1918 წლის 5 სექტემბრის განათლების მინისტრის ბრძანებით, ევგენი ალექსანდრეს ძე ჭოღოშვილი თბილისის ქალთა მესამე გიმნაზიის დირექტორად დაინიშნა.
1920 წლის 26 სექტემბრის „ერთობა“ წერდა, რომ საფრანგეთის წარმომადგენლის მოვალეობის დროებითმა შემსრულებელმა, კონსულმა ნეტემანმა დე მარტელისგან ვრანგელის მთავრობასთან საფრანგეთის უმაღლეს კომისრად დანიშვნის შესახებ ცნობა მიიღო.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ვალერიან ივანეს ძე გაფრინდაშვილი ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის რუსული სიტყვიერებისა და ლიტერატურის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ოლღა გრიგოლის ასული მგელაძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ფრანგული ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, თომა ვასილის ძე ფერაძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ქართული ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ევსევი ბარნაბას ძე ნიკოლაძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის საღვთო სჯულის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ანთიმოზ ბესარიონის ძე გორგაძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ანგარიშისა და ბუნებისმეტყველების პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, დავით ივანეს ძე გაფრინდაშვილი ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ლათინური ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, იაკობ თომას ძე ცინცაძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ქართული სიტყვიერების ლიტერატურის ისტორიის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, გრიგოლ პოლიევქტოს ძე კვიცარიძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ისტორიის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ალექსანდრე ფილიპეს ძე მგალობლიშვილი ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის მათემატიკის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ფილიპე ნიკოლოზის ძე შარაბიძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის კლასის დამრიგებლის თანაშემწედ დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ვიქტორ ეფრემის ძე შარაბიძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის მოსამზადებელი კლასების მეორე განყოფილების პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, მიტროფანე ფილიპეს ძე ფხაკაძე ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის მოსამზადებელი კლასების უფროსი განყოფილების პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 4 აპრილის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ონოფრე ივანეს (ისლამის) ძე შუშანია ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის ინსპექტორად დაინიშნა.
1919 წლის 21 ივნისის „ერთობა“ იუწყება, რომ საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილედ ნიკოლოზ იოთამის ძე ქარცივაძე დაინიშნა.
1918 წლის 2 სექტემბრის სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ლუკიანე გიორგის ძე ხარაძე თბილისის წმინდა ნინოს სახელობის სასწავლებლის გეოგრაფიისა და ბუნებისმეტყველების პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 31 აგვისტოს სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, გორის საოსტატო სემინარიის დირექტორად კირილე ივანეს ძე არველაძე დაინიშნა.
1918 წლის 30 აგვისტოს სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, თბილისის ქალთა მეექვსე გიმნაზიის პედაგოგ ელენე ბუტულოვს 1904-1910 წლებში ქუთაისის მარიამ ყაუხჩიშვილის სახელობის კერძო გიმნაზიაში პედაგოგად ნამსახური წლები პენსიის მისაღებად ჩაუთვალეს.
1918 წლის 29 აგვისტოს სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ჯაბა გიორგის ძე მეძმარიაშვილი ფოთის ვაჟთა გიმნაზიის ისტორიის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 29 აგვისტოს სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ფილიმონ ესტატეს ძე ნადარეიშვილი ფოთის ვაჟთა გიმნაზიის ფიზიკა-მათემატიკის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 30 აგვისტოს სახალხო განათლების მინისტრის ბრძანებით, ნიკოლოზ ნაუმის ძე ჩიგოგიძე თბილისის ვაჟთა მეშვიდე გიმნაზიის დირექტორად დაინიშნა.
1920 წლის 3 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ დაიბეჭდა ოპერის სახელმწიფო თეატრის აფიშა. თეატრის საოპერო დასის ხელმძღვანელი იყო სერგო ივანეს ძე ევლახიშვილი.