1881 წელს ზაქარია (შაქრო) მიხეილის ძე გულისაშვილი სოფელ კაკაბეთში მღვდლად მსახურობდა.
1881 წელს მიხეილ სპირიდონის ძე გიორგობიანი მუშაობდა მასწავლებლად სოფელ ბუგეულში.
1886 წელს ნიკოლოზ ვასილის ძე მთავრიშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საქმისმწარმოებლად მუშაობდა.
1918 წელს მაქსიმე დვითის ძე ბერძნიშვილი საქართველოს რესპუბლიკის გნათლების სამინისტროში საქმისმწარმოებლის თანამდებობას იკავებდა.
1914 წლის 17 ნოემბერს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების საზოგადო კრებაზე აირჩიეს დამხმარე კომისიის წევრები: ბიძინა ბაგრატის ძე დავითიშვილი, გრიგოლ რაჟდენის ძე შათირიშვილი, ნიკოლოზ სვიმონის ძე გელაძე და მიხეილ დავითის ძე კობალაძე.
1916 წლის 11 მაისს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარ გამგეობას ცხინვალის განყოფილების გამგეობის მდივანმა არჩილ დედანაშვილმა გაუგზავნა ცხინვალის განყოფილების გამგეობის 1915 წლის შემადგენლობის სია. დოკუმენტის მიხედვით, 1915 წელს სარევიზიო კომისიას წარმოადგენდნენ: ივანე იასეს ძე ორჯონიკიძე, ნიკოლოზ გაბრიელის ძე ჭონიშვილი და ლაზარე ივანეს ძე კვინიკაძე.
1920 წლის 27 დეკემბერს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარი გამგეობის მითითებით, დეკანოზმა იროდიონ ოქროპირიძემ დაბა ცხინვალში მოიწვია საზოგადო კრება. კრებაზე აირჩიეს გამგეობის წევრები: იროდიონ ოქროპირიძე, გიორგი ბეგაშვილი, ვასილ იარალოვი, მარიამ ლობჟანიძე, ნინა ცერაძე, მიხეილ აბულაძე და შალვა კვანჩახაძე.
1920 წლის 27 დეკემბერს დაბა ცხინვალში გამართულ საზოგადო კრებაზე აირჩიეს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ცხინვალის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები: ალექსანდრე კასრაძე, ზაქარია მიროტაძე და ვასილ ალექსანდრეს ძე ელიოზიშვილი.
1912 წლის 5 მარტს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარ გამგეობას თელავის განყოფილების გამგეობამ გაუგზავნა თელავის განყოფილების 1911 წლის მოქმედების ანგარიში. დოკუმენტის მიხედვით, 1911 წელს თელავის განყოფილების სარევიზიო კომისიის წევრები იყვნენ: ალ.ზ. ბარნოვი, ზ. ი. მარკოზაშვილი, ნ. პ. ღუდუშაური და მ. დ. ცისკარაშვილი.
1912 წლის 5 მარტს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარ გამგეობას თელავის განყოფილების გამგეობამ გაუგზავნა თელავის განყოფილების 1911 წლის მოქმედების ანგარიში. დოკუმენტის მიხედვით, 1911 წელს თელავის განყოფილების თავმჯდომარე იყო მაქსიმილიანე ზაქარიას ძე ჭავჭავაძე, მდივანი – ზაქარია ივანეს ძე მარკოზაშვილი, ხაზინადარი – ივანე დიმიტრის ძე პაატაშვილი.
1908 წლის 31 აგვისტოს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების აგენტმა ვასილ ბესარიონის ძე კახიძემ მოიწვია კრება თელავში. კრებაზე აირჩიეს საზოგადოების თელავის განყოფილების თავმჯდომარე – მაქსიმილიანე ზაქარიას ძე ჭავჭავაძე და გამგეობის წევრები: იაგორ კირილეს ძე დათუნაშვილი, ვასილ ზაქარიას ძე ბარნაშვილი, ქეთევან ივანეს ასული რუსიევ-ყორჩიბაშვილი, ნიკოფორე იესეს ძე მამინაიშვილი და ალექსანდრე რევაზის ძე ვახვახიშვილი.
1909 წლის 3 მაისს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების აგენტმა ვასილ ბესარიონის ძე კახიძემ მოიწვია კრება ქ. თელავში. კრებაზე აირჩიეს საზოგადოების თელავის განყოფილების თავმჯდომარე – მაქსიმილიანე ზაქარიას ძე ჭავჭავაძე და გამგეობის წევრები: ვასილ ბესარიონის ძე კახიძე და ნიკიფორე იასეს ძე მამინაიშვილი.
1909 წლის 3 მაისს ქ. თელავში ჩატარდა კრება, რომელიც ეხებოდა ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების თელავის განყოფილების გახსნას. კრების თავმჯდომარე იყო ვასილ ბესარიონის ძე კახიძე.
1911 წლის 24 სექტემბერს თბილისის გუბერნიის სახალხო სკოლათა დირექტორმა თელავის დაწყებითი სკოლის მასწავლებლად ნინო მიხეილის ასული შიუკაშვილი-გოგნიაშვილისა დაამტკიცა.
1919 წელს სახალხო განათლების სამინისტროში საქმისმწარმოებლად მუშაობდა გერმანიშვილი.
1919 წლის 24 სექტემბერს განათლების სამინისტრომ თბილისის წმ. ნინოს სახელობის ქალთა მე-7 გიმნაზიის დირექტორს აუწყა, რომ იმავე წლის 20 სექტემბრიდან გიმნაზიის ფრანგული ენის მასწავლებლად დანიშნული იყო ვერა გიორგის ასული აბაზაძე. ხელს აწერენ მთავარგამგე სერგი იოსების ძე დანელია და საქმისმწარმოებელი გერმანიშვილი.
დარია ალექსანდრეს ასული ალიხანოვას პირადი საქმის მიხედვით, თბილისის ქალთა მე-3 გიმნაზიის მათემატიკის მასწავლებელი იყო ივანოვა.
გიორგი მინას ძე აბაშიძის ნამსახურეობის სიის მიხედვით, 1919 წელს ზესტაფონის ვაჟთა გიმნაზიის დირექტორი იყო ნიკოლოზ ერმალოს ძე კვინიკაძე.
1920 წლის 26 აგვისტოს განათლების სამინისტროს მთავარგამგემ ახალქალაქის უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის ინსპექტორ კირილოვს მისწერა, რომ პირველი სექტემბრიდან განთავისუფლებული იყო ინსპექტორის მოვალეობისაგან.
გალაქტიონ ბესარიონის ძე აბესაძის პირადი საქმის მიხედვით, იგი იყო ახალქალაქის ფერისცვალების ეკლესიის გამგე.