ქუთაისის სათავადაზნაურო სასწავლებლის პედაგოგიური საბჭოს 1890 წლის დოკუმენტაციის მიხედვით, ვასილ ყიფიანი ქუთაისის სათავადაზნაურო სკოლის ინსპექტორი იყო.
1890 წელს იაკობ მანსვეტაშვილი ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საქმისმწარმოებელი იყო.
1881 წლის 2 იანვარს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საქმისმწარმოებელმა გრიგოლ თევდორეს ძე ყიფშიძემ ბათუმის სკოლის მმართველ ალექსანდრე ნანეიშვილს მისწერა, რომ საზოგადოების გამგეობა უკმაყოფილო დარჩა სკოლიდან მუსლიმი მასწავლებლის, ჰასან ეფენდის დათხოვის გამო და სკოლაში მუსლიმი ბავშვების მიზიდვა სთხოვა.
1900 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოქმის მიხედვით, არსენ წითლიძე სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მასწავლებელი იყო.
1900 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოქმის მიხედვით, ნიკოლოზ ჯანაშია სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მასწავლებელი იყო.
1900 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოქმის მიხედვით, სპირიდონ მატარაძე სენაკის სათავადაზნაურო სკოლაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1900 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოქმის მიხედვით, ელენე ჯინოშვილისა ქუთაისის სახალხო ბიბლიოთეკის გამგე იყო.
1900 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ოქმის მიხედვით, პოლიკარპე ლორთქიფანიძე სენაკის სათავადაზნაურო სკოლის მასწავლებლად მუშაობდა.
1900 წელს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ხაზინადარი იყო ივანე ზურაბიშვილი.
1880 წლის 23 აგვისტოს თბილისის სასულიერო სემინარიის კურსდამთავრებულმა დავით ესტატეს ძე ღვინიაშვილმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას ბათუმის სკოლაში პედაგოგის ადგილი სთხოვა.
1890 წლის 19 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის სკოლაში პედაგოგად მუშაობდა ლიზა ნათაძე.
1900 წლის 23 ნოემბრამდე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საქმისმწარმოებელი იყო ალექსანდრე მიქაბერიძე.
1881 წლის 26 დეკემბერს კაკაბეთის სკოლის პედაგოგმა ზაქარია მიხეილის ძე გულისაშვილმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას ბათუმის სკოლაში პედაგოგის ადგილი სთხოვა.
1882 წლის პირველ ივლისს მოსე ივანეს ძე ნათაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბათუმის სკოლის მმართველად დაინიშნა.
1910 წლის 16 მაისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გურჯაანის ფილიალის წევრები იყვნენ: ანა იოსების ასული აბაშიძე, ნინა იროდიონის ასული თიბილოვა, იოსებ მიხეილის ძე ჯალიაშვილი, ანა ჯიბლაძე, მარია ნავოჩენსკაია და ანასტასია ალხაზაშვილი.
1908 წლის 22 მაისს კ. დ. მესხი რუსეთის მეორე დამზღვევი საზოგადოების ოლქის ინსპექტორი იყო.
1899 წლის ოქტომბერში თერგის ოლქის სახალხო სკოლების დირექტორმა აცნობა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას, რომ დირექცია წინააღმდეგი არ იყო, პართენ გოთუა დანიშნულიყო კავკავის სკოლის გამგედ.
1901 წლის 8 სექტემბერს ტარას მომცელიძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელმა საზოგადოებამ ფოტოგრაფიის დირექტორის თანამდებობიდან გაათავისუფლა.
1891 წლის 1-ლ მაისს ბიბლიოთეკის კომისიამ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის მინდობილობის თანახმად გადაწყვიტა, ბიბლიოთეკის გამგედ ექვთიმე თაყაიშვილი დაენიშნა.
1901 წლის სექტემბერში ტარას მომცელიძემ ფოტოგრაფიის დირექტორის თანამდებობიდან გადადგომა ითხოვა.
1901 წლის სექტემბერში ბეგოიძე ფოტოგრაფიის დირექტორის თანამდებობაზე დაინიშნა.
1901 წლის 8 სექტემბერს ოლღა მირზაშვილი თონეთის სკოლის მასწავლებლად დაინიშნა. მისი თვიური ანაზღაურება 3 თუმანი იყო.