1879-დან 1908 წლამდე ილია წინამძღვრიშვილი ნოტარიუსად მუშაობდა სანოტარო კანტორაში.
1885 წელს გიორგი კურდღელას ძე უთურგაური ხონის სემინარიაში მასწავლებლად მუშაობდა.
1879-1880 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების პროტოკოლის მიხედვით, ალექსი ბესარიონის ძე ჭიჭინაძე იყო ქუთაისის მაზრის აგენტი.
1879-1880 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების პროტოკოლის მიხედვით, გრიგოლ დიმიტრის ძე გაბაშვილი იყო ბათუმის მაზრის აგენტი.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის II განყოფილებაში რუსულ ენას ასწავლიდა ნიკო სიმონის ძე ჯანაშია.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის III განყოფილებაში ქართულ ენას ასწავლიდა პოლიკარპე ესტატეს ძე ლორთქიფანიძე.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, ნიკოლოზ (ნიკო) თადეოზის ძე ხიზანიშვილი (ურბნელი) თიანეთის მაზრის აგენტი იყო.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, ალექსანდრე სვიმონის ძე გამრეკელი მომრიგებელი მოსამართლე იყო.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, ანასტასია დავითის ასული ჩოლოყაშვილისა თელავის მაზრის აგენტი იყო.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის მესამე განყოფილებაში რუსულ ენას ასწავლიდა პოლიკარპე ესტატეს ძე ლორთქიფანიძე.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის IV განყოფილებაში რუსულ ენას ასწავლიდა არსენ სიმონის ძე წითლიძე.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, მიხეილ ივანეს ძე ილურიძე თელავის მაზრის აგენტი იყო.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის პირველ განყოფილებაში ქართულ ენას ასწავლიდა ანდრია ანტონის ძე შუბლაძე.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის ყველა განყოფილებაში საღმრთო სჯულს ასწავლიდა ესტატე ბესარიონის ძე შუშანია.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, სამსონ გიორგის ძე ყიფიანი ძველ სენაკში სათავადაზნაურო სკოლის ზედამხედველი იყო.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, საზოგადოების დამხმარე წევრი, სამსონ გიორგის ძე ყიფიანი ძველ სენაკში სათავადაზნაურო სკოლის ზედამხედველი იყო.
1879-1886 წლების ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ოქმის მიხედვით, ნიკოლოზ დავითის ძე დიასამიძე გორის მაზრის აგენტი იყო.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის პირველ განყოფილებაში რუსულ ენას ასწავლიდა ანდრია ანტონის ძე შუბლაძე.
1905 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიური ანგარიშის მიხედვით, ძველი სენაკის სკოლის მეორე განყოფილებაში ქართულ ენას ასწავლიდა ნიკო სიმონის ძე ჯანაშია.
1901 წლის 29 მაისს დავით კარიჭაშვილმა საზოგადოების წევრებს სენაკის სკოლის რევიზორის თანამდებობიდან გათავისუფლება სთხოვა.
1901 წლის 5 ივნისს ივანე რატიშვილმა ბათუმის სკოლაში რევიზორად მუშაობაზე უარი განაცხადა.
1901 წლის მაისში ივანე ლუარსაბიძე დუშეთის მაზრის ხაზინაში ბუღალტრის თანაშემწედ მუშაობდა.
1901 წლის 29 მაისს ნიკოლოზ ცხვედაძემ დავით კარიჭაშვილი სენაკის სკოლის რევიზორის თანამდებობიდან გაათავისუფლა.
1919 წლის 23 სექტემბერს ქუთაისის გუბერნიის ექიმთა პროფესიულმა კავშირმა ქუთაისის რეალური სასწავლებლის ექიმის ვაკანტურ ადგილზე რუსეთ-იაპონიის ომის მონაწილე ვიქტორ ნიკიფორეს ძე ხუსკივაძე (1837 წელს დაბად.) წარადგინა.