1918 წლის 1-ელი ნოემბრიდან ალექსანდრა გარდაფხაძე-ქიქოძე სოფ. ორბელის ერთკლასიანი სასწავლებლის მასწავლებლად გადაიყვანეს.
1917 წლის 1-ელი ოქტომბრიდან ალექსანდრა გარდაფხაძე-ქიქოძე გურიაში, სოფ. ბახვის ორკლასიანი სასწავლებლის პედაგოგად გადაიყვანეს.
1918 წლის 21 იანვრამდე შალვა ილიას ძე ალხაზიშვილი ჯავახეთის ქართული გიმნაზიის მოსამზადებელი კლასის უფროს და მეორე განყოფილებებში ქართულ ენას ასწავლიდა. ხოლო საქართველოს ისტორიასა და გეოგრაფიას, ორივეს ქართულად, პირველ კლასში.
1913 წლის 4 სექტემბერს სათავადაზნაურო გიმნაზიის კომიტეტმა ანა გიორგის ასული ალშიბაია ქალთა გიმნაზიის უფროს კლასებში ფრანგული ენის მასწავლებლად მიიწვია.
1918 წლის 3 ივლისს ხარკოვის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული ნიკოლოზ ივლიანეს ძე ჭეიშვილი ქუთაისის კლასიკური გიმნაზიის ისტორიის მასწავლებლად დაამტკიცეს.
1918 წლის 7 დეკემბრის გაზეთი „სახალხო საქმე“ იუწყებოდა, რომ თბილისის მაზრის საერობო ხმოსანთა პირველ ყრილობაზე კრების თავმჯდომარედ ლევან მამულაშვილი აირჩიეს, მის მოადგილედ – ისიდორე სტურუა და მდივნად – ნიკო გვანცელაძე.
1918 წლის 9 ოქტომბრის გაზეთი „სახალხო საქმე“ იუწყებოდა, რომ ცენტრალურ შემთანხმებელ კამერაში მთავრობის მესამე წარმომადგენლად ცენტრალური საადგილმამულო გამგეობის წევრი ი. გ. ქარცივაძე დაინიშნა.
1921 წლის 24 მაისს ნოე ხომერიკი პარიზში წერილს უგზავნის პოლიტიკურ კომისიას, ატყობინებს, რომ ფილიპე მახარაძის მოადგილედ სერგო ქავთარაძე დაინიშნა.
1918 წლის 17 დეკემბერს შრომის სამინისტროს საერთო განყოფილებამ შრომის კომისარს აცნობა, რომ ინჟინერი ბობროვი გაათავისუფლეს.
1918 წლის 13 მარტს ამიერკავკასიის სეიმმა ტრაპიზონის მოლაპარაკების დელეგაციის თავმჯდომარე აკაკი ჩხენკელს უფლებამოსილება გაუზარდა, დელეგაციის სხვა წევრებს კი მრჩევლის სტატუსი მიანიჭა. მოლაპარაკების მთავარ მიზნად დასახული იქნა თურქეთთან მტკიცე სამშვიდობო ხელშეკრულების დადება.
1952 წლის ოქტომბერში შალვა მაღლაკელიძის კანდიდატურა „ამერიკული კომიტეტის“ რადიო გადაცემების დირექტორის მოადგილის თანამდებობაზე წარადგინეს.
1918 წლის 26 ნოემბრის განათლების მინისტრის N 79 ბრძანებით, გერმანე პავლეს ძე ბარახი რუსული კერძო სამასწავლებლო ინსტიტუტის დირექტორად და საბუნებისმეტყველო საგნების პედაგოგად დამტკიცდა.
1920 წლის 3 აგვისტოს ბათუმის ქალაქისთავად დამფუძნებელი კრების წევრი გიორგი ანჯაფარიძე აირჩიეს.
1918 წელს ვალენტინა გამყრელიძე-ბაღათუროვი თამარ მეფის სახელობის ქალთა საოსტატო სემინარიაში მსახურობდა.
1916-1918 წლებში ვალენტინა გამყრელიძე-ბაღათუროვი „განათლების“ საზოგადოების ქალთა საოსტატო სემინარიაში მსახურობდა.
1919 წელს კიწიის სასწავლებლის პედაგოგის, პლატონ გერასიმეს ძე გამზარდიას თვიური ანაზღაურება 1200 მანეთი იყო.
1919 წლის პირველი სექტემბრიდან კიწიის უმაღლესი გამგის თანამდებობის აღმასრულებლად გედეონ ივანეს ძე ხუხუნი დამტკიცდა.
1920 წლის 15 აპრილის ჟურნალ „ვაზი და ღვინოს" ცნობით, საქართველოს მეღვინე-მევენახეთა ყრილობათა საბჭოს მდივნის მოვალეობის შესრულება გ. ა. ყიფიანის ნაცვლად სოლომონ მ. ჩოლოყაშვილს დაევალა.
1918 წლის 6 ნოემბრის განათლების მინისტრის N 69 ბრძანებით, პეტრე ჩერქეზიშვილი თბილისის წმინდა ნინოს სახელობის გიმნაზიის დირექტორად დაინიშნა.
1918 წლის 6 ნოემბრის განათლების მინისტრის N68 ბრძანებით, თბილისის რეალური სასწავლებლის პედაგოგი პავლე ქარუმიძე ამავე სასწავლებლის ინსპექტორის თანამდებობის დროებით აღმასრულებლად დაინიშნა.
1920 წლის 3 სექტემბრის „ერთობა“ იუწყება, რომ ნაოღალევის რაიონის გამომძიებელი ს. მესხი ქუთაისის საოლქო სასამართლოს პროკურორის მოადგილედ დაინიშნა.
1918 წლის 18 ნოემბრის განათლების მინისტრის N 76 ბრძანებით, გიორგი ახვლედიანი თბილისის ქალთა საეპარქიო სასწავლებლის დირექტორად დამტკიცდა.
1918 წლის 3 ოქტომბრის განათლების მინისტრის ბრძანებით, მიხეილ ზარგარიანი თბილისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ინსპექტორის თანამდებობის აღმასრულებლად დაინიშნა.
1918 წლის 3 ოქტომბრის განათლების მინისტრის N 58 ბრძანებით, თბილისის ქალთა პირველი გიმნაზიის უფროსად სოფო ჩიჯავაძე დაინიშნა.