თბილისის მაზრის ერობის გამგეობასა და იმავე მაზრის მილიციის უფროს გ. ლ. ახვლედიანს შორის სამსახურებრივ ნიადაგზე უთანხმოება მოხდა. ახვლედიანმა შეიტანა თანამდებობიდან განთავისუფლების თხოვნა, რომელიც დააკმაყოფილეს.
1920 წელს დუშეთის ერობის თავმჯდომარე იყო ჭანიშვილი.
1920 წელს ზესტაფონის ერობის თავმჯდომარე იყო ბუაჩიძე.
1920 წლის 8 სექტემბრის „ერთობა“ იუწყება, რომ ქუთაისისა და მისი გუბერნიის საკრედიტო დაწესებულებებში მოსამსახურეთა პროფ. კავშირის საბუღალტერო კურსების გამგედ მირიან თეიმურაზის ძე ბასილია მიიწვიეს.
1918 წლის 1-ლი ოქტომბრის გაზეთ „სახალხო საქმის" ცნობით, საქართველოს მთავრობამ საგანგებო სასამართლოს თავმჯდომარედ დანიშნა ნაფიცი ვექილი ივანე ჯაფარიძე, ხოლო სხვადასხვა თანამდებობაზე საოლქო სასამართლოს წევრი კარასიოვი, ვასილინი, მელ. კანდელაკი, ქრისტეფორე რაჭველიშვილი, დ. ტატიშვილი, სილიბისტრო ჯიბლაძე და ილია ბადრიძე.
1918 წლის 31 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N190 ბრძანებით, პოროშინი თბილისის ლევანდოვსკის გიმნაზიის გერმანული ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 31 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N190 ბრძანებით, ტრუფანოვი თბილისის ლევანდოვსკის გიმნაზიის მიწათმოქმედების პრაქტიკული მუშაობის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 31 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N189 ბრძანებით, ნეონილა სპირიდონის ასული ჯინჯიხაძისა ლანჩხუთის ქალთა გიმნაზიის რუსული ენისა და არითმეტიკის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 31 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N189 ბრძანებით, ნატალია იოსების ასული გუფელდი ლანჩხუთის ქალთა გიმნაზიის გერმანული ენის მასწავლებლის მოვალეობის დროებით შემსრულებლად დაინიშნა.
1918 წლის 30 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N189 ბრძანებით, ოლღა ანდრიას ასული ბოდისკო თბილისის ქალთა მეორე გიმნაზიის გერმანული ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1919 წლის 21 თებერვალს თბილისის ვაჟთა მე-7 გიმნაზიის დირექტორი ნიკოლოზ ჩიგოგიძე სახალხო განათლების სამინისტროს სწერს, რომ სავლე აბულაძე თბილისის ვაჟთა მე-7 გიმნაზიის მოსამზადებელი კლასის მასწავლებლად მიიწვიეს.
1918 წლის 31 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N188 ბრძანებით, გრიგოლ მალაქიას ძე ჯაფარიძე ქუთაისის ვაჟთა პირველი გიმნაზიის რუსული ენის მასწავლებელად დაინიშნა.
1918 წლის 30 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N186 ბრძანებით, მიხეილ ზოსიმეს ძე ნოდია ახალი სენაკის ვაჟთა გიმნაზიის მათემატიკის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 30 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N185 ბრძანებით, ლანჩხუთის ქალთა გიმნაზიის მათემატიკის პედაგოგად თამარ სპირიდონის ასული წილოსანისა დაინიშნა.
1918 წლის 23 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N182 ბრძანებით, სევერიანე მუსერიძე ფოთის ვაჟთა გიმნაზიის ქართული ენის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 23 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N 182 ბრძანებით, ელენე ჩერქეზიშვილი თბილისის ქალთა მეშვიდე გიმნაზიის არითმეტიკის, გეოგრაფიისა და ბუნებისმეტყველების პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 21 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N 180 ბრძანებით, გაბრიელ დობორჯგინიძე ფოთის ვაჟთა გიმნაზიაში ფიზიკა-მათემატიკის პედაგოგის მოვალეობის დროებით აღმასრულებლად დაინიშნა.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 21 დეკემბრის N180 ბრძანებით ლოპატინსკაია სლავო-რუსთა საზოგადოების ქალთა გიმნაზიაში უმცროსი მოსამზადებელი კლასების მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის პირველი დეკემბრის გაზეთ „სახალხო საქმეში“ გამოქვეყნდა სტამბოლის გაზეთის სტატია აჰმედ იზეთ-ფაშას სახელმწიფო კაბინეტის მეთაურად დანიშვნის შესახებ. მის მოვალეობებში შედიოდა კაბინეტის ღირსეული წარმომადგენლების თავმოყრა, ზავის დროს სამშობლოს დაუზიანებლად გამოყვანა, საგარეო ურთიერთობების მოგვარება და შიდა რეფორმებისგან თავის შეკავება.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 21 დეკემბრის N180 ბრძანებით კალიშევსკაია სლავო-რუსთა საზოგადოების ქალთა გიმნაზიაში უფროსი მოსამზადებელი კლასების მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 21 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N 180 ბრძანებით, გრაბოვსკაია სლავო-რუსთა საზოგადოების ქალთა გიმნაზიაში ხატვის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 21 დეკემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის N 180 ბრძანებით, სლავო-რუსთა საზოგადოების ქალთა გიმნაზიაში გეოგრაფიისა და ბუნებისმეტყველების მასწავლებლად ანტონოვი დაინიშნა.