ჰქონდა. 1915 წლიდან ის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის სკოლაში ასწავლიდა, მანამდე კი 8 წელი ურიათუბნის სამინისტროს სკოლის მასწავლებელი იყო.
1915-1916 სასწავლო წელს მასწავლებელი ქრისტინე ალექსანდრეს ასული ბიბილური ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ვარიანის სკოლაში სავალდებულო საგნების გარდა სიმღერასაც ასწავლიდა.
1914 წელს ალექსანდრე მიხეილის ძე ციხითათრიშვილი იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრი.
1914 წელს ივანე გიორგის ძე ბეჟიტაძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრი.
1914 წელს ზაქარია ალექსის ძე ნებიერიძე იყო ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრი.
1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის ხაზინადარი იყო გიგო ერმალოზის ძე აბრამიშვილი.
1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის მდივანი იყო მიხეილ იოსების ძე გერმანიშვილი.
1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარის ამხანაგი იყო მღვდელი იაკინთე იოსების ძე გორგაძე.
1914 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბორჯომის განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარე იყო გიორგი სიმონის ძე ვაშაკიძე.
1912 წლის პირველ ნოემბერს დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი საზოგადოების წიგნსაცავისა და მუზეუმის მმართველად დაინიშნა.
1912 წლამდე, სანამ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გომარეთის სკოლის პედაგოგი გახდებოდა, ლავრენტი იოსების ძე ძიძიგური საწულუკიძეოს ორკლასიან სკოლაში ასწავლიდა.
1918 წლის 10 ნოემბერს ფრეილინის ქუჩა №2-ში გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების რწმუნებულთა კრებაზე დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილის მდივნად ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე აირჩიეს.
1912 წლის 20 სექტემბერს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების თელავის განყოფილების გამგეობამ თავის სასწავლებელში გახსნა მეორე განყოფილება და მეორე მასწავლებლის ადგილზე ნინო გიორგის ასული მონადირაშვილი მოიწვია.
1912 წლის 7 ივლისს ქ. თელავში გამართულ ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების თელავის განყოფილების წევრთა წლიურ კრებაზე განყოფილების გამგეობის წევრებად ფარული კენჭისყრით აირჩიეს თამარ ალექსის ასული აბაშიძისა, ანა ნიკოლოზის ასული ჭავჭავაძისა, ალექსანდრე რევაზის ძე ვახვახიშვილი, ზაქარია რომანის ძე ჭავჭავაძე, იური მიხეილის ძე ჭავჭავაძე, ილია პავლეს ძე გორდეზიანი, ნიკიფორე იესეს ძე მამინაიშვილი, გიორგი დავითის ძე იორდანიშვილი, თამარ ალექსანდრეს ასული ყაზახაშვილი და ივანე დიმიტრის ძე პაატაშვილი.
1912 წლის 7 ივლისს გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების წლიურ კრებაზე სარევიზიო კომისიის წევრებად ფარული კენჭისყრით აირჩიეს: დეკანოზი იოანე შიუკაშვილი, ალექსანდრე ზაქარიას ძე ბარნოვი, მიხეილ დავითის ძე ცისკარაშვილი და ნიკოლოზ ივანეს ძე მარკოზაშვილი.
1912 წლის 7 ივლისს თელავში გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების წევრთა წლიურ კრებაზე განყოფილების გამგეობის თავმჯდომარედ მაქსიმილიანე ზაქარიას ძე ჭავჭავაძე აირჩიეს.