1918 წლის განათლების მინისტრის ბრძანებით, სოლომონ ზაქარიას ძე ქურდიანი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ბოტანიკის პროფესორად და საბუნებისმეტყველო-მათემატიკური ფაკულტეტის ასისტენტად დაინიშნა.
1918 წლის განათლების მინისტრის ბრძანებით, ქ. მოსეშვილი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საბუნებისმეტყველო-მათემატიკური ფაკულტეტის ასისტენტად დაინიშნა.
განათლების მინისტრის 1918 წლის ბრძანებით, მიხეილ შალამბერიძე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საბუნებისმეტყველო-მათემატიკური ფაკულტეტის ასისტენტად დაინიშნა.
1893-1894 სასწავლო წელს კავკავის ქართული სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის წევრები იყვნენ: დეკანოზი იოილ სამადაშვილი, იოსებ გრიგოლის ძე შვილევი, ნ. ბალანჩივაძე, ივანე ჩითავიშვილი, ილარიონ გიორგის ძე ბაქრაძე, კ. ი. ანდრეევი, ნესტორ ივანეს ძე ფხაკაძე, ალ. აფრიამოვი, სტეფანე იაკობის ძე პოპოვი, იოსებ ვასილის ძე მოზდოკელოვი, თ. აბაშიძე, დ. ი. ჯაჭვაძე, ნ. მაჭავარიანი, ა. გოზალაშვილი და ალ. პ. სარაჯიშვილი.
1893-1894 სასწავლო წელს ილარიონ გიორგის ძე ბაქრაძე კავკავის ქართული სკოლის ხაზინადარი (დაარსების დღიდან) და სამზრუნველო კომიტეტის წევრი იყო.
1893-1894 სასწავლო წელს ტიტე ბენედიქტეს ძე კახიძე კავკავის ქართული სკოლის სამზრუნველო კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე, სასწავლებლის გამგე და მზრუნველი იყო.
1893-1894 სასწავლო წელს ლუარსაბ გერასიმეს ძე ბოცვაძე კავკავის ქართული სკოლის მასწავლებელი იყო.
1890 წელს ანასტასია მიხეილის ასული თუმანიშვილისა მასწავლებელ და აღმზრდელ ქალთა საურთიერთო დახმარების საზოგადოების გამგე იყო.
1918 წელს ამიერკავკასიის სახელმწიფო ქველმოქმედებისა და სახალხო ჯანმრთელობის სამინისტროს განცხადებით სახელმწიფო ქველმოქმედების სამინისტროს დევნილთა მოწყობის უფლებამოსილ პირად დაინიშნა რახიმ ბეკ ტოპჩიევი ბაქოში.
1918 წელს თამარა ზაქარეს ძე ჩერკეზოვა მუშაობდა ამიერკავკასიის სამმართველოში საქმეთმწარმოებლის დამხმარედ.
1918 წელს ბარბალე მიხაკოს ასული გორდელაძე 1918 წელს დაარსებული ხვარბეთის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის ხელსაქმის მასწავლებლად მუშაობდა.
1898 წლის 15 სექტემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განცხადება გააკეთა მელაქია სირაძემ, რომ ის ქუთაისის საქალაქო სკოლის მასწავლებლად დანიშნეს.
1898 წლის 15 სექტემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გამგეობამ სენაკის სკოლის მასწავლებლად ივანე გომელაური დანიშნა.
1912 წლის 24 იანვარს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე წარმოადგინეს ცნობა, რომ გასული წლის პირველ დეკემბერს გამგეობას თხოვნით მიმართა გომის ბიბლიოთეკის სამზრუნველომ, რომ გაეწიათ შუამდგომლობა გუბერნატორთან ახალი გამგის დამტკიცების თაობაზე და ასევე ბიბლიოთეკას დახმარებოდნენ წიგნებით. გამგეობამ მათი თხოვნა შუამდგომლობის შესახებ დააკმაყოფილა, რის შედეგადაც გუბერნატორმა გამგედ პარმენ დომენტის ძე მაჭარაშვილი დაამტკიცა, ხოლო ბიბლიოთეკისთვის წიგნების გაგზავნა ახალი გამგის დამტკიცების შემდეგ გადაწყვიტა.
1912 წლის 11 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე ცნობილი გახდა, რომ ყაზბეგის სკოლის მასწავლებლები იყვნენ ზაქარია აღნიაშვილი და დათიკო მინდელი.
1912 წლის 24 სექტემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე წარმოადგინეს საკითხი ატენის სკოლისათვის მასწავლებლის მოწვევის შესახებ. გამგეობამ დაადგინა, რომ ატენის სკოლაში მასწავლებლად დაენიშნათ მაქსიმე მარკოზაშვილი.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით დაინიშნა დევნილთა და სხვა ტიპის განყოფილებაში ალექსანდრე ნიკოლოზის ძე ხან-პაპიანი საქმეთმწარმოებლის დამხმარედ.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით დაინიშნა დევნილთა და სხვა ტიპის განყოფილებაში ალექსანდრე ვასილის ძე მელიკ-ალახვერდოვი საქმეთამწარმოებელად.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით ვლადიმერ ვიკენეევის ძე კოზელლი განყოფილების უფროსად დაინიშნა დევნილთა და სხვა ტიპის განყოფილებაში.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით ვლადიმერ პავლეს ძე კრასოვსკი დაინიშნა ხეიბარ სამხედროთა განყოფილების საქმეთმწარმოებლად.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით, გიორგი გიორგის ძე ილაშვილი დაინიშნა ხეიბარ სამხედროთა განყოფილების უფროსად.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანებით ჯარისკაცთა განყოფილებაში ექსპედიტორ-საქმეთამწარმოებელი ფარსადან ივანეს ძე მელიკ-პარსადანოვი დაინიშნა.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით სამუშაოს შესასრულებლად დაინიშნა ჯარისკაცთა განყოფილების ხელმძღვანელი 15 მაისიდან ნაზარეთ ივანეს ძე დოხიკოვი.
1918 წლის 19 მაისს მზრუნველობისა და ქველმოქმედების სამინისტროს ბრძანების მიხედვით სამუშაოს შესასრულებლად დაინიშნა ჯარისკაცთა განყოფილების მიმართულებით გაგერინ არტემის ძე პაპოვიანცი.