1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით ახალციხის გიმნაზიის ისტორიის ყოფილი პედაგოგი სიმონ დიდიმამიშვილი ქუთაისის ვაჟთა პირველი გიმნაზიის მასწავლებლად დაინიშნა.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 19 სექტემბრის ბრძანებით ალექსანდრა გაბრიჩიძე თბილისის მეექვსე გიმნაზიაში მოსამზადებელი კლასის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით ანა სიხარულიძე თბილისის მეექვსე გიმნაზიაში ქართული ენის პედაგოგად დაინიშნა .
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით თამარ ნემსაძე თბილისის მეექვსე გიმნაზიაში გეოგრაფიისა და ბუნებისმეტყველების პედაგოგად დაინიშნა.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 19 სექტემბრის ბრძანებით, ანა ხახუტაშვილი თბილისის მეექვსე გიმნაზიაში პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით თბილისის ქალთა მეორე გიმნაზიაში ვერა გიორგის ასული ავალიშვილი რუსულის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 14 სექტემბრის განათლების მინისტრის ბრძანებით კავკასიის მუზეუმის თანამშრომელი ანასტასია მიხეილის ასული ციციშვილისა შტატის შემცირების გამო სამსახურიდან დაითხოვეს.
1914 წლიდან 1918 წლამდე ლიდია გეპშტეინი თბილისში ექიმ გრიგოლ მუხაძესთან ერთად მუშაობდა.
1918 წლის 31 ოქტომბრის გაზეთის „ხმა ქართველი ქალისა“ N18 ცნობით შვედეთსა და ნორვეგიაში საქართველოს წარმომადგენლად დაინიშნა მიხაკო წერეთელი, ხოლო შვეიცარიაში გ. სუმბათაშვილი.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ქსენია ახვლედიანი ქუთაისის პირველ ქალთა გიმნაზიის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით ქეთევან მესხი თბილისის ქალთა მეოთხე გიმნაზიაში უმცროსი მოსამზადებელი კლასების პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, დავით სოლომონის ძე გოთომაშვილი გორის საოსტატო სემინარიის სამეურნეო საგნების ხელმძღვანელად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ოლღა მგელაძე ფოთის გიმნაზიის გერმანული ენის მასწავლებლის თანამდებობის დროებით აღმსრულებლად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, შალვა ტროიმეს ძე თაბუკაშვილი ზესტაფონის ვაჟთა გიმნაზიის ქართული ენის მასწავლებლად დაინიშნა.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 19 სექტემბრისბრძანებით ნოე ავაკუმის ძე სვანაძე ზესტაფონის ვაჟთა გიმნაზიაში პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, თეიმურაზ ჭუმბურიძე ქუთაისის რეალური სასწავლებლის ისტორიის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ქართული ენის მასწავლებლად სოჭის გიმნაზიაში სიმონ პავლეს ძე გოგოლაშვილი დაინიშნა.
1918 წლის 17 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით თბილისის ვაჟთა პირველი გიმნაზიის ფრანგული ენის პედაგოგი მაქს ჰენრიხის ძე დიუდანი თბილისის მეოთხე გიმნაზიაში გადაიყვანეს.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 17 სექტემბრის ბრძანებით ბ. კუტანი თბილისის ვაჟთა პირველ გიმნაზიაში ფრანგული ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ხარაზოვი თბილისის ქალთა მეოთხე გიმნაზიის ფრანგული ენის მასწავლებლად დაინიშნა.
1918 წლის 19 სექტემბრის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის ბრძანებით, ირაკლი ირაკლის ძე ჭავჭავაძე თელავის ვაჟთა გიმნაზიის გეოგრაფიისა და ბუნებისმეტყველების მასწავლებლად დაინიშნა.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 19 სექტემბრის ბრძანებით, დოლიძე სოხუმის რეალური სასწავლებლის პედაგოგად დაინიშნა.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლის გამგის 1918 წლის 17 სექტემბრის ბრძანებით თამარ გიორგის ასული ზაალიშვილი თბილისის ვაჟთა პირველ გიმნაზიაში ფრანგული ენის პედაგოგად მუშობდა.
1918 წლის 17 სექტემბერს გრიგოლ იასონის ძე ნათაძე თბილისის ვაჟთა პირველ გიმნაზიაში ისტორიის პედაგოგად დაინიშნა.